2020 Clearwater Central Catholic XC Invitational

0
400
2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

October 24, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List – Girls

Girls Varsity

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    148  Caroline Lehman       Cambridge (Christian) School            18:25.2  5:56/M        
    2      2    233  Haley Thornton        Palm Harbor University HS               19:35.3  6:19/M        
    3      3    259  Hailey Howard         Calvary Christian (Clearwater)          19:57.2  6:26/M        
    4      4    124  Marissa Weber         Clearwater Central Catholic HS          20:29.6  6:36/M        
    5      5    146  Moriah Friedman       Cambridge (Christian) School            20:49.3  6:43/M        
    6      6    260  Hannah Kasper         Calvary Christian (Clearwater)          20:51.3  6:44/M        
    7  (< 5)    295  Mandy Lam             Tampa Catholic HS                       20:58.0  6:46/M        
    8      7    152  Madelyn Spadaro       Cambridge (Christian) School            21:09.5  6:49/M        
    9      8     10  Lili Scoby            Shorecrest Prep                         21:18.5  6:52/M        
   10      9    327  Elizabeth Poe         Tampa Bay HEAT                          21:31.0  6:56/M        
   11     10    117  Olivia Eckardt        Clearwater Central Catholic HS          21:33.5  6:57/M        
   12     11    218  Kaela Curry           Palm Harbor University HS               21:42.0  7:00/M        
   13     12    145  Micah Friedman        Cambridge (Christian) School            21:48.7  7:02/M        
   14     13    125  Michelle Weber        Clearwater Central Catholic HS          21:52.4  7:03/M        
   15  (< 5)    285  Grace Vaughn          Bishop McLaughlin Catholic HS           21:57.4  7:05/M        
   16     14    324  Rebekah Haddad        Tampa Bay HEAT                          22:01.4  7:06/M        
   17     15    262  Isabella Pawloski     Calvary Christian (Clearwater)          22:06.9  7:08/M        
   18     16    151  Gretchen Ranson       Cambridge (Christian) School            22:07.6  7:08/M        
   19  (< 5)    408  Kaitlyn Frost         Bishop Snyder HS                        22:10.9  7:09/M        
   20     17      1  Sabrina Aboud         Shorecrest Prep                         22:29.6  7:15/M        
   21     18      5  Alex Estremera        Shorecrest Prep                         22:31.5  7:16/M        
   22     19    150  Lindie Mayer          Cambridge (Christian) School            22:38.5  7:18/M        
   23     20    346  Adia D'Piazza         Mitchell HS                             22:45.0  7:20/M        
   24     21    348  Jessica Erwin         Mitchell HS                             22:55.5  7:24/M        
   25  (< 5)     65  Ella Beckett          Keswick Christian                       22:55.8  7:24/M        
   26     22    265  Merritt Smith         Calvary Christian (Clearwater)          22:56.5  7:24/M        
   27     23    231  Reese Small           Palm Harbor University HS               23:04.1  7:26/M        
   28  (< 5)     66  Claire Rogers         Keswick Christian                       23:11.4  7:29/M        
   29     24    224  Grace Gaynor          Palm Harbor University HS               23:12.4  7:29/M        
   30     25    216  Yuanna Benjamin       Palm Harbor University HS               23:14.7  7:30/M        
   31  (< 5)    396  Meseret Englenton     Tampa Prep                              23:19.1  7:31/M        
   32     26    116  Allie Carson          Clearwater Central Catholic HS          23:22.4  7:32/M        
   33     27    147  Amirah Johnson        Cambridge (Christian) School            23:22.6  7:32/M        
   34  (< 5)    171  Sofia Chapman         St. Petersburg Catholic                 23:24.9  7:33/M        
   35     28    349  Kayla Groppe          Mitchell HS                             23:32.0  7:35/M        
   36     29    351  Paige Peters          Mitchell HS                             23:38.7  7:37/M        
   37  (< 5)    409  Emelia Huebner        Seffner Christian                       23:40.9  7:38/M        
   38  (< 5)     68  Sarah Shields         Keswick Christian                       23:49.8  7:41/M        
   39  (< 5)    293  Libby Bauder          Tampa Catholic HS                       23:50.9  7:41/M        
   40     30    326  Hannah Orozco         Tampa Bay HEAT                          23:51.9  7:42/M        
   41     31    322  Jessica Brown         Tampa Bay HEAT                          24:06.2  7:46/M        
   42     32    229  Rachael Reagan        Palm Harbor University HS               24:08.1  7:47/M        
   43     33    347  Drea D'Piazza         Mitchell HS                             24:21.4  7:51/M        
   44     34    118  Isabel Gaffney        Clearwater Central Catholic HS          24:22.8  7:52/M        
   45     35    115  Skyler Carlson        Clearwater Central Catholic HS          24:24.5  7:52/M        
   46     36    329  Ashlynn Turner        Tampa Bay HEAT                          24:34.3  7:55/M        
   47     37    182  Lindsay Liriano       Foundation Christian Academy            24:44.6  7:59/M        
   48     38      2  Eve Bonnenort         Shorecrest Prep                         24:46.0  7:59/M        
   49     39    123  Sofia Sattely         Clearwater Central Catholic HS          24:53.0  8:02/M        
   50     40      4  Lizzy Camp            Shorecrest Prep                         24:57.2  8:03/M        
   51  (< 5)    366  Jadyn Mei Hicks       Dunedin HS                              25:06.4  8:06/M        
   52  (> 7)    121  Grace Osypka          Clearwater Central Catholic HS          25:26.1  8:12/M        
   53  (< 5)    297  Olivia Townsend       Tampa Catholic HS                       25:30.2  8:14/M        
   54     41    258  Micah Cook            Calvary Christian (Clearwater)          25:40.8  8:17/M        
   55     42    323  Taya Cook             Tampa Bay HEAT                          25:42.7  8:17/M        
   56     43    203  Victoria Morton       Sarasota Military Academy               25:50.1  8:20/M        
   57     44    321  Morgan Brake          Tampa Bay HEAT                          26:01.9  8:24/M        
   58     45    261  Finley Livingston     Calvary Christian (Clearwater)          26:11.0  8:27/M        
   59     46    352  Karley Rush           Mitchell HS                             26:21.7  8:30/M        
   60     47    202  Taja Medeiros         Sarasota Military Academy               26:24.7  8:31/M        
   61     48      9  Sabina Schuller       Shorecrest Prep                         26:27.9  8:32/M        
   62     49      7  Julia Legakis         Shorecrest Prep                         26:28.7  8:32/M        
   63     50    184  Kaitlin Scheirer      Foundation Christian Academy            26:28.9  8:32/M        
   64  (< 5)    310  Jordan McIntosh       Lakewood HS                             26:32.1  8:34/M        
   65  (< 5)    283  Chelsea Andersen      Bishop McLaughlin Catholic HS           26:44.0  8:37/M        
   66     51    264  Valentina Salazar     Calvary Christian (Clearwater)          27:10.1  8:46/M        
   67  (< 5)    421  Madison Meyer         Brooks DeBartolo Collegiate HS          27:10.6  8:46/M        
   68  (< 5)    253  Emma Stoutimore       Oldsmar Christian School                27:37.4  8:55/M        
   69     52    183  Kaileen Rodriguez     Foundation Christian Academy            27:47.7  8:58/M        
   70  (< 5)    170  Ari Cardona           St. Petersburg Catholic                 27:53.2  9:00/M        
   71  (> 7)     13  Brooke Wright         Shorecrest Prep                         28:00.4  9:02/M        
   72  (< 5)    294  Michaela Heitler      Tampa Catholic HS                       28:25.9  9:10/M        
   73  (< 5)    284  Kendallie Hughes      Bishop McLaughlin Catholic HS           28:33.9  9:13/M        
   74  (> 7)    325  Caris Mohrland        Tampa Bay HEAT                          28:34.7  9:13/M        
   75  (< 5)    410  Lesley McKenzie       Seffner Christian                       28:39.5  9:15/M        
   76     53    201  Sophia Hoffman        Sarasota Military Academy               29:07.9  9:24/M        
   77     54    353  Lily Sarakun          Mitchell HS                             29:19.1  9:27/M        
   78     55    205  Annabella Rodriguez   Sarasota Military Academy               29:19.2  9:27/M        
   79  (< 5)    437  Makayla Shirey        Tampa Bay Tech HS                       29:29.3  9:31/M        
   80  (< 5)    438  Katelyn Stebbins      Tampa Bay Tech HS                       30:36.0  9:52/M        
   81  (< 5)    307  Corliss Bassett       Lakewood HS                             30:37.0  9:53/M        
   82  (< 5)     67  Lily Grace Salomon    Keswick Christian                       31:20.0 10:06/M        
   83  (< 5)    422  Ana Stephens          Brooks DeBartolo Collegiate HS          31:26.0 10:08/M        
   84  (< 5)    365  Monserrat Evaristo    Dunedin HS                              31:40.0 10:13/M        
   85     56    204  Riley Rendle          Sarasota Military Academy               33:40.0 10:52/M        
   86  (< 5)    313  Kenonie Wheelings     Lakewood HS                             34:19.0 11:04/M        
   87  (< 5)    308  Dayuniste Cottingham  Lakewood HS                             34:19.0 11:04/M        
   88     57    181  Thais Bryant          Foundation Christian Academy            36:15.0 11:42/M        
   89  (< 5)    368  Annalise O'Brien      Dunedin HS                              36:36.0 11:48/M        
   90     58    185  Klara Shield          Foundation Christian Academy            38:25.0 12:24/M        
   DQ     DQ    367  Mackenzie McArthuer   Dunedin HS                                                     
2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

October 24, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Cambridge (Christian) School           41               1   5   7  12  16  19  27         
        Top  5 Times: 1:44:20.4
        Average Time: 20:52.1

    2 Palm Harbor University HS              85               2  11  23  24  25  32             
        Top  5 Times: 1:50:48.6
        Average Time: 22:09.7

    3 Clearwater Central Catholic HS         87               4  10  13  26  34  35  39         
        Top  5 Times: 1:51:40.8
        Average Time: 22:20.1

    4 Calvary Christian (Clearwater)         87               3   6  15  22  41  45  51         
        Top  5 Times: 1:51:32.8
        Average Time: 22:18.5

    5 Tampa Bay HEAT                        120               9  14  30  31  36  42  44         
        Top  5 Times: 1:56:05.0
        Average Time: 23:13.0

    6 Shorecrest Prep                       121               8  17  18  38  40  48  49         
        Top  5 Times: 1:56:02.9
        Average Time: 23:12.5

    7 Mitchell HS                           131              20  21  28  29  33  46  54         
        Top  5 Times: 1:57:12.7
        Average Time: 23:26.5

    8 Foundation Christian Academy          254              37  50  52  57  58                 
        Top  5 Times: 2:33:41.2
        Average Time: 30:44.2

    9 Sarasota Military Academy             254              43  47  53  55  56                 
        Top  5 Times: 2:24:22.1
        Average Time: 28:52.4

 Inc. Keswick Christian                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. St. Petersburg Catholic              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Oldsmar Christian School             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Bishop McLaughlin Catholic HS        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Tampa Catholic HS                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Lakewood HS                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Dunedin HS                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Tampa Prep                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Bishop Snyder HS                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Seffner Christian                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Brooks DeBartolo Collegiate HS       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Tampa Bay Tech HS                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

October 24, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    268  Jonathan Eide         Calvary Christian (Clearwater)          16:33.4  5:20/M        
    2      2    270  Zachary Florendo      Calvary Christian (Clearwater)          17:21.4  5:36/M        
    3      3    161  Braxton Legg          Cambridge (Christian) School            17:30.9  5:39/M        
    4      4    157  Dominic Escribano     Cambridge (Christian) School            17:35.6  5:40/M        
    5      5    135  Patric Murphy         Clearwater Central Catholic HS          17:42.2  5:43/M        
    6      6    154  Ryan Cano             Cambridge (Christian) School            17:43.6  5:43/M        
    7      7    406  Albert Tawil-Brown    Tampa Prep                              17:47.6  5:44/M        
    8      8    397  Wyatt Bedke           Tampa Prep                              17:49.6  5:45/M        
    9      9    370  Samuel Howard         Dunedin HS                              17:55.3  5:47/M        
   10     10    133  Sean Koletsos         Clearwater Central Catholic HS          17:56.1  5:47/M        
   11     11    128  David Cosgray         Clearwater Central Catholic HS          17:56.6  5:47/M        
   12     12    243  Tyler Galley          Palm Harbor University HS               17:57.5  5:47/M        
   13     13    301  Riley Miller          Tampa Catholic HS                       17:59.3  5:48/M        
   14     14    129  Cade Deputy           Clearwater Central Catholic HS          18:12.0  5:52/M        
   15     15    156  Christian ESCRIBANO   Cambridge (Christian) School            18:15.7  5:53/M        
   16     16    169  Jett Yarborough       Cambridge (Christian) School            18:20.2  5:55/M        
   17     17    249  Enrique Toro          Palm Harbor University HS               18:28.7  5:57/M        
   18     18    207  Nick Butler           Sarasota Military Academy               18:30.2  5:58/M        
   19     19    167  Alex Valdez           Cambridge (Christian) School            18:32.1  5:59/M        
   20     20    375  Indigo Theiss         Dunedin HS                              18:32.7  5:59/M        
   21  (< 5)    317  Noble O'Connor        Lakewood HS                             18:33.1  5:59/M        
   22  (< 5)    441  Christian Roque-HernanTampa Bay Tech HS                       18:37.8  6:00/M        
   23     21    404  Giancarlo Restrepo    Tampa Prep                              18:38.2  6:01/M        
   24     22    299  Jack Garcy            Tampa Catholic HS                       18:41.1  6:02/M        
   25     23    369  Clemente Esponilla    Dunedin HS                              18:41.7  6:02/M        
   26  (< 5)    175  Auggie Fiorillo       St. Petersburg Catholic                 18:44.3  6:03/M        
   27     24    342  Barrett Poe           Tampa Bay HEAT                          18:48.1  6:04/M        
   28     25    155  Yamil Cruz-Perez      Cambridge (Christian) School            18:59.0  6:07/M        
   29     26    237  Mark Amin             Palm Harbor University HS               19:11.8  6:11/M        
   30     27    372  Mason LoTempio        Dunedin HS                              19:21.4  6:15/M        
   31     28    430  Elijah Lawrence       Brooks DeBartolo Collegiate HS          19:31.3  6:18/M        
   32     29    405  Tyler Rogers          Tampa Prep                              19:31.7  6:18/M        
   33     30    269  Joshua Eide           Calvary Christian (Clearwater)          19:31.7  6:18/M        
   34     31    137  Aiden Prunoske        Clearwater Central Catholic HS          19:44.9  6:22/M        
   35     32    250  Luke Unbehagen        Palm Harbor University HS               19:45.4  6:22/M        
   36     33    337  Matthew Janes         Tampa Bay HEAT                          19:47.5  6:23/M        
   37     34    374  Tyler Sutherland      Dunedin HS                              19:48.9  6:23/M        
   38     35    305  Ethan Yinging         Tampa Catholic HS                       19:50.5  6:24/M        
   39     36    267  Josh Davis            Calvary Christian (Clearwater)          19:53.3  6:25/M        
   40     37    407  Connor White          Tampa Prep                              19:56.8  6:26/M        
   41     38    245  Brandon Meurer        Palm Harbor University HS               19:57.6  6:26/M        
   42     39    357  Joshua Hindman        Mitchell HS                             20:15.6  6:32/M        
   43     40    303  Jacob Rogers          Tampa Catholic HS                       20:17.2  6:33/M        
   44     41    191  Noah Joos             Foundation Christian Academy            20:17.5  6:33/M        
   45     42    300  Dylan Miller          Tampa Catholic HS                       20:17.7  6:33/M        
   46  (< 5)    287  Sebastian Campos      Bishop McLaughlin Catholic HS           20:21.8  6:34/M        
   47     43    399  Brennan Fargher       Tampa Prep                              20:22.3  6:34/M        
   48     44     32  Alex Wisotsky         Shorecrest Prep                         20:22.9  6:34/M        
   49     45    344  Nathan Rivera         Tampa Bay HEAT                          20:25.3  6:35/M        
   50  (< 5)    320  Cole Summers          Lakewood HS                             20:27.3  6:36/M        
   51     46    236  Jacob Alalof          Palm Harbor University HS               20:28.2  6:36/M        
   52     47    356  Addison Cooper        Mitchell HS                             20:29.0  6:36/M        
   53     48    362  Ben Unger             Mitchell HS                             20:33.5  6:38/M        
   54     49    360  Henry Schoeppe        Mitchell HS                             20:35.9  6:38/M        
   55     50    193  Josh Riggs            Foundation Christian Academy            20:38.9  6:39/M        
   56     51    127  Max Brames            Clearwater Central Catholic HS          20:39.6  6:40/M        
   57     52    136  David Neal            Clearwater Central Catholic HS          20:46.1  6:42/M        
   58     53    241  Jacob Finley          Palm Harbor University HS               20:49.1  6:43/M        
   59     54    209  Aleks Filipskiy       Sarasota Military Academy               20:52.6  6:44/M        
   60     55     21  Julian Hairston       Shorecrest Prep                         20:58.1  6:46/M        
   61     56    355  Evan Carpenter        Mitchell HS                             20:59.5  6:46/M        
   62     57    361  Austin Tomlin         Mitchell HS                             21:04.6  6:48/M        
   63     58    198  Jacob Sullivan        Foundation Christian Academy            21:05.5  6:48/M        
   64  (> 7)    163  Kai Martin            Cambridge (Christian) School            21:08.6  6:49/M        
   65  (> 7)    159  Tony Gaskin           Cambridge (Christian) School            21:08.8  6:49/M        
   66     59    276  Kobus VanSteenburg    Calvary Christian (Clearwater)          21:09.4  6:49/M        
   67     60    338  Paulos Kicklighter    Tampa Bay HEAT                          21:10.6  6:50/M        
   68     61     20  Trey Fudge            Shorecrest Prep                         21:12.1  6:50/M        
   69  (< 5)    420  Mark Winn             Seffner Christian                       21:16.6  6:52/M        
   70     62    332  Noble Bynum           Tampa Bay HEAT                          21:18.3  6:52/M        
   71     63    275  Gavin Strickland      Calvary Christian (Clearwater)          21:19.9  6:53/M        
   72     64    206  Haylan Barnard        Sarasota Military Academy               21:21.6  6:53/M        
   73  (> 7)    141  Victor Stephens       Clearwater Central Catholic HS          21:26.4  6:55/M        
   74     65    336  Daniel Cook           Tampa Bay HEAT                          21:27.2  6:55/M        
   75  (< 5)    289  Timothy JD Valdes     Bishop McLaughlin Catholic HS           21:30.0  6:56/M        
   76  (> 7)    240  Scott Faler           Palm Harbor University HS               21:32.1  6:57/M        
   77  (< 5)    412  William Anderson      Seffner Christian                       21:34.3  6:57/M        
   78     66    423  Gavin Boyce           Brooks DeBartolo Collegiate HS          21:34.7  6:57/M        
   79     67     24  Jake Kowalski         Shorecrest Prep                         21:35.5  6:58/M        
   80     68    424  Christyan Chazares    Brooks DeBartolo Collegiate HS          21:37.5  6:58/M        
   81     69    373  Conner Martin         Dunedin HS                              21:39.3  6:59/M        
   82     70    335  Ryan Collins          Tampa Bay HEAT                          21:44.1  7:01/M        
   83     71    211  Matteo Hoffman        Sarasota Military Academy               21:50.0  7:03/M        
   84  (< 5)    255  Alex Stoutimore       Oldsmar Christian School                21:51.7  7:03/M        
   85     72    189  Drew Coston           Foundation Christian Academy            21:56.3  7:05/M        
   86     73     22  Ellis Hart            Shorecrest Prep                         21:58.3  7:05/M        
   87     74    271  Jon-Paul Lunter       Calvary Christian (Clearwater)          22:00.1  7:06/M        
   88     75    425  Eryk Chazares         Brooks DeBartolo Collegiate HS          22:02.3  7:06/M        
   89     76    188  Malique Bryant        Foundation Christian Academy            22:17.4  7:11/M        
   90  (< 5)    290  Omar Vasquez          Bishop McLaughlin Catholic HS           22:18.9  7:12/M        
   91     77    363  Brendan Wells         Mitchell HS                             22:20.7  7:12/M        
   92  (> 7)    343  Landon Richards       Tampa Bay HEAT                          22:33.5  7:16/M        
   93     78    210  Tom France            Sarasota Military Academy               22:42.5  7:19/M        
   94  (< 5)    179  Tomas Puodziuna       St. Petersburg Catholic                 22:52.9  7:23/M        
   95     79    194  Nick Salzburg         Foundation Christian Academy            23:00.8  7:25/M        
   96     80    304  Jake Vrchoticky       Tampa Catholic HS                       23:05.2  7:27/M        
   97     81    427  Brady Dufresne        Brooks DeBartolo Collegiate HS          23:15.8  7:30/M        
   98  (> 7)    166  Bryson Pothoven       Cambridge (Christian) School            23:25.2  7:33/M        
   99  (< 5)     64  Wicker Jayden         Academy at the Lakes                    23:32.3  7:35/M        
  100  (< 5)    254  Andrew Inabinet       Oldsmar Christian School                23:33.6  7:36/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     82     15  Roderick Casteel      Shorecrest Prep                         23:35.4  7:36/M        
  102  (< 5)    418  Roman Lord            Seffner Christian                       23:35.7  7:36/M        
  103     83    214  Bryce Rusch           Sarasota Military Academy               23:50.7  7:41/M        
  104     84    197  Conner Shiflet        Foundation Christian Academy            23:59.5  7:44/M        
  105     85    298  Cristiano Costa       Tampa Catholic HS                       24:21.5  7:51/M        
  106     86    371  Landon Joseph         Dunedin HS                              24:21.8  7:51/M        
  107     87    213  Elijah Mitchell       Sarasota Military Academy               24:23.9  7:52/M        
  108     88     26  Cian McCarthy         Shorecrest Prep                         24:45.1  7:59/M        
  109  (< 5)     72  Drew Schwankoff       Keswick Christian                       24:58.4  8:03/M        
  110     89    433  Nick Porcelli         Brooks DeBartolo Collegiate HS          25:05.6  8:05/M        
  111  (> 7)    208  Sam Bybee             Sarasota Military Academy               25:06.4  8:06/M        
  112  (> 7)    212  Eion Mitchell         Sarasota Military Academy               25:13.8  8:08/M        
  113  (< 5)    174  Andre Cardona         St. Petersburg Catholic                 25:51.3  8:20/M        
  114     90    436  Brenden Wehle         Brooks DeBartolo Collegiate HS          25:54.0  8:21/M        
  115  (< 5)    256  Carson Stoutimore     Oldsmar Christian School                25:57.4  8:22/M        
  116  (< 5)     69  Zachary Bingham       Keswick Christian                       26:46.0  8:38/M        
  117  (< 5)     70  Anderson Cole         Keswick Christian                       28:15.0  9:07/M        
  118  (> 7)    426  Ethan Dubs            Brooks DeBartolo Collegiate HS          30:44.0  9:55/M        
2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

October 24, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Cambridge (Christian) School           44               3   4   6  15  16  19  25         
        Top  5 Times: 1:29:26.2
        Average Time: 17:53.2

    2 Clearwater Central Catholic HS         71               5  10  11  14  31  51  52         
        Top  5 Times: 1:31:31.9
        Average Time: 18:18.3

    3 Tampa Prep                            102               7   8  21  29  37  43             
        Top  5 Times: 1:33:44.0
        Average Time: 18:44.8

    4 Dunedin HS                            113               9  20  23  27  34  69  86         
        Top  5 Times: 1:34:20.2
        Average Time: 18:52.0

    5 Palm Harbor University HS             125              12  17  26  32  38  46  53         
        Top  5 Times: 1:35:21.1
        Average Time: 19:04.2

    6 Calvary Christian (Clearwater)        128               1   2  30  36  59  63  74         
        Top  5 Times: 1:34:29.4
        Average Time: 18:53.8

    7 Tampa Catholic HS                     152              13  22  35  40  42  80  85         
        Top  5 Times: 1:37:06.0
        Average Time: 19:25.2

    8 Tampa Bay HEAT                        224              24  33  45  60  62  65  70         
        Top  5 Times: 1:41:30.0
        Average Time: 20:18.0

    9 Mitchell HS                           239              39  47  48  49  56  57  77         
        Top  5 Times: 1:42:53.6
        Average Time: 20:34.7

   10 Sarasota Military Academy             285              18  54  64  71  78  83  87         
        Top  5 Times: 1:45:17.0
        Average Time: 21:03.4

   11 Foundation Christian Academy          297              41  50  58  72  76  79  84         
        Top  5 Times: 1:46:15.8
        Average Time: 21:15.1

   12 Shorecrest Prep                       300              44  55  61  67  73  82  88         
        Top  5 Times: 1:46:07.1
        Average Time: 21:13.4

   13 Brooks DeBartolo Collegiate HS        318              28  66  68  75  81  89  90         
        Top  5 Times: 1:48:01.7
        Average Time: 21:36.3

 Inc. Academy at the Lakes                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Keswick Christian                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. St. Petersburg Catholic              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Oldsmar Christian School             3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Bishop McLaughlin Catholic HS        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Lakewood HS                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Seffner Christian                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Tampa Bay Tech HS                    1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

October 24, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List - Girls

JV

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)    120  Ceci Maciejewski      Clearwater Central Catholic HS          24:39.9  7:57/M        
    2      1    232  Harmoni Stanford      Palm Harbor University HS               24:51.5  8:01/M        
    3      2    215  Lorena Beltran        Palm Harbor University HS               24:56.6  8:03/M        
    4  (< 5)    122  Katherine Phy         Clearwater Central Catholic HS          25:41.6  8:17/M        
    5      3    220  Ellen Densmore        Palm Harbor University HS               25:54.5  8:21/M        
    6      4    219  Nyah Damann           Palm Harbor University HS               25:57.6  8:22/M        
    7  (< 5)     39  Emily Richardson      Berkeley Prep HS                        26:14.6  8:28/M        
    8      5    223  Lee Gallivan          Palm Harbor University HS               26:27.8  8:32/M        
    9      6    235  Breana Weaver         Palm Harbor University HS               26:29.8  8:33/M        
   10  (< 5)     38  Rylan Mitchell        Berkeley Prep HS                        26:36.7  8:35/M        
   11  (< 5)     36  Mary Ellinor          Berkeley Prep HS                        27:08.4  8:45/M        
   12  (< 5)    149  Ava Leonvich          Cambridge (Christian) School            28:28.9  9:11/M        
   13      7    221  Diana Derylo          Palm Harbor University HS               29:22.2  9:28/M        
   14  (> 7)    227  Leila Phillips        Palm Harbor University HS               30:24.4  9:48/M        
   15  (< 5)      6  Summer Farkas         Shorecrest Prep                         30:38.2  9:53/M        
   16  (< 5)      3  Ella Brittingham      Shorecrest Prep                         31:11.9 10:04/M        
   17  (< 5)    328  Lara Saxon            Tampa Bay HEAT                          31:18.5 10:06/M        
   18  (> 7)    222  Aria Eddy             Palm Harbor University HS               31:25.3 10:08/M        
   19  (< 5)     12  Emily Wisotsky        Shorecrest Prep                         32:21.7 10:26/M        
   20  (< 5)     11  Aspen Slavick-GierlachShorecrest Prep                         32:44.9 10:34/M        
   21  (< 5)    266  Sara Wrzeshiewski     Calvary Christian (Clearwater)          33:02.2 10:39/M        
   22  (< 5)    263  Camila Salazar        Calvary Christian (Clearwater)          33:27.2 10:47/M        
   23  (< 5)    173  Olivia Senentz        St. Petersburg Catholic                 34:07.0 11:00/M        
   24  (< 5)    119  Nicole Jordan         Clearwater Central Catholic HS          36:22.1 11:44/M        
2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

October 24, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Girls

JV

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Palm Harbor University HS              15               1   2   3   4   5   6   7         
        Top  5 Times: 2:08:08.1
        Average Time: 25:37.6

 Inc. Shorecrest Prep                      4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Berkeley Prep HS                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Clearwater Central Catholic HS       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Cambridge (Christian) School         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. St. Petersburg Catholic              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Calvary Christian (Clearwater)       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Tampa Bay HEAT                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

October 24, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List - Boys

JV

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    277  Henry Carlson         Canterbury School (St. Pete)            20:16.3  6:32/M        
    2      2    242  Justin Finley         Palm Harbor University HS               20:26.9  6:35/M        
    3      3    126  William Bellin        Clearwater Central Catholic HS          20:44.2  6:41/M        
    4  (< 5)    419  MacLean Pearson       Seffner Christian                       20:56.3  6:45/M        
    5      4    244  Thad McCanse          Palm Harbor University HS               21:06.1  6:48/M        
    6      5    331  John Bailey           Tampa Bay HEAT                          21:29.7  6:56/M        
    7  (< 5)    413  Julius Brocks         Seffner Christian                       21:30.7  6:56/M        
    8      6    142  Finlay Williamson     Clearwater Central Catholic HS          21:54.5  7:04/M        
    9  (< 5)     59  Maddux Hawkins        Carrollwood Day School                  22:08.2  7:08/M        
   10      7     52  Diogo Santos          Berkeley Prep HS                        22:09.1  7:09/M        
   11      8    134  Dylan Miley           Clearwater Central Catholic HS          22:19.6  7:12/M        
   12  (< 5)    415  Casey Claassen        Seffner Christian                       22:21.7  7:13/M        
   13  (< 5)    403  Gavin Nolan           Tampa Prep                              22:33.8  7:16/M        
   14  (< 5)    358  Logan Holston         Mitchell HS                             22:40.4  7:19/M        
   15      9     42  Nicolas Alvarez       Berkeley Prep HS                        22:40.9  7:19/M        
   16  (< 5)    417  Joshua Lord           Seffner Christian                       22:41.3  7:19/M        
   17     10     23  Brody Jaquish         Shorecrest Prep                         22:47.4  7:21/M        
   18     11     49  Robert Muldrow        Berkeley Prep HS                        22:53.4  7:23/M        
   19     12     55  Marco Souchet         Berkeley Prep HS                        22:53.6  7:23/M        
   20     13     51  John Reilly           Berkeley Prep HS                        22:53.8  7:23/M        
   21  (< 5)    400  Aryeh Fishman         Tampa Prep                              23:07.1  7:27/M        
   22     14     43  Mason Cruse           Berkeley Prep HS                        23:12.7  7:29/M        
   23     15    246  Anthony Nick          Palm Harbor University HS               23:14.8  7:30/M        
   24     16    251  John Willetts         Palm Harbor University HS               23:15.1  7:30/M        
   25     17    330  Aiden Bailey          Tampa Bay HEAT                          23:17.4  7:31/M        
   26     18    252  Jackson Yambor        Palm Harbor University HS               23:19.0  7:31/M        
   27  (< 5)    398  Thomas Dann           Tampa Prep                              23:23.5  7:33/M        
   28     19    334  Ethan Collins         Tampa Bay HEAT                          23:24.9  7:33/M        
   29     20    131  Steven Gowski         Clearwater Central Catholic HS          23:25.0  7:33/M        
   30     21     46  Miller Klapman        Berkeley Prep HS                        23:37.2  7:37/M        
   31  (> 7)     57  Will Swanson          Berkeley Prep HS                        23:38.0  7:37/M        
   32     22    139  Devan Rojas           Clearwater Central Catholic HS          23:55.1  7:43/M        
   33     23    428  Jason Fink            Brooks DeBartolo Collegiate HS          23:56.2  7:43/M        
   34  (< 5)    164  Titus Miller          Cambridge (Christian) School            24:02.2  7:45/M        
   35     24    130  Josh Fink             Clearwater Central Catholic HS          24:13.0  7:49/M        
   36     25     31  Asher Walton          Shorecrest Prep                         24:14.5  7:49/M        
   37  (> 7)     56  Kody Stephens         Berkeley Prep HS                        24:23.0  7:52/M        
   38  (< 5)     61  Jago Stokes           Carrollwood Day School                  24:30.6  7:54/M        
   39  (> 7)     54  Sawyer Sketch         Berkeley Prep HS                        24:30.9  7:54/M        
   40     26    341  Luke Osborne          Tampa Bay HEAT                          24:39.5  7:57/M        
   41     27    431  Jaden Mitchell        Brooks DeBartolo Collegiate HS          25:15.9  8:09/M        
   42     28    339  Bier Kiefer           Tampa Bay HEAT                          25:22.9  8:11/M        
   43     29    238  Nico Carbone          Palm Harbor University HS               25:30.5  8:14/M        
   44     30    333  Henry Chadwell        Tampa Bay HEAT                          25:36.1  8:15/M        
   45     31     18  Leonardo Fernandez-PalShorecrest Prep                         25:43.4  8:18/M        
   46  (< 5)    199  Gabe Taylor           Foundation Christian Academy            25:44.9  8:18/M        
   47     32    432  Kyle Peters           Brooks DeBartolo Collegiate HS          26:58.4  8:42/M        
   48  (> 7)     45  Zev Huneycutt         Berkeley Prep HS                        27:01.6  8:43/M        
   49     33    132  Kyran Hagan           Clearwater Central Catholic HS          27:06.1  8:45/M        
   50     34     29  Matthew Sheppard      Shorecrest Prep                         27:07.1  8:45/M        
   51  (> 7)     58  Ryan Weinstock        Berkeley Prep HS                        27:26.6  8:51/M        
   52     35    278  Bryce Carr            Canterbury School (St. Pete)            27:31.8  8:53/M        
   53  (< 5)    195  Tyler Salzburg        Foundation Christian Academy            27:33.9  8:53/M        
   54     36    280  Tadeja Milic          Canterbury School (St. Pete)            27:34.3  8:54/M        
   55  (> 7)     53  Ayedean Sharabyani    Berkeley Prep HS                        27:38.7  8:55/M        
   56     37    279  Michael Connors       Canterbury School (St. Pete)            27:41.5  8:56/M        
   57  (< 5)    162  Connor Martin         Cambridge (Christian) School            27:54.7  9:00/M        
   58     38    435  Ezra Stephens         Brooks DeBartolo Collegiate HS          28:11.0  9:05/M        
   59  (< 5)    187  Caleb Brown           Foundation Christian Academy            28:34.6  9:13/M        
   60  (< 5)    176  David Lazar           St. Petersburg Catholic                 28:53.7  9:19/M        
   61  (< 5)    180  Jeffrey To            St. Petersburg Catholic                 29:20.8  9:28/M        
   62     39     27  Simon Mora            Shorecrest Prep                         29:39.9  9:34/M        
   63     40     30  Harry Summer          Shorecrest Prep                         30:07.0  9:43/M        
   64     41    282  William Roberts       Canterbury School (St. Pete)            30:09.2  9:44/M        
   65     42    340  Thomas Kiefer         Tampa Bay HEAT                          31:08.0 10:03/M        
   66     43    434  David Rosello         Brooks DeBartolo Collegiate HS          31:08.6 10:03/M        
   67  (< 5)    177  Gavin Leavitt         St. Petersburg Catholic                 32:19.7 10:25/M        
   68     44    429  Joseph LaForgia       Brooks DeBartolo Collegiate HS          36:38.5 11:49/M        
2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

2020 Clearwater Central Catholic XC Invite

October 24, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Boys

JV

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Berkeley Prep HS                       52               7   9  11  12  13  14  21         
        Top  5 Times: 1:53:30.9
        Average Time: 22:42.1

    2 Palm Harbor University HS              55               2   4  15  16  18  29             
        Top  5 Times: 1:51:22.2
        Average Time: 22:16.4

    3 Clearwater Central Catholic HS         59               3   6   8  20  22  24  33         
        Top  5 Times: 1:52:18.6
        Average Time: 22:27.7

    4 Tampa Bay HEAT                         95               5  17  19  26  28  30  42         
        Top  5 Times: 1:58:14.5
        Average Time: 23:38.9

    5 Shorecrest Prep                       139              10  25  31  34  39  40             
        Top  5 Times: 2:09:32.4
        Average Time: 25:54.4

    6 Canterbury School (St. Pete)          150               1  35  36  37  41                 
        Top  5 Times: 2:13:13.2
        Average Time: 26:38.6

    7 Brooks DeBartolo Collegiate HS        163              23  27  32  38  43  44             
        Top  5 Times: 2:15:30.3
        Average Time: 27:06.0

 Inc. Carrollwood Day School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Cambridge (Christian) School         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. St. Petersburg Catholic              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Foundation Christian Academy         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Mitchell HS                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Tampa Prep                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Seffner Christian                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: