2020 Mitchell Invite

0
747
2020 Mitchelle Invitational

2020 Mitchelle Invitational

September 19, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List – Boys

Mitchell Invitational

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1438  Raekwon Hopkins       Alonso HS                               17:00.5  5:29/M        
    2      2   1582  Dylan Nolan           Tampa Prep                              17:08.5  5:32/M        
    3      3   1557  Jonathan Eide         Calvary Christian (Clearwater)          17:13.7  5:33/M        
    4      4   1602  Adam Dieck            Tampa Jesuit HS                         17:27.2  5:38/M        
    5      5   1612  Lawson McLeod         Tampa Jesuit HS                         17:43.7  5:43/M        
    6      6   1532  Zack Poekert          Cypress Creek Middle High School        17:46.4  5:44/M        
    7      7   1593  Kevin Beck-Perez      Tampa Jesuit HS                         17:49.1  5:45/M        
    8  (< 5)   1494  Noah Chatman          East Lake HS                            17:49.7  5:45/M        
    9      8   1284  David Denkler         Largo HS                                18:05.2  5:50/M        
   10      9   1847  Tyler Galley          Palm Harbor University HS               18:07.8  5:51/M        
   11     10   1715  Ty Scott              Bell Creek Academy                      18:12.8  5:52/M        
   12     11   1714  Luke Scott            Bell Creek Academy                      18:13.3  5:53/M        
   13     12   1484  Chase Thurber         River Ridge HS                          18:15.0  5:53/M        
   14     13   1746  Brandon Castillo      Land O' Lakes HS                        18:16.1  5:54/M        
   15     14   1870  Lorenzo Martinez      Gaither HS                              18:18.2  5:54/M        
   16     15   1559  Zachary Florendo      Calvary Christian (Clearwater)          18:19.2  5:55/M        
   17     16   1366  Patric Murphy         Clearwater Central Catholic HS          18:19.5  5:55/M        
   18     17   1447  Kevin Velazquez       Alonso HS                               18:27.4  5:57/M        
   19     18   1757  Joseph Obradovich     Land O' Lakes HS                        18:28.4  5:57/M        
   20     19   1610  Wolfgang Louk         Tampa Jesuit HS                         18:28.6  5:57/M        
   21     20   1577  Wyatt Bedke           Tampa Prep                              18:31.7  5:58/M        
   22     21   1587  Albert Tawil-Brown    Tampa Prep                              18:38.6  6:01/M        
   23     22   1534  John Rowsell          Cypress Creek Middle High School        18:40.1  6:01/M        
   24     23   1416  Barrett Poe           Tampa Bay HEAT                          18:45.6  6:03/M        
   25     24   1364  Sean Koletsos         Clearwater Central Catholic HS          18:49.4  6:04/M        
   26  (< 5)   1464  Patrick Stearns       Pasco HS                                18:50.0  6:05/M        
   27     25   1616  Danny O'Leary         Tampa Jesuit HS                         18:56.5  6:06/M        
   28     26   1360  Cade Deputy           Clearwater Central Catholic HS          18:56.5  6:06/M        
   29     27   1359  David Cosgray         Clearwater Central Catholic HS          18:58.4  6:07/M        
   30     28   1479  Jason Kirchner        River Ridge HS                          18:59.0  6:07/M        
   31     29   1603  Andrew Fredericks     Tampa Jesuit HS                         19:00.1  6:08/M        
   32     30   1595  Chazz Brazzeal        Tampa Jesuit HS                         19:01.3  6:08/M        
   33     31   1864  Daniel Casey          Gaither HS                              19:01.8  6:08/M        
   34     32   1853  Enrique Toro          Palm Harbor University HS               19:02.8  6:08/M        
   35     33   1760  Dalton Sallengs       Land O' Lakes HS                        19:06.1  6:10/M        
   36     34   1863  Liam Ballard          Gaither HS                              19:08.1  6:10/M        
   37     35   1872  Caden Payne           Gaither HS                              19:14.3  6:12/M        
   38     36   1711  Jailen Marcelin       Bell Creek Academy                      19:17.4  6:13/M        
   39     37   1873  James Simpson         Gaither HS                              19:18.1  6:14/M        
   40     38   1680  Javarious Gordon      Largo HS                                19:18.5  6:14/M        
   41     39   1655  Jacob Smith           George M. Steinbrenner HS               19:18.9  6:14/M        
   42     40   1755  Matt Martin           Land O' Lakes HS                        19:24.4  6:15/M        
   43     41   1648  Frank McBride         George M. Steinbrenner HS               19:32.4  6:18/M        
   44     42   1719  Elijah Wheeler        Bell Creek Academy                      19:36.0  6:19/M        
   45     43   1393  Matthew Stroupe       Gulf HS                                 19:36.3  6:19/M        
   46     44   1385  Allen Eliacin         Gulf HS                                 19:38.2  6:20/M        
   47     45   1442  Derek Maxfield        Alonso HS                               19:38.9  6:20/M        
   48     46   1525  Lathen Falk           Cypress Creek Middle High School        19:40.5  6:21/M        
   49     47   1585  Giancarlo Restrepo    Tampa Prep                              19:40.8  6:21/M        
   50     48   1445  Andrew Vega           Alonso HS                               19:41.1  6:21/M        
   51     49   1809  Henry Green           Robinson HS                             19:41.8  6:21/M        
   52     50   1480  Enrique Maduro        River Ridge HS                          19:41.9  6:21/M        
   53     51   1653  Sawyer Raveling       George M. Steinbrenner HS               19:42.3  6:21/M        
   54     52   1646  Sebastian Hallenbeck  George M. Steinbrenner HS               19:42.5  6:21/M        
   55     53   1529  Justin Ludwig         Cypress Creek Middle High School        19:45.4  6:22/M        
   56     54   1854  Luke Unbehagen        Palm Harbor University HS               19:47.4  6:23/M        
   57  (> 7)   1597  Jeff Buyak            Tampa Jesuit HS                         19:48.6  6:23/M        
   58     55   1561  Ryan Matthews         Calvary Christian (Clearwater)          19:49.6  6:24/M        
   59     56   1839  Mark Amin             Palm Harbor University HS               19:53.9  6:25/M        
   60     57   1753  Joseph Levesque       Land O' Lakes HS                        19:57.1  6:26/M        
   61     58   1812  Roman Montero         Robinson HS                             19:58.0  6:26/M        
   62     59   1531  Devin Payne           Cypress Creek Middle High School        19:59.6  6:27/M        
   63     60   1840  Brent Anderson        Palm Harbor University HS               20:00.5  6:27/M        
   64     61   1317  Josh Hindman          Mitchell HS                             20:00.9  6:27/M        
   65     62   1709  Anthony DiMuzio       Bell Creek Academy                      20:03.6  6:28/M        
   66     63   1756  Braden Mitchell       Land O' Lakes HS                        20:03.8  6:28/M        
   67     64   1439  Cameron Howe          Alonso HS                               20:04.3  6:28/M        
   68     65   1448  Ryan Winslow          Alonso HS                               20:08.8  6:30/M        
   69     66   1752  Andrew Levesque       Land O' Lakes HS                        20:10.1  6:30/M        
   70     67   1647  Sam Knight            George M. Steinbrenner HS               20:10.1  6:30/M        
   71     68   1386  Luis Flores-Pena      Gulf HS                                 20:11.5  6:31/M        
   72     69   1345  Sam Wilson            Admiral Farragut Academy                20:12.0  6:31/M        
   73     70   1444  Connor Murray         Alonso HS                               20:12.5  6:31/M        
   74  (< 5)   1496  Chandler Wright       East Lake HS                            20:13.6  6:31/M        
   75     71   1391  Angel Martin-Menza    Gulf HS                                 20:15.5  6:32/M        
   76     72   1849  Brandon Meurer        Palm Harbor University HS               20:15.8  6:32/M        
   77  (> 7)   1618  Cole Patrick          Tampa Jesuit HS                         20:18.0  6:33/M        
   78     73   1483  Noah Stahl            River Ridge HS                          20:20.0  6:34/M        
   79     74   1477  Ronan Deneen          River Ridge HS                          20:20.1  6:34/M        
   80     75   1866  Conner Golden         Gaither HS                              20:21.5  6:34/M        
   81     76   1642  Mason Cantrell        George M. Steinbrenner HS               20:22.8  6:34/M        
   82     77   1869  George Keith          Gaither HS                              20:23.2  6:35/M        
   83     78   1343  Jack Sokolowski       Admiral Farragut Academy                20:25.0  6:35/M        
   84     79   1482  Jaden Schroeder       River Ridge HS                          20:25.7  6:35/M        
   85  (> 7)   1437  Colin Duong           Alonso HS                               20:26.2  6:35/M        
   86     80   1813  Tomas Montero         Robinson HS                             20:26.5  6:35/M        
   87     81   1845  Jacob Finley          Palm Harbor University HS               20:28.9  6:36/M        
   88     82   1528  Sebastian Lebron      Cypress Creek Middle High School        20:32.4  6:37/M        
   89     83   1334  Pacey Cronin          Admiral Farragut Academy                20:34.0  6:38/M        
   90     84   1524  Maximus Burrell       Cypress Creek Middle High School        20:35.5  6:38/M        
   91  (> 7)   1762  Danny Urbonas         Land O' Lakes HS                        20:35.6  6:38/M        
   92     85   1558  Joshua Eide           Calvary Christian (Clearwater)          20:38.7  6:39/M        
   93     86   1321  Henry Schoeppe        Mitchell HS                             20:42.1  6:41/M        
   94  (> 7)   1759  Jackson Richardson    Land O' Lakes HS                        20:43.3  6:41/M        
   95  (> 7)   1761  Caden Sessions        Land O' Lakes HS                        20:51.5  6:44/M        
   96  (> 7)   1592  Logan Bates           Tampa Jesuit HS                         20:52.3  6:44/M        
   97     87   1710  Matthew MacNichol     Bell Creek Academy                      20:54.7  6:45/M        
   98     88   1411  Matthew Janes         Tampa Bay HEAT                          20:58.0  6:46/M        
   99     89   1679  Jackson Feldman       Largo HS                                20:59.8  6:46/M        
  100     90   1808  Gabriel Frisancho     Robinson HS                             21:03.9  6:47/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     91   1268  Gage Fratello         Shorecrest Prep                         21:05.0  6:48/M        
  102  (> 7)   1526  Dominic Fonseca       Cypress Creek Middle High School        21:10.3  6:50/M        
  103     92   1358  Max Brames            Clearwater Central Catholic HS          21:11.3  6:50/M        
  104     93   1412  Paulos Kicklighter    Tampa Bay HEAT                          21:13.2  6:51/M        
  105     94   1718  Jack Werner           Bell Creek Academy                      21:19.1  6:53/M        
  106     95   1281  Alex Wisotsky         Shorecrest Prep                         21:20.7  6:53/M        
  107     96   1323  Ben Unger             Mitchell HS                             21:21.9  6:53/M        
  108     97   1367  David Neal            Clearwater Central Catholic HS          21:24.0  6:54/M        
  109  (> 7)   1852  Sebastian Schacht     Palm Harbor University HS               21:24.9  6:54/M        
  110  (< 5)   1456  River Cole            Pasco HS                                21:26.7  6:55/M        
  111  (> 7)   1533  Jaden Rodriguez       Cypress Creek Middle High School        21:28.3  6:55/M        
  112     98   1368  Aiden Prunoske        Clearwater Central Catholic HS          21:29.5  6:56/M        
  113     99   1332  Matthew Borrelli      Admiral Farragut Academy                21:30.9  6:56/M        
  114  (< 5)   1493  Aiden Amann           East Lake HS                            21:32.9  6:57/M        
  115    100   1387  Joe Galto             Gulf HS                                 21:33.1  6:57/M        
  116  (> 7)   1372  Victor Stephens       Clearwater Central Catholic HS          21:38.0  6:59/M        
  117    101   1340  Braedon Miner         Admiral Farragut Academy                21:39.3  6:59/M        
  118  (> 7)   1867  Armin Golkar          Gaither HS                              21:41.1  7:00/M        
  119    102   1322  Austin Tomlin         Mitchell HS                             21:41.3  7:00/M        
  120    103   1579  Brennan Fargher       Tampa Prep                              21:42.3  7:00/M        
  121    104   1690  Alex Stavely          Largo HS                                21:46.3  7:01/M        
  122    105   1384  Christopher Collova   Gulf HS                                 21:48.3  7:02/M        
  123    106   1410  Daniel Cook           Tampa Bay HEAT                          21:50.1  7:03/M        
  124  (> 7)   1838  Jacob Alalof          Palm Harbor University HS               21:51.3  7:03/M        
  125  (> 7)   1357  William Bellin        Clearwater Central Catholic HS          21:57.6  7:05/M        
  126    107   1563  Kobus VanSteenburg    Calvary Christian (Clearwater)          21:58.1  7:05/M        
  127    108   1556  Josh Davis            Calvary Christian (Clearwater)          22:00.0  7:06/M        
  128    109   1512  Joshua Dondero        Northside Christian                     22:01.6  7:06/M        
  129    110   1474  Matthew Bell          River Ridge HS                          22:07.5  7:08/M        
  130  (> 7)   1708  Sebastian Correa      Bell Creek Academy                      22:09.1  7:09/M        
  131    111   1811  Jacob LeClair         Robinson HS                             22:10.1  7:09/M        
  132    112   1677  Raymond Chau          Largo HS                                22:12.8  7:10/M        
  133    113   1314  Evan Carpenter        Mitchell HS                             22:14.8  7:10/M        
  134  (< 5)   1728  Timothy JD Valdes     Bishop McLaughlin Catholic HS           22:16.6  7:11/M        
  135    114   1562  Gavin Strickland      Calvary Christian (Clearwater)          22:23.6  7:13/M        
  136  (> 7)   1475  Zachary Boney         River Ridge HS                          22:23.6  7:13/M        
  137    115   1406  John Bailey           Tampa Bay HEAT                          22:24.3  7:14/M        
  138    116   1269  Trey Fudge            Shorecrest Prep                         22:25.2  7:14/M        
  139    117   1649  Eion McDarby          George M. Steinbrenner HS               22:25.6  7:14/M        
  140    118   1316  Nicholas Costantino   Mitchell HS                             22:29.8  7:15/M        
  141  (< 5)   1495  Carter Van Allen      East Lake HS                            22:33.5  7:16/M        
  142    119   1417  Landon Richards       Tampa Bay HEAT                          22:41.8  7:19/M        
  143    120   1409  Ryan Collins          Tampa Bay HEAT                          22:42.6  7:19/M        
  144  (> 7)   1875  Christian Vidal       Gaither HS                              22:45.9  7:20/M        
  145    121   1580  Aryeh Fishman         Tampa Prep                              22:52.6  7:23/M        
  146  (> 7)   1418  Nathan Rivera         Tampa Bay HEAT                          22:52.9  7:23/M        
  147  (> 7)   1560  Jon-Paul Lunter       Calvary Christian (Clearwater)          22:53.1  7:23/M        
  148  (< 5)   1458  Sawyer Ehman          Pasco HS                                22:54.1  7:23/M        
  149    122   1270  Julian Hairston       Shorecrest Prep                         22:57.9  7:24/M        
  150    123   1315  Addison Cooper        Mitchell HS                             22:59.3  7:25/M        
  151    124   1271  Ellis Hart            Shorecrest Prep                         22:59.9  7:25/M        
  152    125   1815  Oliver Warner         Robinson HS                             23:00.3  7:25/M        
  153    126   1273  Jake Kowalski         Shorecrest Prep                         23:01.3  7:25/M        
  154    127   1275  Cian McCarthy         Shorecrest Prep                         23:04.2  7:26/M        
  155    128   1682  Adam Lim              Largo HS                                23:07.3  7:27/M        
  156    129   1514  Jacob Hoff            Northside Christian                     23:23.1  7:33/M        
  157    130   1683  Ty Lim                Largo HS                                23:36.3  7:37/M        
  158  (> 7)   1641  Nick Bucciarelli      George M. Steinbrenner HS               23:40.9  7:38/M        
  159    131   1814  Jack Poynor           Robinson HS                             23:47.2  7:40/M        
  160  (> 7)   1324  Brendan Wells         Mitchell HS                             23:48.6  7:41/M        
  161    132   1390  Jonathan Leon         Gulf HS                                 23:54.3  7:43/M        
  162  (< 5)   1543  Tyler Borges          Fivay High School                       23:57.7  7:44/M        
  163    133   1581  Daniel Morgan         Tampa Prep                              23:59.0  7:44/M        
  164  (< 5)   1729  Omar Vasquez          Bishop McLaughlin Catholic HS           24:01.2  7:45/M        
  165  (> 7)   1408  Ethan Collins         Tampa Bay HEAT                          24:01.4  7:45/M        
  166  (> 7)   1578  Thomas Dann           Tampa Prep                              24:23.7  7:52/M        
  167  (< 5)   1877  Cole Couch            Wesley Chapel HS                        24:24.8  7:52/M        
  168  (< 5)   1544  Ayden Fink            Fivay High School                       24:28.4  7:54/M        
  169  (< 5)   1459  Ross Lewis            Pasco HS                                24:44.7  7:59/M        
  170    134   1508  Malachi Bay           Northside Christian                     24:47.7  8:00/M        
  171    135   1337  Dominic Friend        Admiral Farragut Academy                25:32.6  8:14/M        
  172  (> 7)   1264  Roderick Casteel      Shorecrest Prep                         26:09.4  8:26/M        
  173    136   1515  Brendan Macking       Northside Christian                     26:09.5  8:26/M        
  174  (> 7)   1405  Aiden Bailey          Tampa Bay HEAT                          26:15.0  8:28/M        
  175  (> 7)   1265  Logan Chang           Shorecrest Prep                         26:46.9  8:38/M        
  176  (> 7)   1588  Connor White          Tampa Prep                              26:58.5  8:42/M        
  177    137   1507  Jason Baker           Northside Christian                     27:15.9  8:47/M        
  178  (< 5)   1730  Christian Williams    Bishop McLaughlin Catholic HS           27:47.3  8:58/M        
  179  (> 7)   1388  Ian Kaminsky          Gulf HS                                 27:52.2  8:59/M        
  180  (> 7)   1871  Zachary Meiczinger    Gaither HS                              30:17.0  9:46/M        
2020 Mitchelle Invitational

2020 Mitchelle Invitational

September 19, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Scores - Boys

Mitchell Invitational

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Tampa Jesuit HS 60 4 5 7 19 25 29 30    
Top 5 Times: 1:30:25.3--- Average Time: 18:05.0  
2 Gaither HS 151 14 31 34 35 37 75 77    
Top 5 Times: 1:35:00.7--- Average Time: 19:00.1  
3 Land O' Lakes HS 161 13 18 33 40 57 63 66    
Top 5 Times: 1:35:12.2--- Average Time: 19:02.4  
4 Bell Creek Academy 161 10 11 36 42 62 87 94    
Top 5 Times: 1:35:23.2--- Average Time: 19:04.6  
5 Alonso HS 175 1 17 45 48 64 65 70    
Top 5 Times: 1:34:52.5--- Average Time: 18:58.5  
6 Clearwater Central Catholic HS 185 16 24 26 27 92 97 98    
Top 5 Times: 1:36:15.3--- Average Time: 19:15.0  
7 Cypress Creek Middle High School 186 6 22 46 53 59 82 84    
Top 5 Times: 1:35:52.2--- Average Time: 19:10.4  
8 Tampa Prep 193 2 20 21 47 103 121 133    
Top 5 Times: 1:35:42.2--- Average Time: 19:08.4  
9 Palm Harbor University HS 211 9 32 54 56 60 72 81    
Top 5 Times: 1:36:52.5--- Average Time: 19:22.5  
10 River Ridge HS 237 12 28 50 73 74 79 110    
Top 5 Times: 1:37:36.2--- Average Time: 19:31.2  
11 George M. Steinbrenner HS 250 39 41 51 52 67 76 117    
Top 5 Times: 1:38:26.4--- Average Time: 19:41.2  
12 Calvary Christian (Clearwater) 265 3 15 55 85 107 108 114    
Top 5 Times: 1:37:59.5--- Average Time: 19:35.9  
13 Gulf HS 326 43 44 68 71 100 105 132    
Top 5 Times: 1:41:14.7--- Average Time: 20:14.9  
14 Largo HS 351 8 38 89 104 112 128 130    
Top 5 Times: 1:42:22.8--- Average Time: 20:28.5  
15 Robinson HS 388 49 58 80 90 111 125 131    
Top 5 Times: 1:43:20.4--- Average Time: 20:40.1  
16 Tampa Bay HEAT 425 23 88 93 106 115 119 120    
Top 5 Times: 1:45:11.4--- Average Time: 21:02.3  
17 Admiral Farragut Academy 430 69 78 83 99 101 135    
Top 5 Times: 1:44:21.5--- Average Time: 20:52.3  
18 Mitchell HS 458 61 86 96 102 113 118 123    
Top 5 Times: 1:46:01.2--- Average Time: 21:12.2  
19 Shorecrest Prep 548 91 95 116 122 124 126 127    
Top 5 Times: 1:50:48.9--- Average Time: 22:09.8  
20 Northside Christian 645 109 129 134 136 137    
Top 5 Times: 2:03:38.0--- Average Time: 24:43.6  
Inc. Pasco HS 4 finishers    
Inc. East Lake HS 4 finishers    
Inc. Fivay High School 2 finishers    
Inc. Wesley Chapel HS 1 finishers    
Inc. Bishop McLaughlin Catholic HS 3 finishers    
 
2020 Mitchelle Invitational

2020 Mitchelle Invitational

September 19, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   1548  Hailey Howard         Calvary Christian (Clearwater)          20:35.0  6:38/M        
    2      1   1835  Haley Thornton        Palm Harbor University HS               20:35.1  6:38/M        
    3      2   1699  Olivia Orobello       Bell Creek Academy                      21:14.5  6:51/M        
    4      3   1801  Kana Kosaka           Robinson HS                             21:25.9  6:55/M        
    5      4   1638  Reyna Simpson         George M. Steinbrenner HS               21:26.9  6:55/M        
    6      5   1806  Ashton Rainey         Robinson HS                             21:36.0  6:58/M        
    7      6   1401  Elizabeth Poe         Tampa Bay HEAT                          21:43.8  7:00/M        
    8      7   1701  Alexia Tine           Bell Creek Academy                      21:50.4  7:03/M        
    9      8   1796  Helena Gagnier        Robinson HS                             21:55.9  7:04/M        
   10      9   1427  Nathalia Mallo        Alonso HS                               22:00.3  7:06/M        
   11     10   1423  Skyler Gillett        Alonso HS                               22:07.5  7:08/M        
   12     11   1259  Lili Scoby            Shorecrest Prep                         22:24.5  7:14/M        
   13     12   1819  Kaela Curry           Palm Harbor University HS               22:26.6  7:14/M        
   14     13   1799  Sydney Horiszny       Robinson HS                             22:34.2  7:17/M        
   15     14   1736  Maranda Hildebrand    Land O' Lakes HS                        22:40.7  7:19/M        
   16  (< 5)   1724  Grace Vaughn          Bishop McLaughlin Catholic HS           22:43.1  7:20/M        
   17     15   1348  Olivia Eckardt        Clearwater Central Catholic HS          22:45.2  7:20/M        
   18     16   1330  Julia Mularoni        Admiral Farragut Academy                22:54.2  7:23/M        
   19     17   1398  Rebekah Haddad        Tampa Bay HEAT                          22:59.9  7:25/M        
   20     18   1793  Valentina Barraza     Robinson HS                             23:02.4  7:26/M        
   21     19   1486  Cecila Dieffenthaller East Lake HS                            23:16.3  7:30/M        
   22     20   1251  Sabrina Aboud         Shorecrest Prep                         23:17.7  7:31/M        
   23     21   1798  Alessandra Hollyfield Robinson HS                             23:19.9  7:31/M        
   24     22   1695  Bella Butler          Bell Creek Academy                      23:21.3  7:32/M        
   25     23   1356  Michelle Weber        Clearwater Central Catholic HS          23:21.9  7:32/M        
   26     24   1696  Reagan Chambless      Bell Creek Academy                      23:28.1  7:34/M        
   27     25   1833  Reese Small           Palm Harbor University HS               23:36.3  7:37/M        
   28     26   1499  Jasmine Hernandez     Northside Christian                     23:36.3  7:37/M        
   29     27   1400  Hannah Orozco         Tampa Bay HEAT                          23:38.2  7:37/M        
   30     28   1487  Vanessa Galiano       East Lake HS                            23:39.6  7:38/M        
   31     29   1633  Haiden Moffatt        George M. Steinbrenner HS               23:41.2  7:38/M        
   32     30   1623  Anna Breede           George M. Steinbrenner HS               23:51.3  7:42/M        
   33     31   1488  Rona Marzban          East Lake HS                            23:58.5  7:44/M        
   34     32   1451  Agnes Hernandez       Pasco HS                                24:01.7  7:45/M        
   35     33   1500  Elisabeth Jerger      Northside Christian                     24:08.5  7:47/M        
   36     34   1302  Adia D'Piazza         Mitchell HS                             24:13.6  7:49/M        
   37     35   1304  Jessica Erwin         Mitchell HS                             24:14.4  7:49/M        
   38     36   1424  Carlson Henry         Alonso HS                               24:14.5  7:49/M        
   39     37   1491  Haille Rogers         East Lake HS                            24:16.9  7:50/M        
   40     38   1635  Nina Pardo            George M. Steinbrenner HS               24:19.2  7:51/M        
   41     39   1255  Alex Estremera        Shorecrest Prep                         24:30.4  7:54/M        
   42     40   1309  Genavieve Newton      Mitchell HS                             24:30.7  7:54/M        
   43     41   1395  Jessica Brown         Tampa Bay HEAT                          24:34.4  7:55/M        
   44     42   1731  Sara Ashley           Land O' Lakes HS                        24:35.9  7:56/M        
   45     43   1489  Hannah Reuther        East Lake HS                            24:42.9  7:58/M        
   46     44   1472  Alexa Revello         River Ridge HS                          24:48.1  8:00/M        
   47     45   1817  Yuanna Benjamin       Palm Harbor University HS               24:48.2  8:00/M        
   48     46   1404  Ashlynn Turner        Tampa Bay HEAT                          24:49.6  8:00/M        
   49  (< 5)   1575  Maggie McFarland      Tampa Prep                              24:50.3  8:01/M        
   50     47   1826  Grace Gaynor          Palm Harbor University HS               24:51.8  8:01/M        
   51     48   1346  Skyler Carlson        Clearwater Central Catholic HS          24:53.9  8:02/M        
   52     49   1502  Lia Quinn             Northside Christian                     24:59.6  8:04/M        
   53     50   1349  Isabel Gaffney        Clearwater Central Catholic HS          25:16.0  8:09/M        
   54     51   1627  Mckenzie David        George M. Steinbrenner HS               25:21.1  8:11/M        
   55     52   1429  Ella McCormick        Alonso HS                               25:22.3  8:11/M        
   56     53   1523  Virginia Webb         Cypress Creek Middle High School        25:23.5  8:11/M        
   57     54   1732  Aileen Castillo       Land O' Lakes HS                        25:24.4  8:12/M        
   58     55   1254  Lizzy Camp            Shorecrest Prep                         25:26.5  8:12/M        
   59     56   1639  Katie Wisniewski      George M. Steinbrenner HS               25:28.1  8:13/M        
   60     57   1825  Lee Gallivan          Palm Harbor University HS               25:30.2  8:14/M        
   61     58   1327  Caroline Fiorillo     Admiral Farragut Academy                25:30.5  8:14/M        
   62     59   1501  Annika Lameyer        Northside Christian                     25:31.3  8:14/M        
   63     60   1420  Cheyenne Drummond     Alonso HS                               25:32.5  8:14/M        
   64     61   1310  Paige Peters          Mitchell HS                             25:34.5  8:15/M        
   65  (< 5)   1553  Merritt Smith         Calvary Christian (Clearwater)          25:37.8  8:16/M        
   66     62   1703  Kayleigh Watts        Bell Creek Academy                      25:38.4  8:16/M        
   67     63   1382  Madison Robson        Gulf HS                                 25:38.8  8:16/M        
   68  (< 5)   1574  Meseret Englenton     Tampa Prep                              25:39.5  8:16/M        
   69     64   1517  Carlie Ortiz          Cypress Creek Middle High School        25:39.8  8:16/M        
   70     65   1347  Allie Carson          Clearwater Central Catholic HS          25:43.3  8:18/M        
   71  (< 5)   1861  Micaela Sierra        Gaither HS                              25:48.4  8:19/M        
   72     66   1397  Taya Cook             Tampa Bay HEAT                          25:48.7  8:19/M        
   73     67   1741  Madeline Reynolds     Land O' Lakes HS                        25:51.0  8:20/M        
   74     68   1704  Kate Werner           Bell Creek Academy                      25:52.2  8:21/M        
   75     69   1822  Diana Derylo          Palm Harbor University HS               26:00.0  8:23/M        
   76     70   1352  Grace Osypka          Clearwater Central Catholic HS          26:01.9  8:24/M        
   77  (> 7)   1830  Rachael Reagan        Palm Harbor University HS               26:08.1  8:26/M        
   78     71   1492  Jillian Sebesta       East Lake HS                            26:12.6  8:27/M        
   79     72   1672  Zoe Trafton           Largo HS                                26:26.6  8:32/M        
   80     73   1394  Morgan Brake          Tampa Bay HEAT                          26:32.0  8:34/M        
   81  (< 5)   1540  Sky Ledin             Fivay High School                       26:33.6  8:34/M        
   82     74   1354  Sofia Sattely         Clearwater Central Catholic HS          26:36.7  8:35/M        
   83     75   1740  Annah Poole           Land O' Lakes HS                        26:36.7  8:35/M        
   84     76   1739  Avery Pham            Land O' Lakes HS                        26:37.8  8:35/M        
   85     77   1485  Kadence Collera       East Lake HS                            26:46.3  8:38/M        
   86     78   1305  Kayla Groppe          Mitchell HS                             26:49.9  8:39/M        
   87     79   1505  Hannah Walsh          Northside Christian                     27:05.1  8:44/M        
   88  (< 5)   1857  Carley Gutcher        Gaither HS                              27:11.8  8:46/M        
   89  (< 5)   1547  Micah Cook            Calvary Christian (Clearwater)          27:15.4  8:47/M        
   90  (> 7)   1353  Katherine Phy         Clearwater Central Catholic HS          27:18.3  8:48/M        
   91     80   1257  bella marston         Shorecrest Prep                         27:24.9  8:50/M        
   92     81   1303  Drea D'Piazza         Mitchell HS                             27:27.7  8:51/M        
   93     82   1256  Julia Legakis         Shorecrest Prep                         27:29.1  8:52/M        
   94     83   1503  Courtney Roberts      Northside Christian                     27:31.6  8:53/M        
   95     84   1466  Kylie Browning        River Ridge HS                          27:36.0  8:54/M        
   96  (< 5)   1555  Chloe Zuber           Calvary Christian (Clearwater)          27:39.1  8:55/M        
   97     85   1262  Brooke Wright         Shorecrest Prep                         27:43.5  8:56/M        
   98     86   1674  Jillian York          Largo HS                                27:55.6  9:00/M        
   99     87   1670  Grce Petty            Largo HS                                27:57.8  9:01/M        
  100     88   1733  Grace Connoy          Land O' Lakes HS                        27:59.1  9:02/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     89   1519  Jenna Stahlgren       Cypress Creek Middle High School        28:00.9  9:02/M        
  102     90   1518  Sienna Silvest        Cypress Creek Middle High School        28:10.1  9:05/M        
  103     91   1506  JaneAnne Walsh        Northside Christian                     28:14.7  9:06/M        
  104     92   1467  Gwendolyn Cocuzza     River Ridge HS                          28:16.9  9:07/M        
  105     93   1660  Emily Diebert         Largo HS                                28:17.2  9:07/M        
  106  (< 5)   1722  Chelsea Andersen      Bishop McLaughlin Catholic HS           28:24.4  9:10/M        
  107     94   1661  Jeanne Hammer         Largo HS                                28:39.6  9:15/M        
  108     95   1311  Karley Rush           Mitchell HS                             28:43.2  9:16/M        
  109  (> 7)   1312  Lily Sarakun          Mitchell HS                             28:43.2  9:16/M        
  110     96   1468  Katharine Hauschen    River Ridge HS                          28:50.6  9:18/M        
  111  (> 7)   1399  Caris Mohrland        Tampa Bay HEAT                          29:05.1  9:23/M        
  112     97   1329  Alexa Jimenez         Admiral Farragut Academy                29:08.1  9:24/M        
  113     98   1667  kaylee McCarhty       Largo HS                                29:10.6  9:25/M        
  114  (> 7)   1498  Isabella Hammil       Northside Christian                     29:12.9  9:25/M        
  115     99   1380  Ida Rose Moore        Gulf HS                                 29:17.9  9:27/M        
  116    100   1378  Liliana Hernandez     Gulf HS                                 29:25.3  9:29/M        
  117    101   1673  Summer Tuenjes        Largo HS                                29:30.2  9:31/M        
  118  (> 7)   1666  Anastasia Klimis      Largo HS                                29:30.6  9:31/M        
  119    102   1374  Sumetha Chu           Gulf HS                                 29:32.5  9:32/M        
  120  (< 5)   1723  Kendallie Hughes      Bishop McLaughlin Catholic HS           29:36.3  9:33/M        
  121  (> 7)   1504  Lilyana Scull         Northside Christian                     29:40.9  9:34/M        
  122  (> 7)   1490  Lindsey Reuther       East Lake HS                            29:42.6  9:35/M        
  123  (> 7)   1402  Mia Rodriguez         Tampa Bay HEAT                          29:55.4  9:39/M        
  124  (> 7)   1306  Tracey Guash          Mitchell HS                             30:08.7  9:43/M        
  125    103   1376  Imelda Flores-Pena    Gulf HS                                 30:13.5  9:45/M        
  126  (> 7)   1664  Caley Hopkins         Largo HS                                30:14.9  9:45/M        
  127  (> 7)   1662  Debbi Hasani          Largo HS                                30:16.6  9:46/M        
  128    104   1454  Emma Rohden           Pasco HS                                30:32.3  9:51/M        
  129    105   1325  Maeve Case            Admiral Farragut Academy                30:49.8  9:56/M        
  130    106   1470  Olivia Litaker        River Ridge HS                          31:11.7 10:04/M        
  131    107   1694  Michelle Ammann       Bell Creek Academy                      31:11.8 10:04/M        
  132    108   1520  Christyn Trappey      Cypress Creek Middle High School        31:21.6 10:07/M        
  133    109   1450  Trystan Hanly         Pasco HS                                31:27.7 10:09/M        
  134    110   1383  Cassidy West          Gulf HS                                 31:33.1 10:11/M        
  135  (> 7)   1313  Hadley Swanhart       Mitchell HS                             31:40.4 10:13/M        
  136  (< 5)   1573  Amanda Walford        Wesley Chapel HS                        31:57.3 10:18/M        
  137  (< 5)   1878  Alexi Benitez         Wesley Chapel HS                        32:33.3 10:30/M        
  138  (< 5)   1541  Alyssa Mahler         Fivay High School                       33:10.1 10:42/M        
  139  (< 5)   1860  Emily Sanchez         Gaither HS                              33:18.1 10:45/M        
  140  (< 5)   1542  Mia Rodriquez         Fivay High School                       33:29.0 10:48/M        
  141    111   1521  Kaitlyn Trappey       Cypress Creek Middle High School        33:50.9 10:55/M        
  142    112   1455  Jasmine Villa         Pasco HS                                34:42.8 11:12/M        
  143    113   1328  Madison Hollingsworth Admiral Farragut Academy                34:56.9 11:16/M        
  144  (< 5)   1858  Daniela Martinez      Gaither HS                              35:05.4 11:19/M        
  145    114   1377  Allicia Haag          Gulf HS                                 36:00.3 11:37/M        
  146  (> 7)   1381  Samantha Reis         Gulf HS                                 36:04.7 11:38/M        
  147  (> 7)   1379  Hailey Lamparski      Gulf HS                                 36:22.2 11:44/M        
  148  (> 7)   1375  Lexie Duke            Gulf HS                                 36:39.6 11:49/M        
  149    115   1453  Roxana Meillon        Pasco HS                                36:44.0 11:51/M        



Overall Finish List - Boys

Girls Varsity

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

   DQ     DQ   1509  matthew Bay           Northside Christian                                            
   DQ     DQ   1460  Andrew Lockwood       Pasco HS                                                       
   DQ     DQ   1463  Zackari Rinaldi       Pasco HS                                                       
2020 Mitchelle Invitational

2020 Mitchelle Invitational

September 19, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Scores - Girls

Girls Varsity

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Robinson HS 47 3 5 8 13 18 21    
Top 5 Times: 1:50:34.6--- Average Time: 22:06.9  
2 Bell Creek Academy 117 2 7 22 24 62 68 107    
Top 5 Times: 1:55:32.9--- Average Time: 23:06.5  
3 Palm Harbor University HS 130 1 12 25 45 47 57 69    
Top 5 Times: 1:56:18.1--- Average Time: 23:15.6  
4 Tampa Bay HEAT 137 6 17 27 41 46 66 73    
Top 5 Times: 1:57:46.0--- Average Time: 23:33.2  
5 George M. Steinbrenner HS 152 4 29 30 38 51 56    
Top 5 Times: 1:58:39.8--- Average Time: 23:43.9  
6 East Lake HS 158 19 28 31 37 43 71 77    
Top 5 Times: 1:59:54.4--- Average Time: 23:58.8  
7 Alonso HS 167 9 10 36 52 60    
Top 5 Times: 1:59:17.1--- Average Time: 23:51.4  
8 Clearwater Central Catholic HS 201 15 23 48 50 65 70 74    
Top 5 Times: 2:02:00.3--- Average Time: 24:24.0  
9 Shorecrest Prep 205 11 20 39 55 80 82 85    
Top 5 Times: 2:03:04.2--- Average Time: 24:36.8  
10 Northside Christian 246 26 33 49 59 79 83 91    
Top 5 Times: 2:05:21.1--- Average Time: 25:04.2  
11 Mitchell HS 248 34 35 40 61 78 81 95    
Top 5 Times: 2:05:23.3--- Average Time: 25:04.6  
12 Land O' Lakes HS 252 14 42 54 67 75 76 88    
Top 5 Times: 2:05:08.9--- Average Time: 25:01.8  
13 Admiral Farragut Academy 389 16 58 97 105 113    
Top 5 Times: 2:23:19.6--- Average Time: 28:39.9  
14 Cypress Creek Middle High School 404 53 64 89 90 108 111    
Top 5 Times: 2:18:36.2--- Average Time: 27:43.2  
15 River Ridge HS 422 44 84 92 96 106    
Top 5 Times: 2:20:43.5--- Average Time: 28:08.7  
16 Largo HS 432 72 86 87 93 94 98 101    
Top 5 Times: 2:19:17.0--- Average Time: 27:51.4  
17 Gulf HS 467 63 99 100 102 103 110 114    
Top 5 Times: 2:24:08.2--- Average Time: 28:49.6  
18 Pasco HS 472 32 104 109 112 115    
Top 5 Times: 2:37:28.7--- Average Time: 31:29.7  
Inc. Fivay High School 3 finishers    
Inc. Calvary Christian (Clearwater) 4 finishers    
Inc. Wesley Chapel HS 2 finishers    
Inc. Tampa Prep 2 finishers    
Inc. Bishop McLaughlin Catholic HS 3 finishers    
Inc. Gaither HS 4 finishers    
 
2020 Mitchelle Invitational

2020 Mitchelle Invitational

September 19, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List - Boys

JV

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)   1440  Zach Kremkau          Alonso HS                               20:13.6  6:31/M        
    2      1   1620  Devin Stevens         Tampa Jesuit HS                         20:34.1  6:38/M        
    3      2   1654  Ethan Russ            George M. Steinbrenner HS               20:44.8  6:41/M        
    4      3   1604  Ricky Gonzalez        Tampa Jesuit HS                         20:58.9  6:46/M        
    5      4   1640  Javier Abanses        George M. Steinbrenner HS               21:28.0  6:55/M        
    6  (< 5)   1435  Andrew Buitrago       Alonso HS                               21:29.1  6:56/M        
    7      5   1848  Thad McCanse          Palm Harbor University HS               22:06.2  7:08/M        
    8      6   1751  Mo Islam              Land O' Lakes HS                        22:09.5  7:09/M        
    9      7   1596  Gabe Brazzeal         Tampa Jesuit HS                         22:23.1  7:13/M        
   10      8   1594  Callahan Bonifant     Tampa Jesuit HS                         22:23.1  7:13/M        
   11      9   1611  Christopher Margetis  Tampa Jesuit HS                         22:25.4  7:14/M        
   12     10   1844  Scott Faler           Palm Harbor University HS               22:28.4  7:15/M        
   13     11   1846  Justin Finley         Palm Harbor University HS               22:29.2  7:15/M        
   14     12   1842  Evan Davis            Palm Harbor University HS               22:31.8  7:16/M        
   15     13   1744  Caleb Ames            Land O' Lakes HS                        22:40.3  7:19/M        
   16     14   1600  Tim Casey             Tampa Jesuit HS                         22:42.3  7:19/M        
   17     15   1591  Anthony Aspiro        Tampa Jesuit HS                         22:46.5  7:21/M        
   18     16   1365  Dylan Miley           Clearwater Central Catholic HS          22:51.4  7:22/M        
   19  (< 5)   1476  Kyle Butchko          River Ridge HS                          22:54.7  7:23/M        
   20     17   1566  Henry Carlson         Canterbury School (St. Pete)            23:03.7  7:26/M        
   21     18   1656  Taylor Stanley        George M. Steinbrenner HS               23:07.4  7:27/M        
   22  (> 7)   1601  Evan Dewey            Tampa Jesuit HS                         23:16.3  7:30/M        
   23     19   1745  Trey Bozeman          Land O' Lakes HS                        23:22.3  7:32/M        
   24     20   1644  Aidan Crandall        George M. Steinbrenner HS               23:26.3  7:34/M        
   25  (> 7)   1608  Ben Kantor            Tampa Jesuit HS                         23:26.9  7:34/M        
   26     21   1705  Alejandro Acebedo     Bell Creek Academy                      23:29.9  7:35/M        
   27     22   1855  John Willetts         Palm Harbor University HS               23:31.3  7:35/M        
   28     23   1335  Travis Farley         Admiral Farragut Academy                23:35.4  7:36/M        
   29     24   1706  Esteban Acebedo       Bell Creek Academy                      23:40.1  7:38/M        
   30     25   1373  Finlay Williamson     Clearwater Central Catholic HS          23:40.1  7:38/M        
   31  (< 5)   1535  Maddyx Siapno         Cypress Creek Middle High School        23:43.8  7:39/M        
   32  (> 7)   1613  Javier Mendez         Tampa Jesuit HS                         23:43.9  7:39/M        
   33     26   1652  Nicholas Pugh         George M. Steinbrenner HS               23:49.1  7:41/M        
   34     27   1721  Izzy Zickafoose       Bell Creek Academy                      23:53.2  7:42/M        
   35     28   1850  Anthony Nick          Palm Harbor University HS               23:55.4  7:43/M        
   36     29   1758  Riley Palmer          Land O' Lakes HS                        23:56.1  7:43/M        
   37  (> 7)   1590  Gabe Alvarado-Borjas  Tampa Jesuit HS                         23:56.9  7:43/M        
   38     30   1749  Dante Faria           Land O' Lakes HS                        23:57.3  7:44/M        
   39     31   1747  Caleb Delgado         Land O' Lakes HS                        23:57.9  7:44/M        
   40  (> 7)   1599  Vincent Caranante     Tampa Jesuit HS                         24:10.7  7:48/M        
   41  (< 5)   1786  John Reilly           Berkeley Prep HS                        24:26.6  7:53/M        
   42     32   1707  Zade Anderson         Bell Creek Academy                      24:30.9  7:54/M        
   43     33   1341  Alex Ray              Admiral Farragut Academy                24:31.3  7:55/M        
   44  (> 7)   1619  Tristan Stavish       Tampa Jesuit HS                         24:33.1  7:55/M        
   45     34   1362  Steven Gowski         Clearwater Central Catholic HS          24:35.6  7:56/M        
   46     35   1342  Evan Singh            Admiral Farragut Academy                24:36.1  7:56/M        
   47     36   1650  Ryan Mitchell         George M. Steinbrenner HS               24:37.5  7:56/M        
   48  (< 5)   1787  Diogo Santos          Berkeley Prep HS                        24:38.5  7:57/M        
   49     37   1361  Josh Fink             Clearwater Central Catholic HS          24:43.7  7:58/M        
   50     38   1750  John Gross            Land O' Lakes HS                        24:47.1  8:00/M        
   51     39   1657  Gustavo Torres PereiraGeorge M. Steinbrenner HS               24:54.5  8:02/M        
   52  (< 5)   1478  Brian Fields          River Ridge HS                          25:11.9  8:07/M        
   53  (< 5)   1530  Jacob Maher           Cypress Creek Middle High School        25:16.6  8:09/M        
   54     40   1280  Asher Walton          Shorecrest Prep                         25:17.7  8:09/M        
   55  (< 5)   1415  Luke Osborne          Tampa Bay HEAT                          25:17.8  8:09/M        
   56  (< 5)   1777  Mason Cruse           Berkeley Prep HS                        25:20.4  8:10/M        
   57  (< 5)   1789  Kody Stephens         Berkeley Prep HS                        25:22.6  8:11/M        
   58  (< 5)   1436  Connor Caravella      Alonso HS                               25:24.6  8:12/M        
   59     41   1720  Paul Wroblewski       Bell Creek Academy                      25:30.0  8:14/M        
   60  (> 7)   1645  Matthew Croswell      George M. Steinbrenner HS               25:30.8  8:14/M        
   61     42   1717  Jack Spain            Bell Creek Academy                      25:35.8  8:15/M        
   62     43   1686  David Newton          Largo HS                                25:48.8  8:19/M        
   63  (> 7)   1607  Luke Holland          Tampa Jesuit HS                         25:49.5  8:20/M        
   64     44   1687  Andy Nguyen           Largo HS                                25:56.5  8:22/M        
   65     45   1370  Devan Rojas           Clearwater Central Catholic HS          26:01.6  8:24/M        
   66     46   1851  Javier Schacht        Palm Harbor University HS               26:03.5  8:24/M        
   67  (> 7)   1748  Colton Engle          Land O' Lakes HS                        26:08.4  8:26/M        
   68  (> 7)   1841  Nico Carbone          Palm Harbor University HS               26:31.2  8:33/M        
   69  (< 5)   1413  Bier Kiefer           Tampa Bay HEAT                          26:43.1  8:37/M        
   70  (> 7)   1605  Matthew GRIFFITH      Tampa Jesuit HS                         26:43.9  8:37/M        
   71     47   1712  Aiden Reed            Bell Creek Academy                      26:51.4  8:40/M        
   72     48   1267  Leonardo Fernandez-PalShorecrest Prep                         27:05.9  8:44/M        
   73     49   1333  Jeffrey Crain         Admiral Farragut Academy                27:21.8  8:49/M        
   74     50   1344  Peter Vaughn          Admiral Farragut Academy                27:24.0  8:50/M        
   75     51   1692  Trung Van             Largo HS                                27:40.0  8:55/M        
   76  (< 5)   1536  Calvin Turner         Cypress Creek Middle High School        28:00.3  9:02/M        
   77     52   1276  Simon Mora            Shorecrest Prep                         28:03.1  9:03/M        
   78     53   1363  Kyran Hagan           Clearwater Central Catholic HS          28:28.1  9:11/M        
   79     54   1681  Howard Le             Largo HS                                28:48.2  9:17/M        
   80  (< 5)   1407  Henry Chadwell        Tampa Bay HEAT                          29:02.3  9:22/M        
   81  (> 7)   1606  Griffin Hodgdan       Tampa Jesuit HS                         29:51.8  9:38/M        
   82     55   1278  Matthew Sheppard      Shorecrest Prep                         29:55.0  9:39/M        
   83     56   1684  Chris McDaniel        Largo HS                                29:58.1  9:40/M        
   84  (> 7)   1617  Carlos Pasquotto      Tampa Jesuit HS                         30:02.4  9:41/M        
   85  (> 7)   1658  Andrew Wyant          George M. Steinbrenner HS               30:03.8  9:42/M        
   86  (< 5)   1481  Noah Miller           River Ridge HS                          30:33.9  9:51/M        
   87     57   1339  John Miller           Admiral Farragut Academy                30:34.3  9:52/M        
   88     58   1279  Harry Summer          Shorecrest Prep                         30:36.9  9:52/M        
   89     59   1567  Bryce Carr            Canterbury School (St. Pete)            30:53.1  9:58/M        
   90     60   1568  Michael Connors       Canterbury School (St. Pete)            31:36.7 10:12/M        
   91     61   1569  Tadeja Milic          Canterbury School (St. Pete)            32:01.7 10:20/M        
   92  (> 7)   1713  Brian Schultz         Bell Creek Academy                      32:09.0 10:22/M        
   93  (< 5)   1414  Thomas Kiefer         Tampa Bay HEAT                          32:26.9 10:28/M        
   94     62   1570  Edward Roberts        Canterbury School (St. Pete)            32:30.8 10:29/M        
   95     63   1571  William Roberts       Canterbury School (St. Pete)            34:27.6 11:07/M        
2020 Mitchelle Invitational

2020 Mitchelle Invitational

September 19, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Scores - Boys

JV

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Tampa Jesuit HS 28 1 3 7 8 9 14 15    
Top 5 Times: 1:48:44.8--- Average Time: 21:44.9  
2 Palm Harbor University HS 60 5 10 11 12 22 28 46    
Top 5 Times: 1:53:07.1--- Average Time: 22:37.4  
3 George M. Steinbrenner HS 70 2 4 18 20 26 36 39    
Top 5 Times: 1:52:35.8--- Average Time: 22:31.1  
4 Land O' Lakes HS 97 6 13 19 29 30 31 38    
Top 5 Times: 1:56:05.6--- Average Time: 23:13.1  
5 Bell Creek Academy 145 21 24 27 32 41 42 47    
Top 5 Times: 2:01:04.4--- Average Time: 24:12.8  
6 Clearwater Central Catholic HS 157 16 25 34 37 45 53    
Top 5 Times: 2:01:52.6--- Average Time: 24:22.5  
7 Admiral Farragut Academy 190 23 33 35 49 50 57    
Top 5 Times: 2:07:28.9--- Average Time: 25:29.7  
8 Largo HS 248 43 44 51 54 56    
Top 5 Times: 2:18:11.7--- Average Time: 27:38.3  
9 Shorecrest Prep 253 40 48 52 55 58    
Top 5 Times: 2:20:58.8--- Average Time: 28:11.7  
10 Canterbury School (St. Pete) 259 17 59 60 61 62 63    
Top 5 Times: 2:30:06.2--- Average Time: 30:01.2  
Inc. Tampa Bay HEAT 4 finishers    
Inc. Alonso HS 3 finishers    
Inc. River Ridge HS 3 finishers    
Inc. Cypress Creek Middle High School 3 finishers    
Inc. Berkeley Prep HS 4 finishers    
 
2020 Mitchelle Invitational

2020 Mitchelle Invitational

September 19, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List - Girls

JV

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1549  Hannah Kasper         Calvary Christian (Clearwater)          24:32.9  7:55/M        
    2      2   1425  Kyra Howe             Alonso HS                               26:23.1  8:31/M        
    3  (< 5)   1797  Ella Garruto          Robinson HS                             27:29.0  8:52/M        
    4      3   1834  Harmoni Stanford      Palm Harbor University HS               27:45.1  8:57/M        
    5      4   1820  Nyah Damann           Palm Harbor University HS               27:46.8  8:57/M        
    6      5   1816  Lorena Beltran        Palm Harbor University HS               28:01.6  9:02/M        
    7  (< 5)   1766  Angelina Cardona      Berkeley Prep HS                        28:10.8  9:05/M        
    8      6   1550  Finley Livingston     Calvary Christian (Clearwater)          28:17.0  9:07/M        
    9      7   1829  Anna Portugal         Palm Harbor University HS               28:27.3  9:11/M        
   10      8   1824  Lauren Elsey          Palm Harbor University HS               28:30.9  9:12/M        
   11  (< 5)   1805  Samantha Puddicombe   Robinson HS                             28:33.0  9:13/M        
   12      9   1434  Ana Theado            Alonso HS                               28:34.6  9:13/M        
   13  (< 5)   1771  Rylan Mitchell        Berkeley Prep HS                        29:00.3  9:21/M        
   14  (< 5)   1258  Sabina Schuller       Shorecrest Prep                         29:06.0  9:23/M        
   15  (< 5)   1351  Ceci Maciejewski      Clearwater Central Catholic HS          29:24.3  9:29/M        
   16     10   1552  Valentina Salazar     Calvary Christian (Clearwater)          29:25.7  9:29/M        
   17     11   1837  Breana Weaver         Palm Harbor University HS               29:32.2  9:32/M        
   18  (< 5)   1738  Miranda Petrillo      Land O' Lakes HS                        29:41.8  9:35/M        
   19     12   1428  Nicole Martocchio     Alonso HS                               29:49.3  9:37/M        
   20     13   1818  Patricia Boyd         Palm Harbor University HS               29:54.5  9:39/M        
   21  (< 5)   1564  Lilly Berget          Canterbury School (St. Pete)            29:55.3  9:39/M        
   22     14   1546  Morgan Bonk           Calvary Christian (Clearwater)          30:00.1  9:41/M        
   23  (> 7)   1831  Olivia Schick         Palm Harbor University HS               30:12.0  9:45/M        
   24  (< 5)   1767  Mary Ellinor          Berkeley Prep HS                        30:28.4  9:50/M        
   25     15   1626  Grace Daughtrey       George M. Steinbrenner HS               30:29.9  9:50/M        
   26  (> 7)   1832  Paige Seibert         Palm Harbor University HS               30:30.2  9:50/M        
   27     16   1426  Makenna Howell        Alonso HS                               30:45.3  9:55/M        
   28  (> 7)   1828  Leila Phillips        Palm Harbor University HS               30:54.3  9:58/M        
   29  (> 7)   1827  Jennifer Lawrence     Palm Harbor University HS               31:07.6 10:02/M        
   30     17   1636  Gabrielle Sampson     George M. Steinbrenner HS               31:18.6 10:06/M        
   31  (< 5)   1301  Hailey Byrne          Mitchell HS                             31:23.6 10:07/M        
   32     18   1622  Peyton Aydelotte      George M. Steinbrenner HS               31:31.2 10:10/M        
   33     19   1421  Amy Eichler           Alonso HS                               31:43.2 10:14/M        
   34  (< 5)   1795  Kyra Edwards          Robinson HS                             31:49.3 10:16/M        
   35  (> 7)   1823  Aria Eddy             Palm Harbor University HS               32:19.6 10:25/M        
   36  (< 5)   1671  Sara Picking          Largo HS                                32:24.0 10:27/M        
   37  (< 5)   1465  Chloe Adamson         River Ridge HS                          32:28.0 10:28/M        
   38     20   1625  Megan Cole            George M. Steinbrenner HS               32:30.5 10:29/M        
   39  (< 5)   1253  Ella Brittingham      Shorecrest Prep                         32:39.3 10:32/M        
   40     21   1637  Vanessa Shivprasad    George M. Steinbrenner HS               32:46.2 10:34/M        
   41     22   1634  Elizabeth Pardo       George M. Steinbrenner HS               32:53.7 10:36/M        
   42  (< 5)   1403  Lara Saxon            Tampa Bay HEAT                          33:10.2 10:42/M        
   43  (< 5)   1743  Arianna Rivera        Land O' Lakes HS                        33:31.3 10:49/M        
   44  (< 5)   1737  Gigi Ogbekhilu        Land O' Lakes HS                        33:31.7 10:49/M        
   45     23   1630  Leah Hall             George M. Steinbrenner HS               33:35.4 10:50/M        
   46  (< 5)   1734  Sarah Duckett         Land O' Lakes HS                        33:53.6 10:56/M        
   47  (< 5)   1260  Aspen Slavick-GierlachShorecrest Prep                         33:58.9 10:57/M        
   48  (> 7)   1629  Taylor Flynn          George M. Steinbrenner HS               34:01.5 10:58/M        
   49     24   1419  Natalee Burdette      Alonso HS                               34:08.4 11:01/M        
   50  (< 5)   1473  Haley Schalmo         River Ridge HS                          34:14.7 11:03/M        
   51     25   1422  Miriam Elmassry       Alonso HS                               34:19.4 11:04/M        
   52  (< 5)   1261  Emily Wisotsky        Shorecrest Prep                         34:45.7 11:13/M        
   53  (< 5)   1307  Kaylyn Horvath        Mitchell HS                             35:24.0 11:25/M        
   54     26   1551  Camila Salazar        Calvary Christian (Clearwater)          35:44.5 11:32/M        
   55  (< 5)   1669  Anamika Naida         Largo HS                                35:50.2 11:34/M        
   56     27   1554  Sara Wrzeshiewski     Calvary Christian (Clearwater)          36:45.3 11:51/M        
   57  (< 5)   1663  Alexander Hoch        Largo HS                                37:05.5 11:58/M        
   58  (< 5)   1675  Sophia Zollo          Largo HS                                37:20.1 12:03/M        
   59  (> 7)   1632  Bonnie Knight         George M. Steinbrenner HS               38:09.6 12:18/M        
   60  (< 5)   1522  Gabriela Vielma       Cypress Creek Middle High School        38:20.6 12:22/M        
   61  (> 7)   1624  Kiley Cantrell        George M. Steinbrenner HS               38:24.3 12:23/M        
   62  (< 5)   1350  Nicole Jordan         Clearwater Central Catholic HS          40:09.2 12:57/M        
   63  (< 5)   1764  Alaina Babb           Berkeley Prep HS                        41:15.2 13:18/M        
   64  (< 5)   1471  Lexi Naumann          River Ridge HS                          41:30.6 13:23/M        
   65  (> 7)   1432  Abigayle Southern     Alonso HS                               42:49.8 13:49/M        
   66  (< 5)   1800  Aditi Jakkula         Robinson HS                             44:24.0 14:19/M        
   67  (< 5)   1538  Julisa Garcia         Fivay High School                       46:53.2 15:07/M        
   68  (< 5)   1537  Juliana Garcia        Fivay High School                       47:48.6 15:25/M        
   DQ     DQ   1452  Hailey Jansen         Pasco HS                                                       
2020 Mitchelle Invitational

2020 Mitchelle Invitational

September 19, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Scores - Girls

JV

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Palm Harbor University HS 27 3 4 5 7 8 11 13    
Top 5 Times: 2:20:31.9--- Average Time: 28:06.3  
2 Calvary Christian (Clearwater) 57 1 6 10 14 26 27    
Top 5 Times: 2:28:00.4--- Average Time: 29:36.0  
3 Alonso HS 58 2 9 12 16 19 24 25    
Top 5 Times: 2:27:15.7--- Average Time: 29:27.1  
4 George M. Steinbrenner HS 91 15 17 18 20 21 22 23    
Top 5 Times: 2:38:36.6--- Average Time: 31:43.3  
Inc. Shorecrest Prep 4 finishers    
Inc. Mitchell HS 2 finishers    
Inc. Clearwater Central Catholic HS 2 finishers    
Inc. Tampa Bay HEAT 1 finishers    
Inc. Pasco HS 0 finishers    
Inc. River Ridge HS 3 finishers    
Inc. Cypress Creek Middle High School 1 finishers    
Inc. Fivay High School 2 finishers    
Inc. Canterbury School (St. Pete) 1 finishers    
Inc. Largo HS 4 finishers    
Inc. Land O' Lakes HS 4 finishers    
Inc. Berkeley Prep HS 4 finishers    
Inc. Robinson HS 4 finishers