2020 – 1A District 9

0
196
2020 – 1A District 9

2020 – 1A District 9

October 29, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List – Girls

Girls Varsity

Class 1

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1     11  Alexia Tine           Bell Creek (Riverview)                  20:53.1  6:44/M    8 
    2      2    101  Rebekah Haddad        Tampa Bay HEAT (Brandon)                21:35.3  6:58/M    11
    3  (< 5)     31  Grace Vaughn          Bishop McLaughlin (Spring Hill          21:46.3  7:01/M    10
    4      3      9  Olivia Orobello       Bell Creek (Riverview)                  21:55.2  7:04/M    10
    5      4    104  Elizabeth Poe         Tampa Bay HEAT (Brandon)                22:54.5  7:23/M    11
    6      5      7  Reagan Chambless      Bell Creek (Riverview)                  23:00.9  7:25/M    8 
    7      6    103  Hannah Orozco         Tampa Bay HEAT (Brandon)                23:10.9  7:28/M    11
    8  (< 5)     83  Emelia Huebner        Seffner Christian                       23:40.0  7:38/M    11
    9      7     98  Jessica Brown         Tampa Bay HEAT (Brandon)                24:30.8  7:54/M    10
   10      8     12  Kayleigh Watts        Bell Creek (Riverview)                  24:35.4  7:56/M    8 
   11      9     56  Lindsay Liriano       Foundation Christian (Valrico)          24:40.4  7:57/M    7 
   12     10     38  Alexa Gross           Carrollwood (Tampa)                     24:41.9  7:58/M    11
   13     11      6  Bella Butler          Bell Creek (Riverview)                  25:08.9  8:06/M    10
   14     12    106  Ashlynn Turner        Tampa Bay HEAT (Brandon)                25:11.2  8:07/M    8 
   15     13    100  Taya Cook             Tampa Bay HEAT (Brandon)                25:21.5  8:11/M    9 
   16     14     13  Kate Werner           Bell Creek (Riverview)                  25:59.8  8:23/M    9 
   17     15     43  Kaylee Sibelle        Carrollwood (Tampa)                     27:01.1  8:43/M    12
   18     16     97  Morgan Brake          Tampa Bay HEAT (Brandon)                27:25.2  8:51/M    10
   19     17     58  Kaitlin Scheirer      Foundation Christian (Valrico)          27:34.3  8:54/M    11
   20  (< 5)     29  Chelsea Anderson      Bishop McLaughlin (Spring Hill          27:47.1  8:58/M    9 
   21     18     41  Erin Meaney           Carrollwood (Tampa)                     28:02.1  9:03/M    11
   22  (< 5)     76  Courtney McLain       Hernando Christian (Brooksvill          28:13.4  9:06/M    12
   23     19     42  Maddie Miniati        Carrollwood (Tampa)                     29:11.1  9:25/M    10
   24     20     45  Julia Zager           Carrollwood (Tampa)                     29:19.8  9:27/M    12
   25     21     57  Kai Rodriguez         Foundation Christian (Valrico)          29:20.8  9:28/M    9 
   26  (> 7)    102  Caris Mohrland        Tampa Bay HEAT (Brandon)                29:21.9  9:28/M    9 
   27     22     10  Angel Parks           Bell Creek (Riverview)                  30:17.4  9:46/M    12
   28  (> 7)    119  Lisa Saxon            Tampa Bay HEAT (Brandon)                30:33.0  9:51/M    9 
   29  (> 7)      5  Michelle Ammann       Bell Creek (Riverview)                  30:34.8  9:52/M    10
   30  (< 5)     84  Lesley McKenzie       Seffner Christian                       30:51.1  9:57/M    10
   31  (< 5)     30  Kendalle Hughes       Bishop McLaughlin (Spring Hill          31:13.3 10:04/M    9 
   32  (> 7)      8  Judy Lubin            Bell Creek (Riverview)                  31:47.8 10:15/M    8 
   33     23     59  Klarissa Shield       Foundation Christian (Valrico)          32:36.7 10:31/M    7 
   34     24     39  Lisyeny Hernandez     Carrollwood (Tampa)                     34:09.5 11:01/M    11
   35     25     44  Lauren Tripp          Carrollwood (Tampa)                     34:18.6 11:04/M    11
   36  (> 7)     40  Sarah McCartney       Carrollwood (Tampa)                     35:55.9 11:35/M    11
   37  (< 5)     77  Emma Miles            Hernando Christian (Brooksvill          37:10.7 11:59/M    9 
   38  (< 5)     79  Layla Miller          Hernando Christian (Brooksvill          37:12.1 12:00/M    6 
   39     26     55  Thais Bryant          Foundation Christian (Valrico)          39:50.6 12:51/M    7 
   40  (< 5)     78  Breely Miller         Hernando Christian (Brooksvill          41:14.1 13:18/M    9 
2020 - 1A District 9

2020 - 1A District 9

October 29, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

Class 1

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Bell Creek (Riverview)                 28               1   3   5   8  11  14  22         
        Top  5 Times: 1:55:33.7
        Average Time: 23:06.7

    2 Tampa Bay HEAT (Brandon)               31               2   4   6   7  12  13  16         
        Top  5 Times: 1:57:22.9
        Average Time: 23:28.5

    3 Carrollwood (Tampa)                    82              10  15  18  19  20  24  25         
        Top  5 Times: 2:18:16.2
        Average Time: 27:39.2

    4 Foundation Christian (Valrico)         96               9  17  21  23  26                 
        Top  5 Times: 2:34:03.0
        Average Time: 30:48.6

 Inc. Bishop McLaughlin (Spring Hill       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Hernando Christian (Brooksvill       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Seffner Christian                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2020 - 1A District 9

2020 - 1A District 9

October 29, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

Class 1

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1     92  Dalin Mitchell        Seffner Christian                       16:16.8  5:15/M    12
    2      2     90  Christian Giller      Seffner Christian                       16:46.9  5:25/M    11
    3      3     93  Marcus Nipper         Seffner Christian                       17:10.2  5:32/M    12
    4      4     89  Beau Frazier          Seffner Christian                       17:27.6  5:38/M    12
    5      5     95  Andrew Stowe          Seffner Christian                       17:41.7  5:42/M    11
    6      6    116  Barrett Poe           Tampa Bay HEAT (Brandon)                17:58.9  5:48/M    10
    7      7     21  Luke Scott            Bell Creek (Riverview)                  18:23.7  5:56/M    11
    8      8     20  Jailen Marcelin       Bell Creek (Riverview)                  18:57.0  6:07/M    11
    9      9     94  Liam Perkins          Seffner Christian                       19:02.3  6:08/M    10
   10     10     22  Ty Scott              Bell Creek (Riverview)                  19:12.3  6:12/M    11
   11     11     18  Anthony DiMuzio       Bell Creek (Riverview)                  19:37.1  6:20/M    8 
   12     12    113  Matthew Janes         Tampa Bay HEAT (Brandon)                19:49.9  6:24/M    9 
   13     13    109  Noble Bynum           Tampa Bay HEAT (Brandon)                20:07.5  6:29/M    10
   14     14     26  Elijah Wheeler        Bell Creek (Riverview)                  20:10.9  6:30/M    11
   15     15     65  Noah Joos             Foundation Christian (Valrico)          20:15.7  6:32/M    9 
   16     16     67  Josh Riggs            Foundation Christian (Valrico)          20:18.9  6:33/M    11
   17     17     88  Blake Devisfruto      Seffner Christian                       20:25.8  6:35/M    12
   18     18    118  Nathan Rivera         Tampa Bay HEAT (Brandon)                20:46.8  6:42/M    9 
   19     19     25  Jack Werner           Bell Creek (Riverview)                  20:54.2  6:45/M    12
   20  (> 7)     96  Mark Winn             Seffner Christian                       21:05.7  6:48/M    9 
   21     20     19  Matthew MacNichol     Bell Creek (Riverview)                  21:08.6  6:49/M    11
   22     21     50  Eric Olson            Carrollwood (Tampa)                     21:11.4  6:50/M    12
   23  (> 7)     86  William Anderson      Seffner Christian                       21:14.6  6:51/M    9 
   24  (> 7)     28  Israel Zickafoose     Bell Creek (Riverview)                  21:15.1  6:51/M    9 
   25     22    114  Paulos Kicklighter    Tampa Bay HEAT (Brandon)                21:28.9  6:55/M    7 
   26     23    108  John Bailey           Tampa Bay HEAT (Brandon)                21:31.0  6:56/M    10
   27  (> 7)     17  Sebastian Correa      Bell Creek (Riverview)                  21:35.8  6:58/M    11
   28     24     62  Malique Bryant        Foundation Christian (Valrico)          21:38.8  6:59/M    12
   29     25     47  Evan Blazowski        Carrollwood (Tampa)                     21:39.7  6:59/M    12
   30     26     71  Jacob Sullivan        Foundation Christian (Valrico)          21:42.1  7:00/M    9 
   31     27     35  Timothy Valdes        Bishop McLaughlin (Spring Hill          21:55.3  7:04/M    10
   32     28     34  Hector Rios-Rosales   Bishop McLaughlin (Spring Hill          22:04.5  7:07/M    12
   33     29     63  Andrew Coston         Foundation Christian (Valrico)          22:08.8  7:08/M    8 
   34     30     49  Rohan Kumbkarni       Carrollwood (Tampa)                     22:19.4  7:12/M    11
   35     31    111  Ryan Collins          Tampa Bay HEAT (Brandon)                22:35.4  7:17/M    9 
   36  (> 7)    112  Daniel Cook           Tampa Bay HEAT (Brandon)                22:36.3  7:17/M    12
   37     32     33  Sebastian Campos      Bishop McLaughlin (Spring Hill          22:41.8  7:19/M    10
   38     33     48  Carter Casey          Carrollwood (Tampa)                     22:54.3  7:23/M    10
   39     34     54  Neel Shah             Carrollwood (Tampa)                     23:04.7  7:26/M    12
   40  (< 5)      4  Jayden Wicker         Academy at the Lakes (Land O'L          23:16.4  7:30/M    10
   41     35     36  Omar Vazquez          Bishop McLaughlin (Spring Hill          23:19.2  7:31/M    10
   42  (> 7)     14  Alejandro Acebedo     Bell Creek (Riverview)                  23:39.2  7:38/M    11
   43  (> 7)    107  Aiden Bailey          Tampa Bay HEAT (Brandon)                23:46.8  7:40/M    10
   44     36     53  Aidan Ragan           Carrollwood (Tampa)                     25:02.3  8:05/M    11
   45     37     68  Nicholas Salzberg     Foundation Christian (Valrico)          25:28.2  8:13/M    11
   46  (< 5)     81  Trenton Sellers       Hernando Christian (Brooksvill          25:33.7  8:15/M    9 
   47  (> 7)    115  Luke Osborne          Tampa Bay HEAT (Brandon)                25:41.2  8:17/M    9 
   48     38     70  Connor Shiflet        Foundation Christian (Valrico)          26:29.8  8:33/M    11
   49  (> 7)     72  Gabriel Taylor        Foundation Christian (Valrico)          26:49.8  8:39/M    8 
   50     39     37  Christian Williams    Bishop McLaughlin (Spring Hill          29:11.5  9:25/M    9 
   51  (> 7)     69  Tyler Salzberg        Foundation Christian (Valrico)          29:32.0  9:32/M    7 
   52  (< 5)     82  Camdyn Twardosky      Hernando Christian (Brooksvill          30:28.0  9:50/M    6 
   53  (> 7)     61  Caleb Brown           Foundation Christian (Valrico)          31:00.3 10:00/M    11
   54  (< 5)     80  Nathaniel Booher      Hernando Christian (Brooksvill          33:17.3 10:44/M    6 
2020 - 1A District 9

2020 - 1A District 9

October 29, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

Class 1

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Seffner Christian                      15               1   2   3   4   5   9  17         
        Top  5 Times: 1:25:23.4
        Average Time: 17:04.6

    2 Bell Creek (Riverview)                 50               7   8  10  11  14  19  20         
        Top  5 Times: 1:36:21.3
        Average Time: 19:16.2

    3 Tampa Bay HEAT (Brandon)               71               6  12  13  18  22  23  31         
        Top  5 Times: 1:40:12.0
        Average Time: 20:02.4

    4 Foundation Christian (Valrico)        110              15  16  24  26  29  37  38         
        Top  5 Times: 1:46:04.4
        Average Time: 21:12.8

    5 Carrollwood (Tampa)                   143              21  25  30  33  34  36             
        Top  5 Times: 1:51:09.7
        Average Time: 22:13.9

    6 Bishop McLaughlin (Spring Hill        161              27  28  32  35  39                 
        Top  5 Times: 1:59:12.4
        Average Time: 23:50.4

 Inc. Academy at the Lakes (Land O'L       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Hernando Christian (Brooksvill       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: