2020 Land O’ Lakes Invite

0
797
2020 Land O’ Lakes Gator Invite

2020 Land O’ Lakes Gator Invite

October 03, 2020


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List – Boys

Boys Varsity

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    916  Colby Robbins         Sunlake HS                              15:56.0  5:08/M    11
    2      2    564  William Stone         Osceola HS (Seminole)                   15:56.7  5:09/M    11
    3      3    792  Carter Stuhlmacher    Newsome HS                              16:03.1  5:11/M    10
    4      4    913  Alex Pena             Sunlake HS                              16:32.1  5:20/M    10
    5      5    794  Jason Swartzlander    Newsome HS                              16:35.6  5:21/M    11
    6      6    919  Cade Whitfield        Sunlake HS                              16:37.3  5:22/M    12
    7      7    427  Sebastian Hernandez   Wiregrass Ranch HS                      16:41.9  5:23/M    12
    8      8    486  Isaac Morrison        McKeel Academy                          16:46.4  5:25/M    10
    9      9    912  Cason Meyer           Sunlake HS                              16:49.3  5:26/M    11
   10     10    664  Zack Poekert          Cypress Creek Middle High School        16:51.8  5:26/M    10
   11  (< 5)    732  Zachary Florendo      Calvary Christian (Clearwater)          16:57.3  5:28/M    11
   12     11    777  Wade LaRue            Newsome HS                              16:58.5  5:29/M    11
   13     12    957  Andres Alfonso-herreraSunlake HS                              16:59.4  5:29/M    11
   14     13    496  Erickson Wills        McKeel Academy                          17:04.1  5:30/M    10
   15     14    693  Brandon Castillo      Land O' Lakes HS                        17:04.2  5:30/M    12
   16     15    512  Jackson Overholt      Lakeland Christian School               17:11.0  5:33/M    11
   17     16    789  David Sanchez         Newsome HS                              17:16.8  5:34/M    12
   18     17    910  Max Goserud           Sunlake HS                              17:18.6  5:35/M    11
   19     18    666  John Rowsell          Cypress Creek Middle High School        17:28.7  5:38/M    12
   20     19    481  Jackson Jonsson       McKeel Academy                          17:29.2  5:38/M    9 
   21     20    793  Ryan Summers          Newsome HS                              17:33.8  5:40/M    12
   22     21    541  Wes D'Angio           Osceola HS (Seminole)                   17:34.1  5:40/M    10
   23     22    761  Scott Bucklin         Newsome HS                              17:34.4  5:40/M    11
   24     23    623  Jason Kirchner        River Ridge HS                          17:39.1  5:42/M    11
   25     24    703  Joseph Obradovich     Land O' Lakes HS                        17:39.1  5:42/M    12
   26     25    911  Nathan Lee            Sunlake HS                              17:43.8  5:43/M    10
   27     26    631  Chase Thurber         River Ridge HS                          17:49.3  5:45/M    10
   28     27    559  Aaron Rubaii          Osceola HS (Seminole)                   17:49.8  5:45/M    11
   29     28    781  Nyrei Mendez          Newsome HS                              17:52.1  5:46/M    12
   30     29    539  Eric Cisliek          Osceola HS (Seminole)                   17:53.2  5:46/M    11
   31     30    538  Patrick Cappelli      Osceola HS (Seminole)                   17:53.4  5:46/M    11
   32     31    426  Romal EsteMcDonald    Wiregrass Ranch HS                      17:55.2  5:47/M    12
   33     32    421  Jaime Candeleria      Wiregrass Ranch HS                      17:58.3  5:48/M    10
   34     33    886  Kevin Velazquez       Alonso HS                               18:03.4  5:50/M    11
   35     34    569  Thomas Wynne          Osceola HS (Seminole)                   18:04.8  5:50/M    12
   36     35    586  Joshua Hindman        Mitchell HS                             18:06.7  5:51/M    9 
   37     36    887  Ryan Winslow          Alonso HS                               18:07.1  5:51/M    10
   38     37    949  Patrick Stearns       Pasco HS                                18:10.5  5:52/M    12
  
MISSING RUNNER  - RAN WITH SHOE IN HAND - 18:13 

   39     38    883  Derek Maxfield        Alonso HS                               18:16.3  5:54/M    12
   40     39    557  Ian McManus           Osceola HS (Seminole)                   18:17.8  5:54/M    11
   41     40    604  Allen Eliacin         Gulf HS                                 18:18.9  5:55/M    12
   42     41    625  Enrique Maduro        River Ridge HS                          18:21.6  5:55/M    11
   43     42    645  Roberto Gomez         Zephyrhills HS                          18:23.7  5:56/M    12
   44     43    513  James SmithIII        Lakeland Christian School               18:25.0  5:56/M    11
   45     44    649  William Poe           Zephyrhills HS                          18:26.6  5:57/M    9 
   46     45    480  Landon Johnson        McKeel Academy                          18:27.4  5:57/M    12
   47     46    658  Lathen Falk           Cypress Creek Middle High School        18:33.2  5:59/M    11
   48     47    476  Connor Cook           McKeel Academy                          18:34.4  5:59/M    10
   49     48    702  Matt Martin           Land O' Lakes HS                        18:35.0  6:00/M    12
   50     49    663  Devin Payne           Cypress Creek Middle High School        18:39.1  6:01/M    11
   51     50    611  Matthew Stroupe       Gulf HS                                 18:40.2  6:01/M    10
   52     51    438  Jack Webster          Wiregrass Ranch HS                      18:40.8  6:02/M    10
   53     52    478  Larry Glenn           McKeel Academy                          18:41.2  6:02/M    7 
   54     53    420  Hunter Boggs          Wiregrass Ranch HS                      18:41.3  6:02/M    9 
   55     54    605  Luis Flores-Pena      Gulf HS                                 18:46.1  6:03/M    10
   56     55    700  Joseph Levesque       Land O' Lakes HS                        18:46.1  6:03/M    12
   57     56    699  Andrew Levesque       Land O' Lakes HS                        18:46.4  6:03/M    10
   58     57    660  Sebastian Lebron      Cypress Creek Middle High School        18:51.9  6:05/M    12
   59     58    881  Cameron Howe          Alonso HS                               18:53.8  6:06/M    11
   60     59    882  Zach Kremkau          Alonso HS                               19:00.8  6:08/M    10
   61  (< 5)    734  Ryan Matthews         Calvary Christian (Clearwater)          19:01.5  6:08/M    11
   62     60    609  Angel Martin-Menza    Gulf HS                                 19:04.5  6:09/M    12
   63     61    491  Caiden Sadler         McKeel Academy                          19:04.7  6:09/M    11
   64     62    620  Ronan Deneen          River Ridge HS                          19:08.1  6:10/M    9 
   65     63    657  Maximus Burrell       Cypress Creek Middle High School        19:09.4  6:11/M    11
   66     64    428  Ashton Jhoda          Wiregrass Ranch HS                      19:18.1  6:14/M    11
   67     65    423  Vincent Constable     Wiregrass Ranch HS                      19:27.1  6:16/M    12
   68     66    880  Colin Duong           Alonso HS                               19:29.5  6:17/M    10
   69     67    584  Addison Cooper        Mitchell HS                             19:36.3  6:19/M    11
   70     68    591  Ben Unger             Mitchell HS                             19:42.7  6:22/M    9 
   71     69    509  Jadin Denton          Lakeland Christian School               19:43.6  6:22/M    9 
   72     70    947  Donald Poplick        Pasco HS                                19:48.0  6:23/M    12
   73     71    589  Henry Schoeppe        Mitchell HS                             19:50.7  6:24/M    12
   74     72    603  Christopher Collova   Gulf HS                                 19:54.3  6:25/M    11
   75     73    659  Dominic Fonseca       Cypress Creek Middle High School        19:55.5  6:26/M    12
   76     74    606  Joe Galto             Gulf HS                                 19:59.3  6:27/M    11
   77     75    619  Kyle Butchko          River Ridge HS                          20:01.5  6:28/M    12
   78     76    714  Sebastian Campos      Bishop McLaughlin Catholic HS           20:07.0  6:29/M    10
   79     77    942  River Cole            Pasco HS                                20:11.4  6:31/M    11
   80     78    590  Austin Tomlin         Mitchell HS                             20:18.2  6:33/M    11
   81     79    715  Hector Rios-Rosales   Bishop McLaughlin Catholic HS           20:27.0  6:36/M    12
   82     80    515  Jake Tritton          Lakeland Christian School               20:29.1  6:36/M    6 
   83     81    583  Evan Carpenter        Mitchell HS                             20:31.2  6:37/M    11
   84     82    607  Peyton Kanis          Gulf HS                                 20:42.3  6:41/M    12
   85     83    621  Ethan Duplichen       River Ridge HS                          20:48.4  6:43/M    10
   86     84    716  Timothy JD Valdes     Bishop McLaughlin Catholic HS           20:54.8  6:45/M    9 
   87     85    640  Zachariah Arnold      Zephyrhills HS                          20:55.3  6:45/M    11
   88     86    514  Jeremiah Stabler      Lakeland Christian School               20:58.5  6:46/M    10
   89  (< 5)    676  Charlie Mindrup       Fivay High School                       21:09.5  6:50/M    11
   90  (< 5)    674  Tyler Borges          Fivay High School                       21:26.0  6:55/M    11
   91  (< 5)    680  Cole Couch            Wesley Chapel HS                        21:26.6  6:55/M    11
   92     87    617  Matthew Bell          River Ridge HS                          21:29.5  6:56/M    11
   93     88    944  Sawyer Ehman          Pasco HS                                21:31.5  6:57/M    9 
   94     89    644  Thomas Gianquitti     Zephyrhills HS                          21:34.2  6:57/M    11
   95     90    592  Brendan Wells         Mitchell HS                             21:53.9  7:04/M    10
   96     91    641  Andrew Bowling        Zephyrhills HS                          22:01.0  7:06/M    12
   97     92    945  Ross Lewis            Pasco HS                                22:26.3  7:14/M    9 
   98  (< 5)    675  Ayden Fink            Fivay High School                       22:35.5  7:17/M    10
   99     93    717  Omar Vasquez          Bishop McLaughlin Catholic HS           24:40.0  7:57/M    10
  100     94    647  Christian Mejia       Zephyrhills HS                          25:34.0  8:15/M    12

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101  (< 5)    679  Nicholas Campoe       Wesley Chapel HS                        25:36.2  8:16/M    9 
  102     95    718  Christian Williams    Bishop McLaughlin Catholic HS           26:19.0  8:29/M    9 
  103     96    646  Logan Hacker          Zephyrhills HS                          29:14.7  9:26/M    9 
  104     97    948  Zackari Rinaldi       Pasco HS                                31:15.2 10:05/M    10
  105     98    943  Benedict D'Water      Pasco HS                                31:32.6 10:11/M    9 
2020 Land O' Lakes Gator Invite

2020 Land O' Lakes Gator Invite

October 03, 2020


Results By Race Management Systems, Inc.

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Sunlake HS                             32               1   4   6   9  12  17  25         
        Top  5 Times: 1:22:54.3
        Average Time: 16:34.8

    2 Newsome HS                             55               3   5  11  16  20  22  28         
        Top  5 Times: 1:24:27.9
        Average Time: 16:53.6

    3 Osceola HS (Seminole)                 109               2  21  27  29  30  34  39         
        Top  5 Times: 1:27:07.3
        Average Time: 17:25.4

    4 McKeel Academy                        132               8  13  19  45  47  52  61         
        Top  5 Times: 1:28:21.6
        Average Time: 17:40.3

    5 Wiregrass Ranch HS                    174               7  31  32  51  53  64  65         
        Top  5 Times: 1:29:57.8
        Average Time: 17:59.5

    6 Cypress Creek Middle High School      180              10  18  46  49  57  63  73         
        Top  5 Times: 1:30:24.9
        Average Time: 18:04.9

    7 Land O' Lakes HS                      197              14  24  48  55  56                 
        Top  5 Times: 1:30:50.9
        Average Time: 18:10.1

    8 Alonso HS                             224              33  36  38  58  59  66             
        Top  5 Times: 1:32:21.6
        Average Time: 18:28.3

    9 River Ridge HS                        227              23  26  41  62  75  83  87         
        Top  5 Times: 1:32:59.7
        Average Time: 18:35.9

   10 Gulf HS                               276              40  50  54  60  72  74  82         
        Top  5 Times: 1:34:44.1
        Average Time: 18:56.8

   11 Lakeland Christian School             293              15  43  69  80  86                 
        Top  5 Times: 1:36:47.4
        Average Time: 19:21.4

   12 Mitchell HS                           319              35  67  68  71  78  81  90         
        Top  5 Times: 1:37:34.9
        Average Time: 19:30.9

   13 Zephyrhills HS                        351              42  44  85  89  91  94  96         
        Top  5 Times: 1:41:21.0
        Average Time: 20:16.2

   14 Pasco HS                              364              37  70  77  88  92  97  98         
        Top  5 Times: 1:42:07.8
        Average Time: 20:25.5

   15 Bishop McLaughlin Catholic HS         427              76  79  84  93  95                 
        Top  5 Times: 1:52:27.9
        Average Time: 22:29.5

 Inc. Fivay High School                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Wesley Chapel HS                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Calvary Christian (Clearwater)       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2020 Land O' Lakes Gator Invite

2020 Land O' Lakes Gator Invite

October 03, 2020


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    753  Keleigh Scallon       Newsome HS                              18:48.0  6:04/M    12
    2      2    518  Andrea Ballestero     Osceola HS (Seminole)                   18:50.2  6:05/M    11
    3      3    754  Megan Wells           Newsome HS                              19:11.7  6:12/M    11
    4  (< 5)    721  Hailey Howard         Calvary Christian (Clearwater)          19:16.3  6:13/M    11
    5      4    745  Kendall Hughes        Newsome HS                              19:36.1  6:19/M    11
    6      5    466  Emma Nales-Torchio    McKeel Academy                          19:36.5  6:20/M    10
    7      6    922  Catherine Curtis      Academy of Holy Names                   19:43.5  6:22/M    11
    8      7    524  Delaney Hillman       Osceola HS (Seminole)                   19:48.7  6:23/M    12
    9      8    519  Abigail Clements      Osceola HS (Seminole)                   20:03.4  6:28/M    10
   10      9    502  Sarah Bayes           Lakeland Christian School               20:12.0  6:31/M    10
   11     10    501  Lauren Bayes          Lakeland Christian School               20:15.6  6:32/M    8 
   12     11    748  Ashlynn Jacobson      Newsome HS                              20:16.8  6:33/M    9 
   13     12    527  Avery Latto           Osceola HS (Seminole)                   20:19.9  6:34/M    9 
   14     13    525  Victoria Joyce        Osceola HS (Seminole)                   20:27.4  6:36/M    11
   15     14    503  Gretchen Caswell      Lakeland Christian School               20:41.6  6:41/M    10
   16  (< 5)    722  Hannah Kasper         Calvary Christian (Clearwater)          20:41.9  6:41/M    9 
   17     15    899  Ashley Spires         Sunlake HS                              20:43.0  6:41/M    12
   18     16    800  Skyler Gillett        Alonso HS                               20:45.6  6:42/M    10
   19     17    902  Shelby Viseur         Sunlake HS                              20:46.9  6:42/M    11
   20     18    534  Julia Tripp           Osceola HS (Seminole)                   20:48.9  6:43/M    10
   21     19    685  Maranda Hildebrand    Land O' Lakes HS                        20:49.6  6:43/M    11
   22     20    873  Nathalia Mallo        Alonso HS                               20:55.4  6:45/M    10
   23     21    455  Lily Jonsson          McKeel Academy                          20:56.1  6:45/M    7 
   24     22    533  Heloise Pinto         Osceola HS (Seminole)                   20:58.8  6:46/M    9 
   25     23    905  Annie Winborn         Sunlake HS                              21:01.4  6:47/M    10
   26     24    504  Emma Green            Lakeland Christian School               21:15.5  6:51/M    7 
   27  (< 5)    713  Grace Vaughn          Bishop McLaughlin Catholic HS           21:17.6  6:52/M    10
   28     25    895  Alanta Lofton         Sunlake HS                              21:18.3  6:52/M    10
   29     26    904  Abigail Williams      Sunlake HS                              21:19.9  6:53/M    9 
   30     27    928  Maddie MacDiarmid     Academy of Holy Names                   21:22.0  6:54/M    12
   31     28    464  Megan Miller          McKeel Academy                          21:24.5  6:54/M    11
   32     29    575  Adia D'Piazza          Mitchell HS                             21:25.3  6:55/M    10
   33     30    471  Chelsi Williams       McKeel Academy                          21:26.6  6:55/M    8 
   34     31    469  Abigail Ryals         McKeel Academy                          21:27.2  6:55/M    9 
   35     32    934  Madeline Rodriguez    Academy of Holy Names                   21:29.7  6:56/M    12
   36     33    459  Alayna Mann           McKeel Academy                          21:31.4  6:57/M    10
   37     34    415  Samantha Scott        Wiregrass Ranch HS                      21:35.8  6:58/M    11
   38     35    891  Saraah Ellingson      Sunlake HS                              21:39.7  6:59/M    11
   39     36    755  Haillie Stephens      Newsome HS                              22:01.4  7:06/M    12
   40     37    417  Hannah Sheen          Wiregrass Ranch HS                      22:05.6  7:08/M    10
   41     38    739  Jessica Brickhaus     Newsome HS                              22:19.0  7:12/M    9 
   42     39    467  Savanna Newland       McKeel Academy                          22:19.7  7:12/M    10
   43     40    414  Breanna Preiser       Wiregrass Ranch HS                      22:20.3  7:12/M    12
   44     41    933  Rachael Petrarca      Academy of Holy Names                   22:21.6  7:13/M    12
   45     42    681  Sara Ashley           Land O' Lakes HS                        22:25.4  7:14/M    11
   46     43    926  Emerson Growcock      Academy of Holy Names                   22:33.0  7:16/M    10
   47  (< 5)    937  Agnes Hernandez       Pasco HS                                22:34.5  7:17/M    12
   48     44    578  Genavieve Newton      Mitchell HS                             22:35.0  7:17/M    10
   49     45    921  Abigail Chudzinski    Academy of Holy Names                   22:35.1  7:17/M    10
   50     46    409  Mya Hill              Wiregrass Ranch HS                      22:40.1  7:19/M    12
   51     47    573  Jessica Erwin         Mitchell HS                             22:46.3  7:21/M    10
   52     48    500  Jayden Bayes          Lakeland Christian School               22:47.7  7:21/M    12
   53  (< 5)    727  Merritt Smith         Calvary Christian (Clearwater)          23:03.0  7:26/M    10
   54     49    894  Edy Krook             Sunlake HS                              23:05.8  7:27/M    10
   55     50    601  Madison Robson        Gulf HS                                 23:07.3  7:28/M    10
   56     51    682  Aileen Castillo       Land O' Lakes HS                        23:09.5  7:28/M    9 
   57     52    746  Krista Huss           Newsome HS                              23:10.3  7:28/M    11
   58     53    615  Alexa Rebello         River Ridge HS                          23:11.1  7:29/M    11
   59     54    870  Carlson Henry         Alonso HS                               23:14.9  7:30/M    9 
   60     55    932  Camille Petrarca      Academy of Holy Names                   23:22.4  7:32/M    9 
   61     56    499  Audri Anderson        Lakeland Christian School               23:24.6  7:33/M    11
   62     57    875  Ella McCormick        Alonso HS                               23:26.7  7:34/M    9 
   63     58    401  Elyse Alagal          Wiregrass Ranch HS                      23:27.3  7:34/M    11
   64     59    579  Paige Peters          Mitchell HS                             23:29.6  7:35/M    10
   65     60    416  Madeline Severy       Wiregrass Ranch HS                      23:30.9  7:35/M    11
   66     61    638  Madison Poe           Zephyrhills HS                          23:32.7  7:36/M    11
   67     62    574  Kayla Groppe          Mitchell HS                             23:42.0  7:39/M    11
   68     63    418  Landyn Williams       Wiregrass Ranch HS                      23:43.0  7:39/M    10
   69  (< 5)    671  Sky Ledin             Fivay High School                       23:49.0  7:41/M    11
   70     64    656  Virginia Webb         Cypress Creek Middle High School        23:57.1  7:44/M    11
   
MISSING RUNNER - 23:58

   71     65    505  Bell Medina           Lakeland Christian School               23:59.0  7:44/M    8 
   72     66    572  Drea D'Piazza         Mitchell HS                             24:03.0  7:45/M    10
   73     67    651  Carlie Ortiz          Cypress Creek Middle High School        24:03.1  7:46/M    9 
   74     68    687  Avery Pham            Land O' Lakes HS                        24:14.0  7:49/M    9 
   75     69    614  Marlee Irvin          River Ridge HS                          24:22.0  7:52/M    11
   76     70    879  Ana Theado            Alonso HS                               24:44.0  7:59/M    10
   77     71    689  Madeline Reynolds     Land O' Lakes HS                        24:51.2  8:01/M    9 
   78     72    632  Emmalise Feliciano    Zephyrhills HS                          25:02.0  8:05/M    11
   79     73    653  Jenna Stahlgren       Cypress Creek Middle High School        25:27.4  8:13/M    12
   80     74    874  Nicole Martocchio     Alonso HS                               25:27.6  8:13/M    10
   81     75    652  Sienna Silvest        Cypress Creek Middle High School        25:29.3  8:13/M    10
   82     76    633  Emily Franklin        Zephyrhills HS                          25:34.1  8:15/M    12
   83     77    952  Summerland Kingston   River Ridge HS                          25:52.4  8:21/M    10
   84  (< 5)    720  Micah Cook            Calvary Christian (Clearwater)          25:53.6  8:21/M    12
   85     78    683  Grace Connoy          Land O' Lakes HS                        25:57.1  8:22/M    9 
   86     79    637  Lana Patituce         Zephyrhills HS                          25:59.9  8:23/M    10
   87     80    581  Lily Sarakun          Mitchell HS                             26:09.3  8:26/M    9 
   88     81    953  Kylie Browning        River Ridge HS                          26:19.1  8:29/M    9 
   89     82    593  Sumetha Chu           Gulf HS                                 26:42.3  8:37/M    11
   90     83    602  Cassidy West          Gulf HS                                 26:55.4  8:41/M    10
   91     84    654  Christyn Trappey      Cypress Creek Middle High School        27:04.9  8:44/M    11
   92     85    613  Katharine Hauschen    River Ridge HS                          27:06.0  8:45/M    12
   93     86    612  Gwendolyn Cocuzza     River Ridge HS                          27:30.4  8:52/M    11
   94     87    599  Ida Rose Moore        Gulf HS                                 27:51.8  8:59/M    12
   95  (< 5)    711  Chelsea Andersen      Bishop McLaughlin Catholic HS           27:59.9  9:02/M    9 
   96  (< 5)    936  Trystan Hanly         Pasco HS                                28:08.0  9:05/M    11
   97  (< 5)    712  Kendallie Hughes      Bishop McLaughlin Catholic HS           28:11.3  9:06/M    9 
   98  (< 5)    673  Mia Rodriquez         Fivay High School                       28:15.3  9:07/M    10
   99     88    636  Shelby Mills          Zephyrhills HS                          28:19.6  9:08/M    11
  100     89    635  Grace Hoppe           Zephyrhills HS                          28:26.7  9:11/M    11

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101     90    594  Lexie Duke            Gulf HS                                 28:37.4  9:14/M    10
  102     91    595  Imelda Flores-Pena    Gulf HS                                 28:55.7  9:20/M    12
  103  (< 5)    672  Alyssa Mahler         Fivay High School                       28:59.9  9:21/M    10
  104  (< 5)    678  Amanda Walford        Wesley Chapel HS                        30:02.1  9:41/M    10
  105     92    950  chloe Adamson         River Ridge HS                          30:05.9  9:43/M    10
  106  (< 5)    677  Alexi Benitez         Wesley Chapel HS                        30:27.2  9:49/M    11
  107     93    596  Allicia Haag          Gulf HS                                 30:57.8  9:59/M    10
  108  (< 5)    935  Jackie Cupo           Pasco HS                                39:18.0 12:41/M    12
  109  (< 5)    938  Hailey Jansen         Pasco HS                                40:12.0 12:58/M    12
  110     94    634  Emily Gonzalez        Zephyrhills HS                          40:55.0 13:12/M    12
2020 Land O' Lakes Gator Invite

2020 Land O' Lakes Gator Invite

October 03, 2020


Results By Race Management Systems, Inc.

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Osceola HS (Seminole)                  42               2   7   8  12  13  18  22         
        Top  5 Times: 1:39:29.6
        Average Time: 19:53.9

    2 Newsome HS                             55               1   3   4  11  36  38  52         
        Top  5 Times: 1:39:54.0
        Average Time: 19:58.8

    3 Lakeland Christian School             105               9  10  14  24  48  56  65         
        Top  5 Times: 1:45:12.4
        Average Time: 21:02.4

    4 Sunlake HS                            106              15  17  23  25  26  35  49         
        Top  5 Times: 1:45:09.5
        Average Time: 21:01.9

    5 McKeel Academy                        115               5  21  28  30  31  33  39         
        Top  5 Times: 1:44:50.9
        Average Time: 20:58.1

    6 Academy of Holy Names                 149               6  27  32  41  43  45  55         
        Top  5 Times: 1:47:29.8
        Average Time: 21:29.9

    7 Wiregrass Ranch HS                    215              34  37  40  46  58  60  63         
        Top  5 Times: 1:52:09.1
        Average Time: 22:25.8

    8 Alonso HS                             217              16  20  54  57  70  74             
        Top  5 Times: 1:53:06.6
        Average Time: 22:37.3

    9 Mitchell HS                           241              29  44  47  59  62  66  80         
        Top  5 Times: 1:53:58.2
        Average Time: 22:47.6

   10 Land O' Lakes HS                      251              19  42  51  68  71  78             
        Top  5 Times: 1:55:29.7
        Average Time: 23:05.9

   11 Cypress Creek Middle High School      363              64  67  73  75  84                 
        Top  5 Times: 2:06:01.8
        Average Time: 25:12.3

   12 River Ridge HS                        365              53  69  77  81  85  86  92         
        Top  5 Times: 2:06:50.6
        Average Time: 25:22.1

   13 Zephyrhills HS                        376              61  72  76  79  88  89  94         
        Top  5 Times: 2:08:28.3
        Average Time: 25:41.6

   14 Gulf HS                               392              50  82  83  87  90  91  93         
        Top  5 Times: 2:13:14.2
        Average Time: 26:38.8

 Inc. Fivay High School                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Wesley Chapel HS                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Bishop McLaughlin Catholic HS        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Calvary Christian (Clearwater)       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Pasco HS                             4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2020 Land O' Lakes Gator Invite

2020 Land O' Lakes Gator Invite

October 03, 2020


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

JV

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    917  Cody Smith            Sunlake HS                              18:02.7  5:49/M    11
    2      2    772  Kristopher Glazewski  Newsome HS                              18:08.9  5:51/M    11
    3      3    765  Trevor Connatser      Newsome HS                              18:23.4  5:56/M    10
    4      4    787  Donovan Petty         Newsome HS                              18:32.0  5:59/M    9 
    5      5    552  Ethan Hurd            Osceola HS (Seminole)                   18:46.4  6:03/M    11
    6      6    545  Adam Foster           Osceola HS (Seminole)                   19:02.0  6:08/M    9 
    7      7    769  Ricardo Figueroa-CarreNewsome HS                              19:03.4  6:09/M    11
    8      8    472  Anthony Brigandi      McKeel Academy                          19:04.2  6:09/M    12
    9      9    546  Louis Foster          Osceola HS (Seminole)                   19:05.1  6:09/M    9 
   10     10    764  Jaren Chapman         Newsome HS                              19:06.9  6:10/M    10
   11     11    542  Walker Dauval         Osceola HS (Seminole)                   19:07.1  6:10/M    9 
   12     12    705  Jackson Richardson    Land O' Lakes HS                        19:11.3  6:11/M    10
   13     13    918  Hunter Waters         Sunlake HS                              19:11.5  6:11/M    9 
   14     14    661  Justin Ludwig         Cypress Creek Middle High School        19:12.9  6:12/M    11
   15     15    435  Grant Shurley         Wiregrass Ranch HS                      19:20.0  6:14/M    11
   16     16    436  Mason Spearin         Wiregrass Ranch HS                      19:20.2  6:14/M    9 
   17     17    707  Caden Sessions        Land O' Lakes HS                        19:20.2  6:14/M    9 
   18     18    556  Chase LaGrande        Osceola HS (Seminole)                   19:24.3  6:16/M    11
   19     19    474  Giovanni Burke        McKeel Academy                          19:26.6  6:16/M    11
   20     20    731  Joshua Eide           Calvary Christian (Clearwater)          19:33.7  6:19/M    10
   21     21    698  Mo Islam              Land O' Lakes HS                        19:35.4  6:19/M    12
   22     22    786  Garrett Pelitier      Newsome HS                              19:39.5  6:21/M    10
   23     23    907  Ben Borton            Sunlake HS                              19:41.9  6:21/M    10
   24     24    487  Jackson Moxley        McKeel Academy                          19:42.3  6:21/M    12
   25     25    915  Bryce Reeves          Sunlake HS                              19:42.4  6:21/M    9 
   26     26    554  Jack Kasson           Osceola HS (Seminole)                   19:44.7  6:22/M    11
   27     27    735  Dominic Sarigumba     Calvary Christian (Clearwater)          19:47.8  6:23/M    10
   28     28    783  Jake Moore            Newsome HS                              19:50.1  6:24/M    11
   29     29    709  Danny Urbonas         Land O' Lakes HS                        19:51.5  6:24/M    11
   30     30    730  Josh Davis            Calvary Christian (Clearwater)          19:52.5  6:25/M    10
   31     31    544  Dylan Feger           Osceola HS (Seminole)                   19:55.2  6:26/M    9 
   32  (> 7)    543  Rodrigo Escardo-BoomsmOsceola HS (Seminole)                   19:57.0  6:26/M    11
   33     32    425  Ryder Dutil           Wiregrass Ranch HS                      20:00.7  6:27/M    10
   34     33    665  Jaden Rodriguez       Cypress Creek Middle High School        20:06.2  6:29/M    9 
   35  (> 7)    774  Quinn Healy           Newsome HS                              20:06.6  6:29/M    12
   36  (> 7)    547  Michael Gaffney       Osceola HS (Seminole)                   20:08.9  6:30/M    9 
   37  (> 7)    561  Trent Seidl           Osceola HS (Seminole)                   20:10.5  6:31/M    12
   38  (> 7)    770  Andrew Fischer        Newsome HS                              20:12.5  6:31/M    12
   39  (> 7)    551  Manav Hudka           Osceola HS (Seminole)                   20:13.3  6:31/M    9 
   40     34    737  Gavin Strickland      Calvary Christian (Clearwater)          20:13.5  6:31/M    9 
   41  (> 7)    567  Joshua Ward           Osceola HS (Seminole)                   20:14.3  6:32/M    11
   42     35    430  Daniel Lyon           Wiregrass Ranch HS                      20:14.4  6:32/M    11
   43     36    475  Ian Caram-Andruet     McKeel Academy                          20:14.4  6:32/M    10
   44     37    738  Kobus VanSteenburg    Calvary Christian (Clearwater)          20:19.8  6:33/M    12
   45  (> 7)    565  Gabe Wachtler         Osceola HS (Seminole)                   20:23.0  6:35/M    11
   46     38    484  Aidan Lieberman       McKeel Academy                          20:26.7  6:36/M    12
   47  (> 7)    568  Grant Wilson          Osceola HS (Seminole)                   20:27.2  6:36/M    9 
   48     39    733  Jon-Paul Lunter       Calvary Christian (Clearwater)          20:34.9  6:38/M    9 
   49  (> 7)    760  Blake Bole            Newsome HS                              20:39.4  6:40/M    10
   50     40    909  Ryan Ellingson        Sunlake HS                              20:44.9  6:42/M    9 
   51  (> 7)    548  Latham Graves         Osceola HS (Seminole)                   20:51.0  6:44/M    9 
   52     41    473  Carmine Burke         McKeel Academy                          20:51.0  6:44/M    9 
   53  (> 7)    562  Rylan Soto            Osceola HS (Seminole)                   20:51.9  6:44/M    12
   54  (> 7)    790  Leo Schertzer         Newsome HS                              20:59.2  6:46/M    10
   55     42    956  Blake Zevins          Sunlake HS                              21:01.9  6:47/M    9 
   56     43    494  Jayden Vegter         McKeel Academy                          21:03.5  6:48/M    7 
   57     44    692  Trey Bozeman          Land O' Lakes HS                        21:05.4  6:48/M    10
   58     45    691  Caleb Ames            Land O' Lakes HS                        21:06.4  6:49/M    12
   59  (> 7)    766  Nickolas Dodge        Newsome HS                              21:07.8  6:49/M    9 
   60     46    914  Michael Rabin         Sunlake HS                              21:08.6  6:49/M    10
   61  (< 5)    511  Jax Medina            Lakeland Christian School               21:11.0  6:50/M    6 
   62  (> 7)    788  Zachary Rosenbloom    Newsome HS                              21:12.9  6:51/M    10
   63  (> 7)    784  Mitchell Mullins      Newsome HS                              21:17.5  6:52/M    11
   64  (> 7)    549  Benjamin Hartmann     Osceola HS (Seminole)                   21:23.2  6:54/M    9 
   65  (< 5)    608  Jonathan Leon         Gulf HS                                 21:25.7  6:55/M    10
   66  (> 7)    758  Cory Ayres            Newsome HS                              21:27.5  6:55/M    9 
   67     47    429  Devin Lanier          Wiregrass Ranch HS                      21:27.6  6:55/M    10
   68     48    432  Brendan Preiser       Wiregrass Ranch HS                      21:31.8  6:57/M    10
   69  (> 7)    558  Trevor Miller         Osceola HS (Seminole)                   21:32.2  6:57/M    9 
   70     49    434  Zachary Schwanzl      Wiregrass Ranch HS                      21:35.2  6:58/M    11
   71  (> 7)    767  Richard Dodge         Newsome HS                              21:35.3  6:58/M    11
   72     50    618  Zachary Boney         River Ridge HS                          21:37.1  6:58/M    12
   73  (> 7)    495  Maxwel White          McKeel Academy                          21:51.1  7:03/M    10
   74     51    667  Maddyx Siapno         Cypress Creek Middle High School        21:57.0  7:05/M    11
   75     52    704  Riley Palmer          Land O' Lakes HS                        21:58.6  7:05/M    10
   76  (> 7)    696  Dante Faria           Land O' Lakes HS                        22:02.5  7:07/M    10
   77  (> 7)    695  Colton Engle          Land O' Lakes HS                        22:11.8  7:10/M    9 
   78  (> 7)    536  Sean Begleiter        Osceola HS (Seminole)                   22:27.8  7:15/M    10
   79  (> 7)    694  Caleb Delgado         Land O' Lakes HS                        22:28.6  7:15/M    11
   80  (> 7)    785  Devin Peebles         Newsome HS                              22:33.0  7:16/M    11
   81  (> 7)    773  Gatlin Grygiel        Newsome HS                              22:37.6  7:18/M    11
   82  (> 7)    795  Ian Thorn             Newsome HS                              22:38.8  7:18/M    9 
   83  (> 7)    776  Aiden Kirby           Newsome HS                              22:42.0  7:19/M    11
   84  (> 7)    424  Ben Deloach           Wiregrass Ranch HS                      22:45.8  7:21/M    9 
   85  (> 7)    775  Alexander Huss        Newsome HS                              22:48.1  7:21/M    9 
   86  (> 7)    782  Ronin Mithaug         Newsome HS                              22:50.5  7:22/M    9 
   87  (> 7)    560  Shea Sedely           Osceola HS (Seminole)                   22:53.5  7:23/M    10
   88  (> 7)    431  Izeiah Mejia          Wiregrass Ranch HS                      22:55.4  7:24/M    9 
   89  (> 7)    537  Lexington Bleckley    Osceola HS (Seminole)                   22:57.3  7:24/M    12
   90  (< 5)    508  Isaac Cleveland       Lakeland Christian School               23:03.4  7:26/M    7 
   91  (> 7)    954  Adrian Ruiz           Wiregrass Ranch HS                      23:05.7  7:27/M    9 
   92     53    662  Jacob Maher           Cypress Creek Middle High School        23:11.2  7:29/M    9 
   93  (> 7)    540  Andrew Cole           Osceola HS (Seminole)                   23:13.7  7:30/M    9 
   94  (> 7)    697  John Gross            Land O' Lakes HS                        23:18.2  7:31/M    11
   95  (> 7)    763  Andrew Caceres        Newsome HS                              23:30.5  7:35/M    12
   96     54    622  Brian Fields          River Ridge HS                          23:38.2  7:37/M    11
   97  (> 7)    708  Dylan Steady          Land O' Lakes HS                        23:38.6  7:38/M    11
   98  (> 7)    482  Austin Jordan         McKeel Academy                          24:00.1  7:45/M    7 
   99     55    624  Dylan Leone           River Ridge HS                          24:07.7  7:47/M    12
  100  (< 5)    610  Adrian Saldivar       Gulf HS                                 24:09.9  7:48/M    11

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101  (< 5)    884  Patrick Miller        Alonso HS                               24:12.2  7:48/M    10
  102  (> 7)    555  Luke Kerpsack         Osceola HS (Seminole)                   24:13.7  7:49/M    10
  103  (> 7)    566  Dominic Walker        Osceola HS (Seminole)                   24:14.6  7:49/M    10
  104     56    668  Calvin Turner         Cypress Creek Middle High School        24:17.1  7:50/M    11
  105  (> 7)    490  Jude Porricelli       McKeel Academy                          24:25.3  7:53/M    8 
  106     57    626  Noah Miller           River Ridge HS                          24:37.8  7:57/M    10
  107  (< 5)    588  Benjamin Horvath      Mitchell HS                             24:38.3  7:57/M    12
  108  (> 7)    780  Hader Malik           Newsome HS                              24:38.5  7:57/M    9 
  109  (> 7)    778  Thomas Levine         Newsome HS                              24:40.1  7:57/M    11
  110  (> 7)    550  Landon Hession        Osceola HS (Seminole)                   24:42.0  7:58/M    9 
  111  (> 7)    757  Kristian Anderson     Newsome HS                              24:42.4  7:58/M    9 
  112  (> 7)    437  Mihir Thorat          Wiregrass Ranch HS                      25:17.9  8:10/M    11
  113  (> 7)    771  Alexander Fraga       Newsome HS                              25:23.3  8:11/M    11
  114  (> 7)    489  Christian Porricelli  McKeel Academy                          26:12.7  8:27/M    9 
  115  (> 7)    563  Tyler Stewart         Osceola HS (Seminole)                   26:41.1  8:36/M    10
  116     58    630  Owen Sullivan         River Ridge HS                          27:00.4  8:43/M    12
  117  (> 7)    701  Gabe Loechelt         Land O' Lakes HS                        27:18.4  8:49/M    10
  118  (> 7)    483  Nico Kleinhenz        McKeel Academy                          27:34.9  8:54/M    9 
  119  (> 7)    485  Mac McCarter          McKeel Academy                          27:35.2  8:54/M    8 
  120  (> 7)    710  Trenton Valdez        Land O' Lakes HS                        28:18.7  9:08/M    10
  121  (< 5)    516  Malachi Zarahn        Lakeland Christian School               28:58.9  9:21/M    9 
  122  (> 7)    497  Gavin Yost            McKeel Academy                          31:07.7 10:02/M    7 
  123     59    627  Jake Pelt             River Ridge HS                          32:12.8 10:24/M    12
  124  (> 7)    488  Anthony Piotrowski    McKeel Academy                          32:21.8 10:26/M    7 
  125  (> 7)    791  Robert Simmons        Newsome HS                              32:22.3 10:27/M    10
2020 Land O' Lakes Gator Invite

2020 Land O' Lakes Gator Invite

October 03, 2020


Results By Race Management Systems, Inc.

Team Summary Report - Boys

JV

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Newsome HS                             26               2   3   4   7  10  22  28         
        Top  5 Times: 1:33:14.7
        Average Time: 18:38.9

    2 Osceola HS (Seminole)                  49               5   6   9  11  18  26  31         
        Top  5 Times: 1:35:25.1
        Average Time: 19:05.0

    3 Sunlake HS                            102               1  13  23  25  40  42  46         
        Top  5 Times: 1:37:23.6
        Average Time: 19:28.7

    4 Land O' Lakes HS                      123              12  17  21  29  44  45  52         
        Top  5 Times: 1:39:04.1
        Average Time: 19:48.8

    5 McKeel Academy                        125               8  19  24  36  38  41  43         
        Top  5 Times: 1:38:54.3
        Average Time: 19:46.8

    6 Wiregrass Ranch HS                    145              15  16  32  35  47  48  49         
        Top  5 Times: 1:40:23.0
        Average Time: 20:04.6

    7 Calvary Christian (Clearwater)        148              20  27  30  34  37  39             
        Top  5 Times: 1:39:47.5
        Average Time: 19:57.5

    8 Cypress Creek Middle High School      207              14  33  51  53  56                 
        Top  5 Times: 1:48:44.6
        Average Time: 21:44.9

    9 River Ridge HS                        274              50  54  55  57  58  59             
        Top  5 Times: 2:01:01.4
        Average Time: 24:12.2

 Inc. Lakeland Christian School            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Mitchell HS                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Gulf HS                              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Alonso HS                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2020 Land O' Lakes Gator Invite

2020 Land O' Lakes Gator Invite

October 03, 2020


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

JV

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    526  Taylor Ladd           Osceola HS (Seminole)                   20:48.8  6:43/M    10
    2      2    460  Emily Maul            McKeel Academy                          21:36.2  6:58/M    10
    3      3    523  Haley Hall            Osceola HS (Seminole)                   21:42.4  7:00/M    11
    4      4    529  Elle Mehltretter      Osceola HS (Seminole)                   21:48.5  7:02/M    9 
    5      5    740  Maya Bronson          Newsome HS                              21:56.4  7:05/M    11
    6      6    450  Chloe Hacker          McKeel Academy                          22:03.3  7:07/M    12
    7      7    929  Ryann McLeod          Academy of Holy Names                   22:15.3  7:11/M    8 
    8      8    528  Brooke McGowan        Osceola HS (Seminole)                   22:18.1  7:12/M    12
    9      9    439  Madison Adams         McKeel Academy                          22:36.8  7:18/M    8 
   10     10    898  Ally Moyer            Sunlake HS                              23:09.3  7:28/M    9 
   11     11    750  Avery Landez          Newsome HS                              23:19.5  7:31/M    9 
   12     12    521  Marissa Eckel         Osceola HS (Seminole)                   23:19.8  7:32/M    9 
   13     13    447  Rebecca Fallaw        McKeel Academy                          23:44.0  7:39/M    10
   14     14    900  Isabella Steady       Sunlake HS                              23:47.7  7:41/M    10
   15     15    925  Amelia Garstka        Academy of Holy Names                   23:52.8  7:42/M    9 
   16     16    741  Devon Carr            Newsome HS                              24:00.7  7:45/M    11
   17     17    451  Eva Harris            McKeel Academy                          24:10.6  7:48/M    12
   18     18    927  Jill Ledwon           Academy of Holy Names                   24:19.0  7:51/M    11
   19     19    457  Lauren Knowles        McKeel Academy                          24:21.5  7:51/M    12
   20     20    930  Grace Odmark          Academy of Holy Names                   24:29.3  7:54/M    11
   21     21    520  Katharine Crum        Osceola HS (Seminole)                   24:41.7  7:58/M    9 
   22     22    448  Emma Furnari          McKeel Academy                          24:49.8  8:01/M    11
   23     23    901  Gabi Suppa            Sunlake HS                              24:58.4  8:03/M    9 
   24     24    411  Abigail McFaul        Wiregrass Ranch HS                      25:02.7  8:05/M    9 
   25  (> 7)    445  Sydney Craft          McKeel Academy                          25:06.9  8:06/M    7 
   26     25    923  Elaina Cuva           Academy of Holy Names                   25:09.6  8:07/M    10
   27  (< 5)    580  Karley Rush           Mitchell HS                             25:11.2  8:07/M    9 
   28  (> 7)    461  Charlotte McKendrick  McKeel Academy                          25:14.3  8:09/M    10
   29     26    406  Manuella Corredor     Wiregrass Ranch HS                      25:16.3  8:09/M    10
   30     27    931  Sadie Patrick         Academy of Holy Names                   25:35.3  8:15/M    9 
   31     28    723  Finley Livingston     Calvary Christian (Clearwater)          25:35.4  8:15/M    11
   32     29    924  Elise Favret          Academy of Holy Names                   25:37.1  8:16/M    11
   33  (> 7)    444  Raegen Craft          McKeel Academy                          25:44.0  8:18/M    9 
   34  (> 7)    440  Asia Alomia           McKeel Academy                          25:56.6  8:22/M    10
   35     30    531  Rachel Nuyten         Osceola HS (Seminole)                   25:58.2  8:23/M    12
   36     31    890  Keelie Dunbar         Sunlake HS                              26:04.1  8:25/M    9 
   37  (> 7)    468  Taylor Rickey         McKeel Academy                          26:08.0  8:26/M    11
   38     32    871  Kyra Howe             Alonso HS                               26:10.6  8:27/M    9 
   39     33    752  Jocelyn Maidens       Newsome HS                              26:12.7  8:27/M    9 
   40     34    903  Jaiden Wickert        Sunlake HS                              26:19.4  8:30/M    10
   41     35    726  Valentina Salazar     Calvary Christian (Clearwater)          26:33.4  8:34/M    11
   42  (> 7)    446  Kyleigh Diyorio       McKeel Academy                          26:53.7  8:41/M    8 
   43  (< 5)    690  Arianna Rivera        Land O' Lakes HS                        26:58.4  8:42/M    9 
   44  (> 7)    452  Lily Harris           McKeel Academy                          27:02.5  8:43/M    10
   45     36    412  Jasalyn McFaul        Wiregrass Ranch HS                      27:14.2  8:47/M    10
   46     37    872  Makenna Howell        Alonso HS                               27:21.2  8:49/M    10
   47     38    719  Morgan Bonk           Calvary Christian (Clearwater)          27:21.9  8:50/M    11
   48     39    402  Mya Alexander         Wiregrass Ranch HS                      27:25.4  8:51/M    11
   49  (> 7)    530  India Nichols         Osceola HS (Seminole)                   27:33.6  8:53/M    9 
   50     40    407  Chloe Duquella        Wiregrass Ranch HS                      27:41.9  8:56/M    12
   51  (< 5)    506  Lydia Stabler         Lakeland Christian School               27:43.1  8:56/M    7 
   52  (< 5)    570  Hailey Byrne          Mitchell HS                             27:53.7  9:00/M    12
   53  (> 7)    458  Maddie Lazenby        McKeel Academy                          28:06.2  9:04/M    12
   54  (> 7)    532  Emma Perez            Osceola HS (Seminole)                   28:14.0  9:06/M    9 
   55     41    955  Erin Ellsworth        Newsome HS                              28:20.4  9:09/M    11
   56  (< 5)    951  Olivia Litaker        River Ridge HS                          28:27.4  9:11/M    10
   57  (> 7)    442  Jessica Burse         McKeel Academy                          28:30.9  9:12/M    12
   58     42    749  Emma Lake             Newsome HS                              29:00.0  9:21/M    12
   59  (> 7)    470  Cynthia Sweeney       McKeel Academy                          29:15.0  9:26/M    12
   60  (> 7)    517  Elizabeth Adikes      Osceola HS (Seminole)                   29:26.8  9:30/M    12
   61  (< 5)    598  Hailey Lamparski      Gulf HS                                 29:29.5  9:31/M    10
   62     43    728  Sara Wrzeshiewski     Calvary Christian (Clearwater)          29:35.4  9:33/M    12
   63  (< 5)    616  Haley Schalmo         River Ridge HS                          29:56.2  9:39/M    12
   64  (> 7)    522  Ryan Fair             Osceola HS (Seminole)                   30:22.5  9:48/M    9 
   65  (> 7)    462  Scarlett McKendrick   McKeel Academy                          30:28.4  9:50/M    9 
   66     44    799  Miriam Elmassry       Alonso HS                               30:30.1  9:50/M    11
   67  (< 5)    582  Hadley Swanhart       Mitchell HS                             30:36.2  9:52/M    9 
   68  (> 7)    456  Rachael Kelly         McKeel Academy                          31:11.2 10:04/M    12
   69  (< 5)    684  Sarah Duckett         Land O' Lakes HS                        31:11.3 10:04/M    11
   70  (< 5)    600  Samantha Reis         Gulf HS                                 32:12.7 10:23/M    10
   71     45    725  Camila Salazar        Calvary Christian (Clearwater)          32:27.4 10:28/M    9 
   72  (> 7)    454  Faith Johnson         McKeel Academy                          36:19.4 11:43/M    8 
   73     46    877  Ann Phan              Alonso HS                               36:23.0 11:44/M    12
   74     47    403  Analiz Aponte         Wiregrass Ranch HS                      37:15.0 12:01/M    9 
   75     48    878  Abigayle Southern     Alonso HS                               37:19.5 12:02/M    10
   76  (< 5)    670  Julisa Garcia         Fivay High School                       41:25.7 13:22/M    9 
   77  (< 5)    669  Juliana Garcia        Fivay High School                       42:33.8 13:44/M    10
2020 Land O' Lakes Gator Invite

2020 Land O' Lakes Gator Invite

October 03, 2020


Results By Race Management Systems, Inc.

Team Summary Report - Girls

JV

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Osceola HS (Seminole)                  28               1   3   4   8  12  21  30         
        Top  5 Times: 1:49:57.8
        Average Time: 21:59.5

    2 McKeel Academy                         47               2   6   9  13  17  19  22         
        Top  5 Times: 1:54:11.1
        Average Time: 22:50.2

    3 Academy of Holy Names                  85               7  15  18  20  25  27  29         
        Top  5 Times: 2:00:06.1
        Average Time: 24:01.2

    4 Newsome HS                            106               5  11  16  33  41  42             
        Top  5 Times: 2:03:49.8
        Average Time: 24:45.9

    5 Sunlake HS                            112              10  14  23  31  34                 
        Top  5 Times: 2:04:19.0
        Average Time: 24:51.8

    6 Wiregrass Ranch HS                    165              24  26  36  39  40  47             
        Top  5 Times: 2:12:40.7
        Average Time: 26:32.1

    7 Calvary Christian (Clearwater)        189              28  35  38  43  45                 
        Top  5 Times: 2:21:33.7
        Average Time: 28:18.7

    8 Alonso HS                             207              32  37  44  46  48                 
        Top  5 Times: 2:37:44.6
        Average Time: 31:32.9

 Inc. Lakeland Christian School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Mitchell HS                          3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Gulf HS                              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. River Ridge HS                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Fivay High School                    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Land O' Lakes HS                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: