2020 – 1A District 10

0
170
2020 – 1A District 10

2020 – 1A District 10

October 29, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List – Girls

Girls Varsity

Class 1

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    154  Caroline Lehman       Cambridge (Tampa)                       18:07.9  5:51/M    11
    2      2    244  Lili Scoby            Shorecrest Prep (St. Petersbur          21:01.5  6:47/M    8 
    3      3    158  Madelyn Spadaro       Cambridge (Tampa)                       21:12.4  6:50/M    10
    4      4    152  Moriah Friedman       Cambridge (Tampa)                       21:31.7  6:56/M    11
    5      5    183  Ava LaBrant           Indian Rocks Christian (Largo)          22:07.7  7:08/M    12
    6      6    203  Claire Rogers         Keswick Christian (St. Petersb          22:08.0  7:08/M    8 
    7      7    136  Julia Mularoni        Admiral Farragut (St. Petersbu          22:24.6  7:14/M    9 
    8      8    178  Kaci Anderson         Indian Rocks Christian (Largo)          22:27.6  7:15/M    11
    9      9    157  Gretchen Ranson       Cambridge (Tampa)                       22:31.8  7:16/M    12
   10     10    236  Sabrina Aboud         Shorecrest Prep (St. Petersbur          22:32.2  7:16/M    11
   11     11    200  Ella Beckett          Keswick Christian (St. Petersb          22:36.9  7:17/M    10
   12     12    213  Jasmine Hernandez     Northside Christian (St. Peter          22:47.8  7:21/M    11
   13     13    240  Alexandra Estremera   Shorecrest Prep (St. Petersbur          23:22.1  7:32/M    7 
   14     14    149  Eliana Black          Cambridge (Tampa)                       23:24.8  7:33/M    7 
   15     15    150  Kaiya Budwick         Cambridge (Tampa)                       23:25.6  7:33/M    8 
   16     16    214  Ellie Jerger          Northside Christian (St. Peter          23:31.9  7:35/M    9 
   17     17    205  Sarah Shields         Keswick Christian (St. Petersb          23:32.0  7:35/M    9 
   18  (< 5)    265  Sofia Chapman         St. Petersburg Catholic                 23:43.7  7:39/M    9 
   19     18    156  Lindie Mayer          Cambridge (Tampa)                       24:06.4  7:46/M    11
   20     19    239  Elizabeth Camp        Shorecrest Prep (St. Petersbur          24:19.5  7:51/M    11
   21     20    184  Ayden Martin          Indian Rocks Christian (Largo)          24:36.2  7:56/M    8 
   22     21    217  Lia Quinn             Northside Christian (St. Peter          24:44.8  7:59/M    12
   23     22    215  Annika Lameyer        Northside Christian (St. Peter          24:48.9  8:00/M    10
   24  (< 5)    171  Lilly Berget          Canterbury (St. Petersburg)             25:06.8  8:06/M    9 
   25     23    133  Caroline Fiorillo     Admiral Farragut (St. Petersbu          25:14.1  8:08/M    12
   26     24    222  Shyla Speight         Northside Christian (St. Peter          25:25.5  8:12/M    9 
   27     25    237  Eve Bonnemort         Shorecrest Prep (St. Petersbur          25:40.8  8:17/M    8 
   28     26    243  Sabina Schuller       Shorecrest Prep (St. Petersbur          25:42.8  8:17/M    7 
   29     27    132  Madison Chiaro        Admiral Farragut (St. Petersbu          25:44.1  8:18/M    9 
   30  (> 7)    153  Amirah Johnson        Cambridge (Tampa)                       25:46.9  8:19/M    8 
   31  (> 7)    159  Riley Spadaro         Cambridge (Tampa)                       25:49.4  8:20/M    8 
   32  (> 7)    151  Micah Friedman        Cambridge (Tampa)                       25:52.3  8:21/M    8 
   33     28    242  Julia Legakis         Shorecrest Prep (St. Petersbur          26:02.0  8:24/M    12
   34     29    180  Amelie Buras          Indian Rocks Christian (Largo)          26:09.9  8:26/M    8 
   35     30    220  Emmilia Rosenquist    Northside Christian (St. Peter          26:17.6  8:29/M    9 
   36     31    181  Rebecca Dumm          Indian Rocks Christian (Largo)          26:22.1  8:30/M    9 
   37  (> 7)    247  Brooke Wright         Shorecrest Prep (St. Petersbur          26:48.4  8:39/M    11
   38     32    223  Hannah Walsh          Northside Christian (St. Peter          26:48.5  8:39/M    10
   39     33    202  Selah Graham          Keswick Christian (St. Petersb          27:17.6  8:48/M    7 
   40     34    135  Alexa Jimenez Marin   Admiral Farragut (St. Petersbu          27:39.4  8:55/M    9 
   41  (< 5)    264  Ariadna Cardona       St. Petersburg Catholic                 28:09.6  9:05/M    11
   42     35    187  Montana smith         Indian Rocks Christian (Largo)          28:50.3  9:18/M    11
   43     36    201  Ava Graham            Keswick Christian (St. Petersb          29:45.9  9:36/M    8 
   44  (> 7)    211  Ella Dobbs            Northside Christian (St. Peter          30:04.3  9:42/M    6 
   45     37    131  Maeve Case            Admiral Farragut (St. Petersbu          30:51.2  9:57/M    11
   46     38    204  Lily Grace Salomon    Keswick Christian (St. Petersb          30:54.8  9:58/M    9 
   47  (< 5)    267  Olivia Senentz        St. Petersburg Catholic                 34:05.7 11:00/M    11
2020 - 1A District 10

2020 - 1A District 10

October 29, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

Class 1

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Cambridge (Tampa)                      31               1   3   4   9  14  15  18         
        Top  5 Times: 1:46:48.7
        Average Time: 21:21.7

    2 Shorecrest Prep (St. Petersbur         69               2  10  13  19  25  26  28         
        Top  5 Times: 1:56:56.4
        Average Time: 23:23.2

    3 Indian Rocks Christian (Largo)         93               5   8  20  29  31  35             
        Top  5 Times: 2:01:43.7
        Average Time: 24:20.7

    4 Northside Christian (St. Peter         95              12  16  21  22  24  30  32         
        Top  5 Times: 2:01:19.1
        Average Time: 24:15.8

    5 Keswick Christian (St. Petersb        103               6  11  17  33  36  38             
        Top  5 Times: 2:05:20.6
        Average Time: 25:04.1

    6 Admiral Farragut (St. Petersbu        128               7  23  27  34  37                 
        Top  5 Times: 2:11:53.7
        Average Time: 26:22.7

 Inc. St. Petersburg Catholic              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Canterbury (St. Petersburg)          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2020 - 1A District 10

2020 - 1A District 10

October 29, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

Class 1

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    165  Braxton Legg          Cambridge (Tampa)                       17:08.7  5:32/M    10
    2      2    193  Mateo Luna            Indian Rocks Christian (Largo)          17:50.9  5:45/M    11
    3      3    198  Landon Young          Indian Rocks Christian (Largo)          17:52.6  5:46/M    11
    4      4    160  Ryan Cano             Cambridge (Tampa)                       17:59.6  5:48/M    9 
    5      5    161  Yamil Cruz-Perez      Cambridge (Tampa)                       18:01.1  5:49/M    12
    6      6    199  Nicholas Zamora       Indian Rocks Christian (Largo)          18:11.9  5:52/M    9 
    7      7    192  Charlie LaBrant       Indian Rocks Christian (Largo)          18:16.8  5:54/M    9 
    8      8    162  Christian Escribano   Cambridge (Tampa)                       18:19.3  5:55/M    9 
    9      9    169  Alexander Valdez      Cambridge (Tampa)                       18:23.4  5:56/M    10
   10     10    197  Blake Young           Indian Rocks Christian (Largo)          18:27.6  5:57/M    8 
   11     11    191  Aidan Griffin         Indian Rocks Christian (Largo)          18:35.2  6:00/M    9 
   12     12    269  Peter Fiorillo        St. Petersburg Catholic                 19:01.5  6:08/M    10
   13     13    190  Bricen Columbia       Indian Rocks Christian (Largo)          19:08.0  6:10/M    10
   14  (> 7)    196  Riley Welch           Indian Rocks Christian (Largo)          19:23.5  6:15/M    11
   15     14    163  Dominic Escribano     Cambridge (Tampa)                       19:38.2  6:20/M    11
   16     15    137  Matthew Borrelli      Admiral Farragut (St. Petersbu          19:43.3  6:22/M    12
   17     16    148  Samuel Wilson         Admiral Farragut (St. Petersbu          19:43.9  6:22/M    10
   18     17    143  Braedon Miner         Admiral Farragut (St. Petersbu          19:44.4  6:22/M    9 
   19  (> 7)    189  Garrett Anderson      Indian Rocks Christian (Largo)          19:50.6  6:24/M    9 
   20     18    263  Alexander Wisotsky    Shorecrest Prep (St. Petersbur          20:09.5  6:30/M    10
   21  (> 7)    194  John Oleksak          Indian Rocks Christian (Largo)          20:30.2  6:37/M    12
   22     19    139  Pacey Cronin          Admiral Farragut (St. Petersbu          20:38.8  6:39/M    11
   23     20    146  Jack Sokolowski       Admiral Farragut (St. Petersbu          20:41.3  6:40/M    10
   24     21    252  Gage Fratello         Shorecrest Prep (St. Petersbur          20:52.8  6:44/M    12
   25     22    145  Evan Singh            Admiral Farragut (St. Petersbu          20:56.2  6:45/M    9 
   26     23    253  Trey Fudge            Shorecrest Prep (St. Petersbur          21:09.1  6:49/M    10
   27     24    255  Ellis Hart            Shorecrest Prep (St. Petersbur          21:24.5  6:54/M    9 
   28     25    257  Jake Kowalski         Shorecrest Prep (St. Petersbur          21:36.3  6:58/M    10
   29     26    254  Richard Hairston      Shorecrest Prep (St. Petersbur          21:37.8  6:58/M    11
   30     27    230  Joshua Dondero        Northside Christian (St. Peter          21:37.9  6:58/M    12
   31     28    164  Tony Gaskins          Cambridge (Tampa)                       22:17.4  7:11/M    8 
   32     29    256  Brody Jaquish         Shorecrest Prep (St. Petersbur          22:36.2  7:17/M    8 
   33     30    232  Jacob Hoff            Northside Christian (St. Peter          22:47.7  7:21/M    8 
   34  (> 7)    258  Cian McCarthy         Shorecrest Prep (St. Petersbur          22:47.8  7:21/M    11
   35     31    273  Tomas Puodziunas      St. Petersburg Catholic                 22:48.3  7:21/M    9 
   36     32    231  Michael Harris        Northside Christian (St. Peter          23:13.7  7:29/M    9 
   37  (> 7)    262  Asher Walton          Shorecrest Prep (St. Petersbur          23:24.8  7:33/M    7 
   38     33    226  Malachi Bay           Northside Christian (St. Peter          23:50.3  7:41/M    12
   39     34    233  Brendan Macking       Northside Christian (St. Peter          23:50.6  7:41/M    9 
   40  (> 7)    249  Roderick Casteel      Shorecrest Prep (St. Petersbur          24:03.9  7:45/M    12
   41  (< 5)    209  James Schwankoff      Keswick Christian (St. Petersb          24:32.5  7:55/M    10
   42     35    140  Travis Farley         Admiral Farragut (St. Petersbu          24:49.4  8:00/M    8 
   43     36    268  Andre Cardona         St. Petersburg Catholic                 25:25.1  8:12/M    12
   44     37    235  Miles Shore           Northside Christian (St. Peter          25:32.8  8:14/M    8 
   45     38    225  Jason Baker           Northside Christian (St. Peter          26:51.4  8:40/M    8 
   46  (> 7)    234  Jackson Parker        Northside Christian (St. Peter          27:26.3  8:51/M    8 
   47     39    173  Bryce Carr            Canterbury (St. Petersburg)             27:55.0  9:00/M    7 
   48  (> 7)    228  Chase Chau            Northside Christian (St. Peter          27:57.1  9:01/M    12
   49     40    175  Tadeja Milic          Canterbury (St. Petersburg)             28:54.5  9:19/M    7 
   50  (< 5)    207  Anderson Cole         Keswick Christian (St. Petersb          28:59.4  9:21/M    9 
   51     41    274  Jeffrey To            St. Petersburg Catholic                 29:15.3  9:26/M    11
   52     42    174  Michael Connors       Canterbury (St. Petersburg)             29:40.6  9:34/M    7 
   53  (> 7)    227  Matthew Bay           Northside Christian (St. Peter          29:54.1  9:39/M    9 
   54     43    270  David Lazar           St. Petersburg Catholic                 31:45.6 10:15/M    11
   55     44    177  William Roberts       Canterbury (St. Petersburg)             32:22.0 10:26/M    9 
   56     45    176  Edward Roberts        Canterbury (St. Petersburg)             33:31.4 10:49/M    8 
   57     46    271  Gavin Leavitt         St. Petersburg Catholic                 36:06.6 11:39/M    10
2020 - 1A District 10

2020 - 1A District 10

October 29, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

Class 1

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Cambridge (Tampa)                      27               1   4   5   8   9  14  28         
        Top  5 Times: 1:29:52.3
        Average Time: 17:58.4

    2 Indian Rocks Christian (Largo)         28               2   3   6   7  10  11  13         
        Top  5 Times: 1:30:40.0
        Average Time: 18:08.0

    3 Admiral Farragut (St. Petersbu         87              15  16  17  19  20  22  35         
        Top  5 Times: 1:40:31.8
        Average Time: 20:06.3

    4 Shorecrest Prep (St. Petersbur        111              18  21  23  24  25  26  29         
        Top  5 Times: 1:45:12.3
        Average Time: 21:02.4

    5 Northside Christian (St. Peter        156              27  30  32  33  34  37  38         
        Top  5 Times: 1:55:20.4
        Average Time: 23:04.0

    6 St. Petersburg Catholic               163              12  31  36  41  43  46             
        Top  5 Times: 2:08:16.1
        Average Time: 25:39.2

    7 Canterbury (St. Petersburg)           210              39  40  42  44  45                 
        Top  5 Times: 2:32:23.7
        Average Time: 30:28.7

 Inc. Keswick Christian (St. Petersb       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: