2020 – 2A District 10

0
376
2020 – 2A District 10

2020 – 2A District 10

October 31, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List – Girls

Girls Varsity

Class 1

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    342  Hailey Howard         Calvary Christian (Clearwater)          19:24.4  6:15/M    11
    2      2    370  Marissa Weber         Clearwater Central Catholic             20:12.2  6:31/M    9 
    3      3    345  Isabella Pawloski     Calvary Christian (Clearwater)          20:15.6  6:32/M    12
    4      4    299  Emily McDermott       Berkeley Prep (Tampa)                   20:21.5  6:34/M    9 
    5      5    363  Olivia Eckardt        Clearwater Central Catholic             20:28.7  6:36/M    9 
    6      6    343  Hannah Kasper         Calvary Christian (Clearwater)          20:31.3  6:37/M    9 
    7      7    415  Madison MacDiarmid    Holy Names (Tampa)                      20:35.8  6:38/M    12
    8      8    437  Amanda Lam            Tampa Catholic                          20:38.3  6:39/M    12
    9      9    421  Madeline Rodriguez    Holy Names (Tampa)                      21:06.2  6:48/M    12
   10     10    371  Michelle Weber        Clearwater Central Catholic             21:12.8  6:50/M    11
   11     11    408  Abigail Chudzinski    Holy Names (Tampa)                      21:17.2  6:52/M    10
   12     12    298  Anna McDermott        Berkeley Prep (Tampa)                   21:19.4  6:53/M    11
   13     13    296  Heidi Hausinger       Berkeley Prep (Tampa)                   21:28.2  6:55/M    10
   14     14    305  Annabel Stifler       Berkeley Prep (Tampa)                   21:28.3  6:55/M    11
   15     15    294  Emma Flowers          Berkeley Prep (Tampa)                   21:32.5  6:57/M    10
   16     16    420  Rachael Petrarca      Holy Names (Tampa)                      21:42.2  7:00/M    12
   17     17    348  Merritt Smith         Calvary Christian (Clearwater)          21:51.3  7:03/M    11
   18     18    291  Abigail Armstrong     Berkeley Prep (Tampa)                   21:56.6  7:05/M    10
   19     19    297  Finley Jordan         Berkeley Prep (Tampa)                   22:03.2  7:07/M    10
   20     20    413  Emerson Growcock      Holy Names (Tampa)                      22:22.5  7:13/M    10
   21     21    416  Ryann McLeod          Holy Names (Tampa)                      22:25.4  7:14/M    8 
   22  (> 7)    295  Thalia Fraifer        Berkeley Prep (Tampa)                   22:58.0  7:25/M    11
   23     22    362  Allison Carson        Clearwater Central Catholic             23:05.4  7:27/M    11
   24  (< 5)    449  Meseret Englenton     Tampa Prep                              23:06.3  7:27/M    9 
   25     23    419  Camille Petrarca      Holy Names (Tampa)                      23:09.3  7:28/M    9 
   26     24    435  Elizabeth Bauder      Tampa Catholic                          23:23.6  7:33/M    11
   27     25    364  Isabel Gaffney        Clearwater Central Catholic             23:31.3  7:35/M    12
   28     26    361  Skyler Carlson        Clearwater Central Catholic             23:36.3  7:37/M    11
   29  (> 7)    412  Amelia Garstka        Holy Names (Tampa)                      23:38.2  7:37/M    9 
   30  (> 7)    301  Ashley Quinn          Berkeley Prep (Tampa)                   23:39.4  7:38/M    11
   31     27    367  Grace Osypka          Clearwater Central Catholic             23:54.0  7:43/M    11
   32  (> 7)    368  Katherine Phy         Clearwater Central Catholic             23:56.4  7:43/M    10
   33  (> 7)    369  Sofia Sattely         Clearwater Central Catholic             24:10.3  7:48/M    10
   34     28    439  Olivia Townsend       Tampa Catholic                          24:22.3  7:52/M    11
   35  (> 7)    366  Cecilia Maciejewski   Clearwater Central Catholic             24:23.4  7:52/M    9 
   36  (> 7)    417  Grace Odmark          Holy Names (Tampa)                      24:30.0  7:54/M    11
   37     29    425  Jordan McIntosh       Lakewood (St. Petersburg)               24:51.7  8:01/M    9 
   38     30    341  Micah Cook            Calvary Christian (Clearwater)          24:53.2  8:02/M    12
   39     31    387  Jadyn Hicks           Dunedin                                 25:14.4  8:08/M    11
   40     32    344  Finley Livingston     Calvary Christian (Clearwater)          25:19.0  8:10/M    11
   41     33    347  Valentina Salazar     Calvary Christian (Clearwater)          26:16.5  8:28/M    11
   42  (< 5)    321  Madison Meyer         Brooks DeBartolo (Tampa)                26:22.2  8:30/M    11
   43     34    436  Michaela Heitler      Tampa Catholic                          26:49.1  8:39/M    12
   44     35    422  Beverly Bassett       Lakewood (St. Petersburg)               29:17.3  9:27/M    12
   45     36    386  Monserratt Evaristo   Dunedin                                 29:23.2  9:29/M    10
   46  (< 5)    322  Naomi Rappaport       Brooks DeBartolo (Tampa)                29:24.2  9:29/M    11
   47     37    391  Dulce Rodriguez-EscamiDunedin                                 29:50.6  9:37/M    9 
   48  (< 5)    323  Ana Stephens          Brooks DeBartolo (Tampa)                29:54.5  9:39/M    12
   49  (> 7)    304  Kylie Stephens        Berkeley Prep (Tampa)                   30:11.1  9:44/M    10
   50  (> 7)    349  Sara Wrzesniewski     Calvary Christian (Clearwater)          30:22.9  9:48/M    11
   51     38    438  Juliana Seide         Tampa Catholic                          30:34.8  9:52/M    11
   52     39    424  Dayunistie Cottingham Lakewood (St. Petersburg)               31:13.3 10:04/M    9 
   53     40    427  Kenonie Wheelings     Lakewood (St. Petersburg)               31:43.9 10:14/M    9 
   54  (> 7)    346  Camila Salazar        Calvary Christian (Clearwater)          32:32.0 10:30/M    9 
   55     41    389  Annalise O'Brian      Dunedin                                 36:01.8 11:37/M    9 
   56     42    423  Rosamond Bassett      Lakewood (St. Petersburg)               37:48.4 12:12/M    10
   57     43    390  Kaitlin O'Dell        Dunedin                                 42:27.0 13:42/M    11
   58  (< 5)    401  Alexandrea Walton     Gibbs (St. Petersburg)                  43:53.0 14:09/M    10
2020 - 2A District 10

2020 - 2A District 10

October 31, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

Class 1

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Calvary Christian (Clearwater)         57               1   3   6  17  30  32  33         
        Top  5 Times: 1:46:56.0
        Average Time: 21:23.2

    2 Berkeley Prep (Tampa)                  58               4  12  13  14  15  18  19         
        Top  5 Times: 1:46:10.0
        Average Time: 21:14.0

    3 Holy Names (Tampa)                     63               7   9  11  16  20  21  23         
        Top  5 Times: 1:47:04.1
        Average Time: 21:24.8

    4 Clearwater Central Catholic            64               2   5  10  22  25  26  27         
        Top  5 Times: 1:48:30.6
        Average Time: 21:42.1

    5 Tampa Catholic                        132               8  24  28  34  38                 
        Top  5 Times: 2:05:48.2
        Average Time: 25:09.6

    6 Lakewood (St. Petersburg)             185              29  35  39  40  42                 
        Top  5 Times: 2:34:54.8
        Average Time: 30:58.9

    7 Dunedin                               188              31  36  37  41  43                 
        Top  5 Times: 2:42:57.2
        Average Time: 32:35.4

 Inc. Tampa Prep                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Gibbs (St. Petersburg)               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Brooks DeBartolo (Tampa)             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2020 - 2A District 10

2020 - 2A District 10

October 31, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

Class 1

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    315  Ethan Lipham          Berkeley Prep (Tampa)                   16:10.6  5:13/M    11
    2      2    352  Jonathan Eide         Calvary Christian (Clearwater)          16:18.9  5:15/M    12
    3      3    313  Kirin Karver          Berkeley Prep (Tampa)                   16:22.5  5:17/M    10
    4      4    457  Dylan Nolan           Tampa Prep                              16:23.4  5:17/M    10
    5      5    354  Zackary Florendo      Calvary Christian (Clearwater)          16:54.4  5:27/M    11
    6      6    308  Luke Doyle            Berkeley Prep (Tampa)                   16:55.1  5:27/M    12
    7      7    320  Wolfgang Weber        Berkeley Prep (Tampa)                   17:08.4  5:32/M    11
    8      8    461  Albert Tawil-Brown    Tampa Prep                              17:14.3  5:34/M    10
    9      9    393  Samuel Howard         Dunedin                                 17:15.1  5:34/M    12
   10     10    375  Cade Deputy           Clearwater Central Catholic             17:19.9  5:35/M    11
   11     11    380  Patric Murphy Eubanks Clearwater Central Catholic             17:21.8  5:36/M    11
   12     12    452  Bryce Bedke           Tampa Prep                              17:32.0  5:39/M    10
   13     13    378  Sean Koletsos         Clearwater Central Catholic             17:43.7  5:43/M    11
   14     14    392  Clemente Esponilla    Dunedin                                 17:46.3  5:44/M    11
   15     15    374  David Cosgray         Clearwater Central Catholic             17:46.4  5:44/M    11
   16     16    356  Ryan Matthews         Calvary Christian (Clearwater)          18:06.7  5:50/M    11
   17     17    444  Riley Miller          Tampa Catholic                          18:12.4  5:52/M    12
   18     18    399  Tyler Sutherland      Dunedin                                 18:15.4  5:53/M    12
   19     19    309  Mason Doyle           Berkeley Prep (Tampa)                   18:19.3  5:55/M    11
   20     20    459  Giancarlo Restrepo    Tampa Prep                              18:29.5  5:58/M    12
   21     21    442  Jack Garcy            Tampa Catholic                          18:46.4  6:03/M    9 
   22     22    307  Liam Andrews          Berkeley Prep (Tampa)                   18:50.9  6:05/M    11
   23     23    400  Indigo Theiss         Dunedin                                 18:51.0  6:05/M    11
   24     24    395  Mason LoTempio        Dunedin                                 18:51.2  6:05/M    11
   25     25    460  Tyler Rogers          Tampa Prep                              18:52.2  6:05/M    10
   26     26    430  Noble O Connor        Lakewood (St. Petersburg)               18:59.8  6:07/M    9 
   27     27    353  Joshua Eide           Calvary Christian (Clearwater)          19:06.7  6:10/M    10
   28     28    373  Maxwell Brames        Clearwater Central Catholic             19:08.5  6:10/M    10
   29     29    351  Joshua Davis          Calvary Christian (Clearwater)          19:09.5  6:11/M    10
   30     30    433  Cole Summers          Lakewood (St. Petersburg)               19:21.5  6:15/M    10
   31     31    358  Dominic Sarigumba     Calvary Christian (Clearwater)          19:21.7  6:15/M    10
   32     32    382  Aiden Prunoske        Clearwater Central Catholic             19:27.2  6:16/M    12
   33     33    462  Connor White          Tampa Prep                              19:29.0  6:17/M    12
   34     34    333  Elijah Lawrence       Brooks DeBartolo (Tampa)                19:29.9  6:17/M    11
   35     35    429  Preston Gruber        Lakewood (St. Petersburg)               19:39.9  6:20/M    12
   36     36    454  Brennan Fargher       Tampa Prep                              19:42.2  6:21/M    9 
   37     37    443  Dylan Miller          Tampa Catholic                          19:42.3  6:21/M    10
   38     38    446  Jacob Rogers          Tampa Catholic                          19:44.9  6:22/M    9 
   39     39    381  David Neal            Clearwater Central Catholic             19:46.7  6:23/M    11
   40     40    448  Ethan Yingling        Tampa Catholic                          19:51.5  6:24/M    10
   41     41    432  Zane Shapiro          Lakewood (St. Petersburg)               19:54.0  6:25/M    11
   42     42    359  Gavin Strickland      Calvary Christian (Clearwater)          20:06.5  6:29/M    9 
   43  (> 7)    384  Victor Stephens       Clearwater Central Catholic             20:30.0  6:37/M    12
   44  (> 7)    372  William Bellin        Clearwater Central Catholic             20:42.4  6:41/M    10
   45     43    396  Connor Martin         Dunedin                                 20:50.1  6:43/M    10
   46  (> 7)    385  Finlay Williamson     Clearwater Central Catholic             20:59.7  6:46/M    11
   47     44    325  Gavin Boyce           Brooks DeBartolo (Tampa)                21:04.2  6:48/M    10
   48     45    330  Brady Dufresne        Brooks DeBartolo (Tampa)                21:16.2  6:52/M    12
   49     46    311  Geno Fraifer          Berkeley Prep (Tampa)                   21:17.1  6:52/M    10
   50  (< 5)    405  Andre Walton          Gibbs (St. Petersburg)                  21:18.0  6:52/M    11
   51  (> 7)    355  Jon-Paul Lunter       Calvary Christian (Clearwater)          21:18.8  6:52/M    9 
   52  (> 7)    458  Gavin Nolan           Tampa Prep                              21:34.2  6:57/M    8 
   53  (> 7)    455  Aryeh Fishman         Tampa Prep                              21:39.3  6:59/M    10
   54     47    445  Joseph Osterberger    Tampa Catholic                          21:46.3  7:01/M    12
   55     48    327  Eryk Chazares         Brooks DeBartolo (Tampa)                21:53.8  7:04/M    12
   56     49    447  Jake Vrchoticky       Tampa Catholic                          22:08.1  7:08/M    9 
   57  (< 5)    406  Austin Weaver         Gibbs (St. Petersburg)                  22:20.7  7:12/M    11
   58     50    326  Christyan Chazares    Brooks DeBartolo (Tampa)                22:26.5  7:14/M    10
   59  (> 7)    453  Thomas Carl Dann      Tampa Prep                              22:46.6  7:21/M    9 
   60  (< 5)    404  Remorreyan Lynn       Gibbs (St. Petersburg)                  22:47.2  7:21/M    11
   61     51    331  Jason Fink            Brooks DeBartolo (Tampa)                23:11.6  7:29/M    9 
   62     52    394  Landon Joseph         Dunedin                                 23:28.9  7:34/M    12
   63  (> 7)    441  Cristiano Costa       Tampa Catholic                          23:31.9  7:35/M    11
   64     53    339  Brenden Wehle         Brooks DeBartolo (Tampa)                23:39.2  7:38/M    10
   65  (> 7)    336  Nicholas Porcelli     Brooks DeBartolo (Tampa)                23:56.3  7:43/M    12
   66  (< 5)    403  London Kluytman       Gibbs (St. Petersburg)                  25:31.4  8:14/M    10
   67  (> 7)    335  Kyle Peters           Brooks DeBartolo (Tampa)                25:36.9  8:15/M    10
   68     54    431  Jack Plouf            Lakewood (St. Petersburg)               25:37.6  8:16/M    9 
   69     55    428  Noah Adelson          Lakewood (St. Petersburg)               26:07.0  8:25/M    10
   70  (> 7)    334  Jaden Mitchell        Brooks DeBartolo (Tampa)                27:19.5  8:49/M    9 
2020 - 2A District 10

2020 - 2A District 10

October 31, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

Class 1

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Berkeley Prep (Tampa)                  36               1   3   6   7  19  22  46         
        Top  5 Times: 1:24:56.1
        Average Time: 16:59.2

    2 Tampa Prep                             69               4   8  12  20  25  33  36         
        Top  5 Times: 1:28:31.6
        Average Time: 17:42.3

    3 Clearwater Central Catholic            77              10  11  13  15  28  32  39         
        Top  5 Times: 1:29:20.4
        Average Time: 17:52.1

    4 Calvary Christian (Clearwater)         79               2   5  16  27  29  31  42         
        Top  5 Times: 1:29:36.4
        Average Time: 17:55.3

    5 Dunedin                                88               9  14  18  23  24  43  52         
        Top  5 Times: 1:30:59.1
        Average Time: 18:11.8

    6 Tampa Catholic                        153              17  21  37  38  40  47  49         
        Top  5 Times: 1:36:17.6
        Average Time: 19:15.5

    7 Lakewood (St. Petersburg)             186              26  30  35  41  54  55             
        Top  5 Times: 1:43:32.9
        Average Time: 20:42.5

    8 Brooks DeBartolo (Tampa)              221              34  44  45  48  50  51  53         
        Top  5 Times: 1:46:10.9
        Average Time: 21:14.1

 Inc. Gibbs (St. Petersburg)               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: