2020 SAC Eastside Championships

0
226
2020 SAC Eastside Championships

2020 SAC Eastside Championships

October 10, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List – Girls

Girls Varsity

Class 1

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    828  Shannon Gordy         Sunlake HS                              21:16.4  6:52/M    12
    2      2    833  Ashley Spires         Sunlake HS                              21:21.9  6:53/M    12
    3      3    825  Caitlyn Culpepper     Sunlake HS                              21:27.0  6:55/M    11
    4      4    839  Annie Winborn         Sunlake HS                              21:33.4  6:57/M    10
    5      5    836  Shelby Viseur         Sunlake HS                              21:36.8  6:58/M    11
    6      6    735  Maranda Hildebrand    Land O' Lakes HS                        21:40.3  6:59/M    11
    7      7    830  Alanta Lofton         Sunlake HS                              22:06.0  7:08/M    10
    8      8    798  Samantha Scott        Wiregrass Ranch HS                      22:09.5  7:09/M    11
    9      9    827  Sarah Ellingson       Sunlake HS                              22:18.4  7:12/M    11
   10  (> 7)    838  Abigail Williams      Sunlake HS                              22:40.0  7:19/M    9 
   11     10    800  Hannah Sheen          Wiregrass Ranch HS                      22:43.3  7:20/M    10
   12     11    713  Agnes Hernandez       Pasco HS                                22:51.3  7:22/M    12
   13     12    792  Mya Hill              Wiregrass Ranch HS                      23:46.3  7:40/M    12
   14     13    765  Carlie Ortiz          Cypress Creek High School               23:52.0  7:42/M    9 
   15     14    797  Breanna Preiser       Wiregrass Ranch HS                      23:54.3  7:43/M    12
   16     15    732  Aileen Castillo       Land O' Lakes HS                        23:56.6  7:43/M    9 
   17     16    801  Landyn Williams       Wiregrass Ranch HS                      24:05.4  7:46/M    10
   18     17    731  Sara Ashley           Land O' Lakes HS                        24:09.2  7:47/M    11
   19     18    771  Virginia Webb         Cypress Creek High School               24:34.9  7:55/M    11
   20     19    784  Elyse Alagal          Wiregrass Ranch HS                      24:47.3  8:00/M    11
   21     20    799  Madeline Severy       Wiregrass Ranch HS                      24:51.4  8:01/M    11
   22     21    861  Madison Poe           Zephyrhills HS                          25:07.8  8:06/M    11
   23     22    855  Emmalise Feliciano    Zephyrhills HS                          25:21.0  8:11/M    11
   24     23    738  Avery Pham            Land O' Lakes HS                        25:22.8  8:11/M    9 
   25  (> 7)    794  Abigail McFaul        Wiregrass Ranch HS                      25:24.9  8:12/M    9 
   26     24    739  Annah Poole           Land O' Lakes HS                        25:25.0  8:12/M    10
   27     25    740  Madeline Reynolds     Land O' Lakes HS                        25:33.2  8:15/M    9 
   28     26    856  Emily Franklin        Zephyrhills HS                          26:25.0  8:31/M    12
   29     27    767  Jenna Stahlgren       Cypress Creek High School               26:34.6  8:34/M    12
   30     28    766  Sienna Silvest        Cypress Creek High School               27:24.5  8:50/M    10
   31     29    712  Trystan Hanly         Pasco HS                                27:31.4  8:53/M    11
   32  (> 7)    795  Jasalyn McFaul        Wiregrass Ranch HS                      28:38.0  9:14/M    10
   33     30    733  Grace Connoy          Land O' Lakes HS                        29:20.3  9:28/M    9 
   34     31    858  Grace Hoppe           Zephyrhills HS                          29:38.5  9:34/M    11
   35     32    768  Christyn Trappey      Cypress Creek High School               29:55.7  9:39/M    11
   36     33    716  Emma Rohden           Pasco HS                                29:58.9  9:40/M    11
   37  (< 5)    726  Alexi Benitez         Wesley Chapel HS                        31:09.3 10:03/M    11
   38  (< 5)    727  Amanda Walford        Wesley Chapel HS                        31:21.7 10:07/M    10
   39     34    859  Shelby Mills          Zephyrhills HS                          32:54.0 10:37/M    11
   40     35    860  Lana Patituce         Zephyrhills HS                          34:58.0 11:17/M    10
   41     36    711  Jackie Cupo           Pasco HS                                38:21.0 12:22/M    12
   42     37    857  Emily Gonzalez        Zephyrhills HS                          40:18.0 13:00/M    12
   43     38    714  Hailey Jansen         Pasco HS                                42:21.0 13:40/M    12
2020 SAC Eastside Championships

2020 SAC Eastside Championships

October 10, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

Class 1

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Sunlake HS                             15               1   2   3   4   5   7   9         
        Top  5 Times: 1:47:15.7
        Average Time: 21:27.1

    2 Wiregrass Ranch HS                     60               8  10  12  14  16  19  20         
        Top  5 Times: 1:56:39.0
        Average Time: 23:19.8

    3 Land O' Lakes HS                       85               6  15  17  23  24  25  30         
        Top  5 Times: 2:00:34.0
        Average Time: 24:06.8

    4 Cypress Creek High School             118              13  18  27  28  32                 
        Top  5 Times: 2:12:21.9
        Average Time: 26:28.3

    5 Zephyrhills HS                        134              21  22  26  31  34  35  37         
        Top  5 Times: 2:19:26.5
        Average Time: 27:53.3

    6 Pasco HS                              147              11  29  33  36  38                 
        Top  5 Times: 2:41:03.6
        Average Time: 32:12.7

 Inc. Wesley Chapel HS                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2020 SAC Eastside Championships

2020 SAC Eastside Championships

October 10, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

Class 1

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    850  Colby Robbins         Sunlake HS                              16:27.4  5:18/M    11
    2      2    847  Alex Pena             Sunlake HS                              16:31.9  5:20/M    10
    3      3    811  Sebastian Hernandez   Wiregrass Ranch HS                      17:01.2  5:29/M    12
    4      4    779  Zack Poekert          Cypress Creek High School               17:02.4  5:30/M    10
    5      5    853  Cade Whitfield        Sunlake HS                              17:02.6  5:30/M    12
    6      6    846  Cason Meyer           Sunlake HS                              17:20.6  5:35/M    11
    7      7    840  Andres Alfonso-herreraSunlake HS                              17:36.2  5:41/M    11
    8      8    810  Romal EsteMcDonald    Wiregrass Ranch HS                      17:38.4  5:41/M    12
    9      9    745  Brandon Castillo      Land O' Lakes HS                        17:45.2  5:44/M    12
   10     10    844  Max Goserud           Sunlake HS                              17:46.3  5:44/M    11
   11     11    804  Jaime Candeleria      Wiregrass Ranch HS                      17:52.1  5:46/M    10
   12     12    845  Nathan Lee            Sunlake HS                              17:55.9  5:47/M    10
   13     13    756  Joseph Obradovich     Land O' Lakes HS                        18:06.1  5:50/M    12
   14     14    759  Dalton Sallengs       Land O' Lakes HS                        18:24.8  5:56/M    10
   15  (> 7)    851  Cody Smith            Sunlake HS                              18:27.9  5:57/M    11
   16     15    872  William Poe           Zephyrhills HS                          18:51.7  6:05/M    9 
   17     16    776  Justin Ludwig         Cypress Creek High School               19:04.5  6:09/M    11
   18     17    803  Hunter Boggs          Wiregrass Ranch HS                      19:05.5  6:09/M    9 
   19     18    751  Andrew Levesque       Land O' Lakes HS                        19:10.3  6:11/M    10
   20     19    823  Jack Webster          Wiregrass Ranch HS                      19:13.3  6:12/M    10
   21     20    752  Joseph Levesque       Land O' Lakes HS                        19:20.7  6:14/M    12
   22     21    778  Devin Payne           Cypress Creek High School               19:28.4  6:17/M    11
   23     22    806  Vincent Constable     Wiregrass Ranch HS                      19:33.4  6:18/M    12
   24     23    812  Ashton Jhoda          Wiregrass Ranch HS                      19:37.2  6:20/M    11
   25  (> 7)    852  Hunter Waters         Sunlake HS                              19:41.0  6:21/M    9 
   26     24    754  Matt Martin           Land O' Lakes HS                        19:43.0  6:22/M    12
   27     25    772  Maximus Burrell       Cypress Creek High School               19:43.4  6:22/M    11
   28     26    755  Braden Mitchell       Land O' Lakes HS                        19:50.0  6:24/M    12
   29     27    775  Sebastian Lebron      Cypress Creek High School               19:50.1  6:24/M    12
   30  (> 7)    821  Mason Spearin         Wiregrass Ranch HS                      20:03.2  6:28/M    9 
   31  (> 7)    849  Bryce Reeves          Sunlake HS                              20:03.3  6:28/M    9 
   32     28    773  Lathen Falk           Cypress Creek High School               20:12.7  6:31/M    11
   33     29    780  Jaden Rodriguez       Cypress Creek High School               20:34.1  6:38/M    9 
   34  (> 7)    774  Dominic Fonseca       Cypress Creek High School               20:52.0  6:44/M    12
   35     30    718  River Cole            Pasco HS                                21:11.4  6:50/M    11
   36     31    866  Dustin Day            Zephyrhills HS                          21:18.6  6:52/M    10
   37  (> 7)    814  Daniel Lyon           Wiregrass Ranch HS                      21:21.0  6:53/M    11
   38     32    863  Zachariah Arnold      Zephyrhills HS                          21:30.5  6:56/M    11
   39  (> 7)    820  Grant Shurley         Wiregrass Ranch HS                      21:44.3  7:01/M    11
   40     33    871  Rielly Perez          Zephyrhills HS                          22:33.9  7:16/M    11
   41     34    865  Christian Clemens     Zephyrhills HS                          22:42.4  7:19/M    10
   42  (< 5)    729  Cole Couch            Wesley Chapel HS                        22:46.6  7:21/M    11
   43     35    720  Sawyer Ehman          Pasco HS                                23:07.8  7:27/M    9 
   44  (> 7)    782  Maddyx Siapno         Cypress Creek High School               23:08.0  7:28/M    11
   45     36    867  Thomas Gianquitti     Zephyrhills HS                          23:54.0  7:43/M    11
   46     37    721  Ross Lewis            Pasco HS                                25:37.0  8:16/M    9 
   47     38    870  Christian Mejia       Zephyrhills HS                          26:10.0  8:26/M    12
   48  (< 5)    728  Nicholas Campoe       Wesley Chapel HS                        26:51.0  8:40/M    9 
   49     39    724  Zackari Rinaldi       Pasco HS                                29:51.0  9:38/M    10
   50  (> 7)    862  Justin Amezquita      Zephyrhills HS                          29:52.0  9:38/M    11
   51  (> 7)    869  Logan Hacker          Zephyrhills HS                          31:32.0 10:10/M    9 
   52     40    719  Benedict D'Water      Pasco HS                                32:48.0 10:35/M    9 
   53     41    722  Andrew Lockwood       Pasco HS                                40:32.0 13:05/M    10
2020 SAC Eastside Championships

2020 SAC Eastside Championships

October 10, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

Class 1

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Sunlake HS                             21               1   2   5   6   7  10  12         
        Top  5 Times: 1:24:58.9
        Average Time: 16:59.7

    2 Wiregrass Ranch HS                     58               3   8  11  17  19  22  23         
        Top  5 Times: 1:30:50.7
        Average Time: 18:10.1

    3 Land O' Lakes HS                       74               9  13  14  18  20  24  26         
        Top  5 Times: 1:32:47.2
        Average Time: 18:33.4

    4 Cypress Creek High School              93               4  16  21  25  27  28  29         
        Top  5 Times: 1:35:08.9
        Average Time: 19:01.7

    5 Zephyrhills HS                        145              15  31  32  33  34  36  38         
        Top  5 Times: 1:46:57.3
        Average Time: 21:23.4

    6 Pasco HS                              181              30  35  37  39  40  41             
        Top  5 Times: 2:12:35.2
        Average Time: 26:31.0

 Inc. Wesley Chapel HS                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2020 SAC Eastside Championships

2020 SAC Eastside Championships

October 10, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List - Boys

JV

Class 1

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    760  Caden Sessions        Land O' Lakes HS                        19:56.9  6:26/M    9 
    2      2    841  Ben Borton            Sunlake HS                              20:01.1  6:27/M    10
    3      3    762  Danny Urbonas         Land O' Lakes HS                        20:15.1  6:32/M    11
    4      4    750  Mo Islam              Land O' Lakes HS                        20:19.5  6:33/M    12
    5      5    843  Ryan Ellingson        Sunlake HS                              20:50.8  6:43/M    9 
    6      6    854  Blake Zevins          Sunlake HS                              21:22.6  6:54/M    9 
    7      7    758  Jackson Richardson    Land O' Lakes HS                        21:26.5  6:55/M    10
    8      8    744  Trey Bozeman          Land O' Lakes HS                        21:36.2  6:58/M    10
    9      9    842  Kameron Edmondson     Sunlake HS                              21:44.2  7:01/M    12
   10     10    848  Michael Rabin         Sunlake HS                              21:51.4  7:03/M    10
   11     11    813  Devin Lanier          Wiregrass Ranch HS                      21:57.1  7:05/M    10
   12     12    819  Zachary Schwanzl      Wiregrass Ranch HS                      21:58.0  7:05/M    11
   13     13    802  Aidan Battersby       Wiregrass Ranch HS                      22:02.1  7:06/M    12
   14     14    748  Dante Faria           Land O' Lakes HS                        22:19.7  7:12/M    10
   15     15    757  Riley Palmer          Land O' Lakes HS                        22:28.5  7:15/M    10
   16  (> 7)    746  Caleb Delgado         Land O' Lakes HS                        23:20.8  7:32/M    11
   17     16    816  Brendan Preiser       Wiregrass Ranch HS                      23:20.9  7:32/M    10
   18  (< 5)    777  Jacob Maher           Cypress Creek High School               23:27.9  7:34/M    9 
   19  (> 7)    747  Colton Engle          Land O' Lakes HS                        24:00.7  7:45/M    9 
   20     17    807  Ben Deloach           Wiregrass Ranch HS                      24:34.8  7:55/M    9 
   21     18    817  Adrien Ruiz           Wiregrass Ranch HS                      24:45.4  7:59/M    9 
   22  (> 7)    749  John Gross            Land O' Lakes HS                        25:17.4  8:09/M    11
   23  (< 5)    783  Calvin Turner         Cypress Creek High School               26:45.9  8:38/M    11
   24     19    822  Mihir Thorat          Wiregrass Ranch HS                      26:50.6  8:39/M    11
   25  (> 7)    753  Gabe Loechelt         Land O' Lakes HS                        29:16.5  9:26/M    10
   26  (> 7)    763  Trenton Valdez        Land O' Lakes HS                        32:03.3 10:20/M    10
2020 SAC Eastside Championships

2020 SAC Eastside Championships

October 10, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Boys

JV

Class 1

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Land O' Lakes HS                       23               1   3   4   7   8  14  15         
        Top  5 Times: 1:43:34.3
        Average Time: 20:42.8

    2 Sunlake HS                             32               2   5   6   9  10                 
        Top  5 Times: 1:45:50.3
        Average Time: 21:10.0

    3 Wiregrass Ranch HS                     69              11  12  13  16  17  18  19         
        Top  5 Times: 1:53:53.0
        Average Time: 22:46.6

 Inc. Cypress Creek High School            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


2020 SAC Eastside Championships

2020 SAC Eastside Championships

October 10, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Overall Finish List - Girls

JV

Class 1

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    824  Emma Burleson         Sunlake HS                              23:59.9  7:44/M    11
    2      2    832  Ally Moyer            Sunlake HS                              24:28.8  7:54/M    9 
    3      3    793  Jasmine Kinzler       Wiregrass Ranch HS                      24:47.2  8:00/M    10
    4      4    829  Edy Krook             Sunlake HS                              24:59.5  8:04/M    10
    5      5    834  Isabella Steady       Sunlake HS                              25:21.1  8:11/M    10
    6      6    826  Keelie Dunbar         Sunlake HS                              26:51.2  8:40/M    9 
    7  (< 5)    737  Miranda Petrillo      Land O' Lakes HS                        26:52.7  8:40/M    9 
    8      7    835  Gabi Suppa            Sunlake HS                              26:54.7  8:41/M    9 
    9      8    831  Ashlyn Moore          Sunlake HS                              28:51.8  9:18/M    12
   10  (< 5)    742  Arianna Rivera        Land O' Lakes HS                        29:17.4  9:27/M    9 
   11      9    785  Mya Alexander         Wiregrass Ranch HS                      29:21.1  9:28/M    11
   12     10    788  Samantha Basi         Wiregrass Ranch HS                      29:27.3  9:30/M    12
   13     11    790  Chloe Duquella        Wiregrass Ranch HS                      30:35.5  9:52/M    12
   14  (< 5)    769  Kaitlyn Trappey       Cypress Creek High School               32:51.4 10:36/M    12
   15  (< 5)    734  Sarah Duckett         Land O' Lakes HS                        33:23.9 10:46/M    11
   16  (< 5)    770  Gabriela Vielma       Cypress Creek High School               37:08.8 11:59/M    9 
   17     12    786  Analiz Aponte         Wiregrass Ranch HS                      39:04.0 12:36/M    9 
   18  (< 5)    764  Airan Acosta Alcala   Cypress Creek High School               46:42.7 15:04/M    9 
2020 SAC Eastside Championships

2020 SAC Eastside Championships

October 10, 2020


Results by Warrior Timing LLC www.trcrace.com

Team Summary Report - Girls

JV

Class 1

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Sunlake HS                             18               1   2   4   5   6   7   8         
        Top  5 Times: 2:05:40.7
        Average Time: 25:08.1

    2 Wiregrass Ranch HS                     45               3   9  10  11  12                 
        Top  5 Times: 2:33:15.2
        Average Time: 30:39.0

 Inc. Land O' Lakes HS                     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Cypress Creek High School            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: